Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

Dobro shvatam da je takvo zakonodavstvo, ali da li onda greši B.Prelević kada kaže da se taj zakon :  kosi s filozofijom našeg zakonodavnog sitema, ali i sa osnovnim normama i postavkama krivičnog i prekršajnog prava kojima mora da se utvrdi ko je kriv i za šta je kriv......

 

Hoću da kažem da može da postoji naopak zakon i isto takva naopaka sudska praksa, ne bi bilo prvi put.

Kakve veze ima B. Prelević sa pravom i Zakonima. On je apsolutno nekompetentan da o tome diskutuje. I kao takav lupa nevidjeno.

Link to comment

I vi Novosadisti ste se jako promenili, poslednjih godina kada god idem da vidim moje, svaceg se nagledam. Manje po minutu nego u Beogradu, ali po sadrzaju tu negde. Makar ste kruzne tokove savladali ;D

 

 

pa i ,,manje po minuti,, je nesto  :lol:

Link to comment

Mission accomplished!

 

Hrvat među prvima kažnjen u Srbiji zbog prebrze vožnje

 

Prometna policija MUP-a Srbije počela je naplaćivati kazne za prekoračenje brzine na autocestama, a među prvim kažnjenim vozačima iz inozemstva je i jedan Hrvat, kojemu je prekoračenje izmjereno na dionici između naplatnih postaja Šid i Šimanovci, od graničnog prijelaza Bajakovo-Batrovci prema Beogradu

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/hrvat-medu-prvima-kaznjen-u-srbiji-zbog-prebrze-voznje-20170908?utm_source=facebooktportal&utm_medium=fanpagetportal&utm_campaign=facebookshare

 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da, "treba" znači "mora":

 

csllallvaaavwqs.png

 

Svetlosna saobraćajna signalizacija je, po članu 133 ZoBS - semafor:

 

 

Donekle je razumljivo što ih ima puno nepropisnih jer je novi pravilnik donet 11.12.2014. pa je veliki broj postojećih pešačkih prelaza zatečen.

 

Evo, danas je "pomeren zarez" i u vezi ovog problema - ovi pešački prelazi više nisu nepropisni:

 

DKRH6KGWkAMW_G2.jpg

 

Novi pravilnik: http://www.pravno-informacioni-sistem.rs/SlGlasnikPortal/viewdoc?uuid=ea0e5c54-3062-40cf-9b9b-295de9a7f642

Link to comment

Ne znam kako drugima, ali u nekoliko zadnjih dana sam svesno išao preko prosečne brzine na relaciji Šimanovci-SM/Kuzmin, niti ima upozorenja na računu sa rampe da sam prekoračio, niti policije koja vreba.

Link to comment

Kakva je ovo glupost od limita tolerancije do 30km/h u naseljenim mestima, bez dobijanja negativnih poena? Zar nije to moglo da se uradi saobracajnim znacima, tamo gde je minimalna sansa da nekog pokosis na ulici?

Budzet bitniji od bezbednosti.

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...