Jump to content
IGNORED

Tour de France 2017


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

pa ne, zapravo nije bilo interesantno. trkanje za GC se odvijalo na koliko--4 etape? i u svakom od tih slučajeva sve se svelo na borbu u poslednjim kilometrima. to je delimično do toga ko je u kakvoj formi i kakva je konkurencija u trci (da je Riči duže potrajao, siguran sam da bi dinamika borbe u GCu bila drugačija), ali pre svega ima veze sa time kako je kreirana ruta. evo, napisao neko lepo još pre tri nedelje:

 

imam utisak da su napravili Tur tako da budu vrlo male razlike u GCu sve do kraja trke. nema, bar na papiru, preterano teških planinskih etapa (mada ova etapa u Juri sa Mont du Chat će stvarno da bude dobra; spust niz Mont du Chat je baš opasan, videlo se na Dauphine koliko je to tehnički zahtevno), i nema nijednog dela trke u kojem se ide na više planinskih etapa za redom pa da neko pukne do trećeg-četvrtog dana.

 

kad ljudima daš ovako sastavljenu rutu, prosto mamiš na konzervativnu vožnju. male razlike (a opet zbog prologa ne dovoljno male da Frumu i Skaju bilo kad bude stvarno neprijatno), bonus sekunde i nekolicina vozača koji se svi plaše jedan drugog i eto recepta za trku u kojoj se GC favoriti trkaju samo u poslednja 2km. veštački je stvorena tesna trka a zapravo tenzije je bilo jedino u trenutku kad smo pomislili da će Frum da pukne (nije pukao).

 

mislim, uporedi ovo npr. sa odlučujućim danima Tura 2011. nebo i zemlja. napadi u Alpima na 60km od cilja, napadi i bitka za GC od podnožja Alpe d'Hueza, na kraju odlučujući hronometar koji nije bio tek parada pred krunisanje pobednika...

Link to comment
  • Replies 246
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gervasius twinkleminkleson

    46

  • freakns

    45

  • borris_

    27

  • malkin

    24

pa ne, zapravo nije bilo interesantno. trkanje za GC se odvijalo na koliko--4 etape? i u svakom od tih slučajeva sve se svelo na borbu u poslednjim kilometrima. to je delimično do toga ko je u kakvoj formi i kakva je konkurencija u trci (da je Riči duže potrajao, siguran sam da bi dinamika borbe u GCu bila drugačija), ali pre svega ima veze sa time kako je kreirana ruta. evo, napisao neko lepo još pre tri nedelje:

 

 

kad ljudima daš ovako sastavljenu rutu, prosto mamiš na konzervativnu vožnju. male razlike (a opet zbog prologa ne dovoljno male da Frumu i Skaju bilo kad bude stvarno neprijatno), bonus sekunde i nekolicina vozača koji se svi plaše jedan drugog i eto recepta za trku u kojoj se GC favoriti trkaju samo u poslednja 2km. veštački je stvorena tesna trka a zapravo tenzije je bilo jedino u trenutku kad smo pomislili da će Frum da pukne (nije pukao).

 

mislim, uporedi ovo npr. sa odlučujućim danima Tura 2011. nebo i zemlja. napadi u Alpima na 60km od cilja, napadi i bitka za GC od podnožja Alpe d'Hueza, na kraju odlučujući hronometar koji nije bio tek parada pred krunisanje pobednika...

a dobro, meni je ipak bilo interesantno.

Froome je bio opasno ugrozen na dve etape, sto mu se nije desilo od kada uzima Tour. nije bilo snage da se dobije u drugoj, ali to je do playing fielda. imali smo Naira u promasenoj formi(nije ni cudo, cetvrti uzastopni GT, suludo), Landu u pogresnom timu, Porte se slupao, Aru umorio, Nibali nije ni dosao, Valverde se slupao... Bardet je bio sjajan doduse, ali na kraju evo, za sekundu sacuvao trece mesto.

 

ja se nadam da ce sledeci Tour konacno da dovede sve najbolje, kao 2014, kada su se nazalost Froome i Contador slupali... sumnjam da ce se to desiti, jer gotovo je sigurno da Nairo i Landa nece obojica voziti Tour, kao i Nibali i Izagirre. mozda jos jedan, final push, El Pistolera, oporavljeni Porte, Aru sa boljim timom, Pinot da dodje sebi, pa Bardet, Uran, sto ne i Barguil... i naravno Froome.eh, kaki bi to Tour bio :)

Link to comment

Eh, ja se nadam svakako da Contador nece, nego da ce na Giro, zajedno sa Chavesom, Nibalijem i Landom. Na tour vjerovatno Froome, Porte, Nairo, Dumoilin i Bardet. 

 

Nego sad me zanima hoce li Froome ici na Vueltu. Ne znam ko bi mogao da mu parira, mada mi se ne cini da je trenutno najbolji uzbrdo. Ali s obzirom na dutgi hronometar, bio bi apsolutni favorit. 

 

Nadam se da ce preskocit, pa da cemo imati konacno jedan zanimljiv GT ove sezone

Link to comment

ne samo dugi, vec ima i timski. a koliko god da je Froome jak, Sky je jos jaci. 

ali ipak, zavrsavaju na Angliru, ako se gde moze izgubiti Vuelta, to je Angliru...

a ima ko da mu se suprotstavi. tu su Nibali, Tejay... plus uvek poneko novo ime iskoci na Vuelti

Link to comment

Koliko vidim, bice interesantne one trke u kojima Frum ne ucestvuje. U svakom slucaju, na Vuelti nece imati sve ove likove u timu. Iscrpeli su se do krajnjih granica da bi Frum mogao da bude ovako dobar. Ipak svaka mu cast.

 

Da li je Sagan bio zasluzeno izbacen sa Tura?

Link to comment

napravio je prekrsaj. svi se slazu da je preostro kaznjen. 

 

po meni, ovaj tour ima nekoliko pobednika.

 

1. Christopher Froome - pa ono, pobedio je :D

 

2. Warren Barguil - sa 25 godina osvojio je tackastu majicu, uzeo dve etape, zavrsio u top 10, i usput stigao da pomaze Matthewsu. i to sve u timu koji je orijentisan upravo oko Matthewsa. ako popravi hronometar, legalan GC kandidat.

 

3. Alberto Contador - koliko god da ga nisam voleo kada je dominirao, sada je pokazao koliko je veliki vozac. ex pobednik Toura, nekada najbolji biciklista sveta, jedan od samo 6 ljudi sva tri  GT, u Hinaulta jedini koji je 2x osvojio svaki GT, u problemima od prvog dana, i nijednom nije stao, nijednom nije klonuo, napadao koliko je mogao, cak se i pokidao na poslednjem ITT u skocio sa 10. na 9. mesto

 

4. Team AG2R - na kraju samo 7 min iza Sky, a da se nisu pokidali na Izoardu da pomognu Bardetu, mogli su i da uzmu timsku pobedu. pokazali su i da je Sky ranjiv, dva puta su ih iznenadili. na kraju to nije pomoglo Bardetu, ali njegov tim je najmanje "kriv" za to

 

5. Team Sunweb - sta reci, posle GC na Giro-u, dve majice na Touru... malo li je?! ako jeste malo, svih 9 vozaca su zavrsili Tour. 

 

idemo na Vueltu :) napred Ajkula!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...