Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ti predpostavljas ovde da bi Er Srbija nesto uradila ovde posebno da su Antici unapred naznacili bolest svog sina. Ja tipujem na to da se ne bi desilo nista unapred osim sto bi mu mozda odmah refundirali kartu i zabranili putovanje (sto je manje cimanje nego kada ti to urade na aerodromu ali se svodi na isti vid diskriminacije), ali da bi najverovatnije na tu informaciju Er Srbija cutala a na aerodromu bi sve proslo isto.

 

I mnogo ozbiljnije kompanije se zajebu u takvom slucajevima. Nedavno je bila vest kako je zena morala hitno da putuje s Novog Zelanda u Kanadu zbog neke bolesti/smrtnog slucaja u porodici (zaboravih sta tacno) sa jako malom bebom (ako se dobro secam, oko 3 meseca, mozda i mladja). Muz u tom trenutku nije mogao da putuje s njom, i ona je jasno naglasila pri kupovini karte da putuje sa tako malim detetom i pitala da li je to problem. Receno joj je ne, prodata joj kartu. Na check-in-u je opet pitala i sve je bilo OK. Tek na gejtu su joj rekli da po pravilima aviokompanije tako mala beba mora putovati u pratnji bar dve odrasle sobe zbog bezbednosti bebe i zabranjen joj je ulazak u avion. Ako Er Kanada pravi ovakvu gresku (gde postoji jasno definisan protokol ali ocigledno nepoznat osoblju koji prodaje kartu i radi cekiranje na aerodromu), da li mislis da bi Er Srbija, koja nema protokol za ophodjenje prema putnicima sa autizmom, bila sta korisno uradila sa tom unapred datom informacijom?

 

Ne pretpostavljam ništa, držim se informacija koje su u ovom trenutku poznate.  Šta bi bilo da su roditelji unapred najavili  da dete ima autizam,  da li bi nešto bilo učinjeno ili ne, stvarno nemam na osnovu čega da mislim, mogla bih samo da konstruišem. Cela situacija me zanima isključljivo iz ugla interesa deteta i onoga što jeste ili nije učinjeno da se on zaštiti. 

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne vidim ni jedan razlog da Č.A. najavljuje putovanje autističnog deteta iz vizure u kojoj je isto dete već putovalo avionom bez problema.

zašto onda ograničiti najavljivanje na autistične, zašto ne i za astmatičare, ljude s peskom u bubregu..?

Edited by koksy
Link to comment
  • 2 weeks later...

Hteli su da mi uzmu 22 dinara, ali im nisam dao i onda su me napali", priča Nenad P. (51), koga je prekjuče dečak (10) isekao po ruci na klupi u Cetinjskoj ulici.

Nenad P. priča da je spavao na klupi kada su mu prišli devojčica (9) i dečak (10) i probudili ga dok su pokušavali da ga odžepare.

- Nisam hteo da im dam novac. Prvo je devojčica izvukla nož i htela da me ubode, a onda joj je dečak oteo nož i napao me. Hteo je da me ubode u stomak, ali sam se zaštitio rukom. Da nisam to uradio, sigurno bi me ubio. Ubo me je u levu podlakticu do kosti i povukao. Presekao mi je venu i krv je počela da šiklja, a on se uplašio, bacio nož i oboje su pobegli. Sreća, pa su dva momka iz obližnjeg lokala odmah dotrčala i zaustavila krvarenje pre nego što je došla Hitna pomoć – kaže Nenad i pokazuje ranu dugu pet centimetara sa sedam kopči.

Nakon što mu je rana ušivena i zavijena u Urgentnom centru, Nenad se vratio da ulicu, gde živi poslednje tri i po godine. Odmah je otišao do lokala da se zahvali na pomoći konobaru i majstoru koji su mu pomogli.

 

 

deca™ koja pljackaju starce po haustorima, deca™ koja napadaju rasu popova, deca™ koja spaljuju beskucnike, deca™ koja ubadaju nozem beskucnike

 

deca™ su nasa buducnost

Edited by Pontijak
Link to comment

ah decoljubac™ se pojavio :D ma mani ti sustinu posta, sta da ti kazem osim da ti pozelim bliski susret sa decom™ za par decenija kada ostaris i onemocas, verujem da ce ih tvoja topla rec i humanisticki pristup vratiti na pravi put te da nece vise biti deca™ vec samo - deca

Link to comment

deca™ koja pljackaju starce po haustorima, deca™ koja napadaju rasu popova, deca™ koja spaljuju beskucnike, deca™ koja ubadaju nozem beskucnike

 

deca™ su nasa buducnost

Edited by Simon
Link to comment

ah decoljubac™ se pojavio :D ma mani ti sustinu posta, sta da ti kazem osim da ti pozelim bliski susret sa decom™ za par decenija kada ostaris i onemocas, verujem da ce ih tvoja topla rec i humanisticki pristup vratiti na pravi put te da nece vise biti deca™ vec samo - deca

ah tvoji postovi na forumu prave veliku razliku. btw. koliko puta su te deca presrela i nanela ti toliko zlo da si morao da obznanis taj veliki post?

Link to comment

Sva sreća da immo jaku i pravnu državu, pa će socijalne službe preduzeti korake i uzeti dete, a protiv neodgovornog roditelja će biti pokrenut postupak za oduzimanje deteta... :fantom:

Link to comment

Odlicna ideja !!! Samo bi bilo dobro radi balansa jer sve ima lice i nalicje dve strane medalje da se dovede i neko ko umire. Dramaturgija, psihologija likova i energihja, sve bi bilo bolje sa nekom osobom koja je blizu onog sveta

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...