Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    773

  • radisa

    720

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

2 hours ago, pacey defender said:

NIsam bas siguran da preusmeravanje para za bolje plate IT strucnjaka u javnim institucijama moze da ide tako lako. Znaci, ne govorim o institucijama na cijem celu su rasipnici kriminalci koje popravljanje stanja u instituciji ionako ne zanima, nego o institucijama gde imas sistematizaciju za informaticara, predvidjeni iznos za platu i to je to. 

Da hoce, mogu da promene sistematizaciju i predvide vecu platu za informaticara. No nece.

Link to comment
3 hours ago, keitel said:

Jedino ne kapiram zašto bi bilo ko čupao kosu zbog stanja u nekom javnom preduzeću. Ovakvo kakvo je mnogo me manje dotiče nego stanje u zdravstvu i prosveti.

Problem je sto je ista situacija i u zdravstvu. Pa tako na primer u jednoj maloj zdravstvenoj ustanovi u istočnoj Srbiji IT poslove obavlja vozač saniteta jer dečko “zna oko kompjutera”.

Link to comment
21 minutes ago, JozoMujica said:

Problem je sto je ista situacija i u zdravstvu. Pa tako na primer u jednoj maloj zdravstvenoj ustanovi u istočnoj Srbiji IT poslove obavlja vozač saniteta jer dečko “zna oko kompjutera”.

Tačno. Na ovo sam mislio (nego sam se nesrećno izrazio i naveo javna preduzeća :isuse:, a svi imaju pizmu na ista) 

Link to comment

Zato što dužnik želi da se namiri, i verovatno mu je ovo jedino odgovarajuće spram vrednosti duga... Mene u stvari zanimaju dve stvari...

 

Koliko su železnice dužne i kako su postali dužni nekom privatnom licu iznos za koji je opravdana ovolika vrednost da se prodaje?

Ko će da kupi CIP?

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Zato što dužnik želi da se namiri, i verovatno mu je ovo jedino odgovarajuće spram vrednosti duga... Mene u stvari zanimaju dve stvari...

 

Koliko su železnice dužne i kako su postali dužni nekom privatnom licu iznos za koji je opravdana ovolika vrednost da se prodaje?

Ko će da kupi CIP?

Ne znam apsolutno ništa o ovom slučaju, i svakako može biti da brutalno grešim, ali meni sve ovo deluje ekstremno neozbiljno, kao nekakvo teranje inata.

Prvo, svi ti veliki JP-ovi su po pravilu likvidni i imaju uvek keša na svojim računima, a uz to i dosta realne imovine. Druga je stvar što je bilans stanja očajan, ali to i ne zanima poverioca koji treba da se naplati na nečijem računu ili iz imovine. Čisto sumnjam da je prodaja udela Železnica u CIP-u najbolji način da ovaj poverilac namiri svoja potraživanja, pa makar bila i milionska - sa računa bi bilo mnogo brže, a i ako nema para na računima, verovatno bi mogli da se pronađu neki dobri službeni automobili ili neki poslovni prostor u vlasništvu Železnica ili neko potraživanje. Prodaja udela u CIP-u je totalni no brainer.

Drugo, osim ako ne postoji nekakav dogovor koji nam je nepoznat, šanse da neko dođe sa ulice i kupi udeo u CIP-u na javnoj aukciji kod nekog izvršitelja za 7-8 ili više miliona evra su tačno 0%. Čak i da nemamo državnu priču iza toga, akvizicijama ove vrste ozbiljni igrači prilaze veoma oprezno i studiozno, rade dubinske due diligence koji traju po više nedelja i pretresaju svaki zarez vezan za ciljano društvo, i glupo je i naivno verovati da će neko doći na oglas kod izvršitelja da kupi CIP (ako je to ono što poverilac očekuje). E sada, mi smo zemlja čuda, pa nikako ne mogu isključiti situaciju da se pojavi neki Bojović iz Napreda ili sličan mufljuz, i plati tih 5 miliona evra koliko je minimum, ili mu to plati neki Kole preko AIK-a. 

 

Link to comment

Ovo nema šanse da nije dogovoreno... Niko ne predlaže ovaku prodaju, ako ne nađe već kupca... Mislim, znam kako to ide...

Pogledaj, dužnik iz Vršca, advokat iz Niša...  Meni se čini kao da je advokat vijao dužnika, ne obrnuto...

Izvršitelj ne može da prodaje nesrazmerno veliku imovinu, ne može da ti proda stan, za 300€ duga Informatici, znaš i sam... Dakle, ovde dug mora biti milionski ili tu negde, u evrima da bi bila opravdana prodaja... Kako pobogu Železnice budu dužne nekom liku iz Vršca tolike pare?

 

Link to comment

Poverilaca ima više od jednog, nije to samo jedan lik iz Vršca. Videćeš u zaglavlju da piše Aleksandar Žanplong i dr. što znači da ima još neko, moguće više njih, da su dvojica ili trojica, bili bi svi navedeni. Vidim da advokat na svom sajtu navodi da zastupa Sindikat mašinovođa Srbije, pa verovatno u tom grmu leži zec - da je dobio neku parnicu protiv Železnica u kojoj je zastupao 50 mašinovođa ili tako nešto.

Sa druge strane, pretraga Portala sudova pod tim poslovnim brojem (I I 56/2017 Prvog osnovnog suda u Beogradu) kaže da je u pitanju izvršenje vrednosti 44.870,00 dinara.

Ne znam šta da mislim, i dalje mi izgleda neozbiljno. Ne bih začudio da je u pitanju neki od onih advokata dramosera koji sebi daju nekakav značaj ovim glupostima. Vidim na njegovom sajtu piše kako radi međunarodnu arbitražu, postupa u Strazburu i inostranstvu, i kako je branio Lazarevića u Hagu (tu ima doduše fotografija sa Tomom Filom u prvom planu), a sajt mu neažuran i pun pravopisnih grešaka. Pompeznost i dramaturgija smrde na kilometar, pa se ne bih čudio da je ovo predložio kako bi po Nišu pričao da je prodavao CIP, a naleteo na nekog izvršitelja debila koji mu ovo dozvoljava.

Link to comment

Može biti da je Radiša u pravu i da ovde nisu baš čista posla, ipak je ovaj lik daleko od naivnog:

Quote

Advokat Milan Petrović iz Niša imenovan je za novog predsednika Upravnog odbora Kliničkog centra Niš, odlukom Vlade Republike Srbije. Odluka je obajavljena u Službenom glasniku Republike Srbije 25.02.2016. Petrović za Zonu plus kaže da će narednih dana da sazove sednicu Upravnog odbora, ali pre svega mora da prouči Statut. Milan Petrović je do sada bio član Upravnog odbora Kliničkog centra Niš.

Quote

Teško je zdravstveno stanje generala Bratislava Dikića, koji je optužen za državni udar u Crnoj Gori za vreme oktobarskih izbora prošle godine i prognoza je neizvesna, rekao je njegov advokat Milan Petrović.

Inače, ne znam da li bih sada trebao da ga prijavim Advokatskoj komori zbog teže povrede dužnosti advokata (zezam se, naravno):

Quote

Advokat nema pravo da zasniva radni odnos, osim u advokatskom ortačkom društvu, da bude statutarni zastupnik, direktor ili predsednik upravnog odbora u pravnom licu, osim u sportskim, kulturnim i neprofitnim organizacijama pod uslovom da obavljanje te funkcije ne dovodi do sukoba interesa, član ili predsednik izvršnog odbora banke, zastupnik državnog kapitala, prokurista ili lice koje ima utvrđenu zabranu konkurencije.

 

Edited by Ayatollah
Link to comment
3 minutes ago, levi said:

Pa šta je onda fora, hoće da zavaljaju cip ispod cene, preko izvršitelja? To bi bilo još genijalnije :biggrin:

Evo, ima detaljnije na Pištaljki:

https://pistaljka.rs/home/read/681

Ipak je Železnica u debeloj blokadi, a potraživanja su od radnika za zarade od 2009. do 2012. godine, oko 80 miliona RSD (pretpostavljam bez kamate, sa kamatom će biti barem tri puta više).

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...