Jump to content
IGNORED

Boks


Zverilla

Recommended Posts

to me vec manje zbunjuje jer sta drugo ocekivati od nacije koja u 21om veku jos uvek sve meri stopama, kurcima i palcima davno pocivsih kraljeva. ;)ono sto mi vec smeta je sto nisu ostali konzistentni pa setove nazalost ne broje u tom, nego u onom dosadnom, svima znanom poretku

Link to comment

u tenisu se boduje 15-30-40 zato sto su u 19. veku rezultat prikazivali pomocu sata sa kazaljkom, pa kad igrac osvoji poen kazaljka se pomera za 1/4 kruga tj na 15 minuta, zatim na 30, pa 45, i na kraju pun krug = osvojen gem. vremenom su izbacili sat a sistem bodovanja je ostao isti, s tim sto je FOURTYFIVE skraceno na FOURTY zbog lakseg izgovora.

Link to comment

da znam za istoriju bodovanja (vec sam se zapitao otkud tako debilan nacin brojanja, pogotovo ovo oko 45). postoji i varijanta price sa nekim topovima i brodovima al sam je zaboravio

Link to comment
  • 4 months later...

Srećom nisam pogledao na vreme meč Roy Jones Jr. - Felix Trinidad pa sam sinoć uživao na Eurosportu. Svaka čast Trinidadu na svemu što je postigao ali RJJ je car! Boks za sladokusce! što reče komentator, treba biti srećan ako se slučajno vidi takav box u zadnjih par godina. Nadam se još nekoj borbi za titulu Jones Jr-a - zabava zagarantovana. Pokazao je da je još uvek spreman za vrhunske domete, bez obzira na 39 godina. 79127853xu9.jpg:pera:

Link to comment

ma RJJ je definitivno najuzbudljiviji bokser kog sam gledao u zivotu.ipak, mislim da mu nisu bili neophodni eksperimenti oko promene kategorije, tesko da organizam moze sve to da izdrzi.

Link to comment
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
SINOĆ je u 60. godini u Puli preminuo Mate Parlov. Boksački prvak je preminuo oko 23.20 sati na putu u Opću bolnicu u Puli. Posljednju borbu je izgubio pet mjeseci nakon što mu je dijagnosticirana teška bolest raka pluća.U ožujku ove godine Parlov je primljen u zagrebačku Kliniku za plućne bolesti na Jordanovcu gdje se borio s opakom bolešću.Parlov je proglašen najboljim hrvatskim sportašem prošlog stoljeća, jer je u boksačkom ringu doista osvojio sve što se osvojiti dalo. Osam je puta Parlov bio prvak Jugoslavije, pet puta prvak Balkana, dva puta svjetski prvak i jednom europski prvak, a osvojio je i zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Munchenu 1972. godine nakon čega su mu u Puli priredili veličanstven doček.
rip majstore :(
Link to comment

Odlican bokser odlicne tehnike. Inteligentan, racionalan, strpljiv i uporan. U vreme kad je bio top bokser svi su se nesto lozili na neke druge zivopisne likove a na Parlova se racunalo kao na nesto sto se podrazumeva. Bio je opste dobro kao retko koji sportista u SFRJ. Cak je i moja baba, tada vec poluslepa i jako matora, koja veze sa sportom nije imala, znala za Matu Parlova i zajedno sa nama klincima prezivljavala njegove borbe na TV-u. Sigurno najbolji i najuspesniji bokser i jedan od najvecih sportista bivse SFRJ. Bas steta sto ga je rak ovako zajeb'o.RIP sampione.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...