Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Već skuvao i jeo, blago je reći da sam oduševljen, te je ovde logično mesto:

 

Sweet and salty bacon jam

 

Bacon-Jam1-660x440.jpg

 

Recept mi se blago razlikuje od originala, stoga:

 

1/2 kg mesnate slanine + 200 gr pančete iseckao sitno i ispržio do krispi stanja.

Izvadio slandžu, u istopljenoj masti izdinstao 3 ljubičasta luka, 1 cluk, pola većeg celera, pola glavice (6-7 čenova) bluka i jednu oooveću svežu ljutu papričicu.

Dodao sok od dve velike pomorandže, deci balzamika, deci jabukovog sirćeta, četiri velike kašike džema od kajsija, tri supene kašike žutog šećera i tri kašičice instant kafe.

Vrnuo isprženu slaninicu, ubacio kore od one dve pomorandže, krčkao na tiho otprilike sat i po.

Malo prohladio, izvadio kore od narandže, izblendao, napunio teglu, ostatak izeli sa polubelim lebom iz pekare i Bavarskim plavim sirom. Pili crno domaće.

 

Jebote. :piggy:

 

P.S.

Od svega mi je najveći wtf bila ova kafa, megjutoa - oduševljen sam kakav je obrt napravila u ukusu.

 

Pre-po-ru-ka. (za gurmane, ne za Cmrljku).

Link to comment

Već skuvao i jeo, blago je reći da sam oduševljen, te je ovde logično mesto:

 

Sweet and salty bacon jam

 

Bacon-Jam1-660x440.jpg

 

Recept mi se blago razlikuje od originala, stoga:

 

1/2 kg mesnate slanine + 200 gr pančete iseckao sitno i ispržio do krispi stanja.

Izvadio slandžu, u istopljenoj masti izdinstao 3 ljubičasta luka, 1 cluk, pola većeg celera, pola glavice (6-7 čenova) bluka i jednu oooveću svežu ljutu papričicu.

Dodao sok od dve velike pomorandže, deci balzamika, deci jabukovog sirćeta, četiri velike kašike džema od kajsija, tri supene kašike žutog šećera i tri kašičice instant kafe.

Vrnuo isprženu slaninicu, ubacio kore od one dve pomorandže, krčkao na tiho otprilike sat i po.

Malo prohladio, izvadio kore od narandže, izblendao, napunio teglu, ostatak izeli sa polubelim lebom iz pekare i Bavarskim plavim sirom. Pili crno domaće.

 

Jebote. :piggy:

 

P.S.

Od svega mi je najveći wtf bila ova kafa, megjutoa - oduševljen sam kakav je obrt napravila u ukusu.

 

Pre-po-ru-ka. (za gurmane, ne za Cmrljku).

U jbte ovo mi nikad ali nikad ne bi palo na pamet...
Link to comment

uh this one is a keeper.

Eeee a kad se setim da sam još prošlog leta hteo da popišem sve recepte pa po abecedi u zasebnu temu...

 

Послато тетејцем

Link to comment

renne, pomazi, davao si vec tvoj recept za cevape, al' ne mrem srcovat sa mobilnog, a neophodno je da dodam malo svinjetine...

 

@velja

+1

eto, sad ne bih morao da gnjavim rennea

Edited by aram
Link to comment

meso od vrata, sitno mleveno, 2/3 i 1/3 odnos, može malo i od stomaka. Jako malo ultra sitnog belog luka (najbolje kroz onu presu o kojoj smo pričali), so i biber.

Bitno je što duže meso mesiti rukama da počne da "radi". na kilo mesa dodati oko pola decilitra vode. Ostaviti što duže to bolje, idealno bi bilo 24h. Oblikuješ pa na ćumur

Link to comment

ja u pljedže (čevape, isti kur), dodajem slaninu i (obavezno proprženi) crni lukac

 

plus dobar somun, kajmak i ljuta pečena,

Nempj nikada da dinstaš luk, ni za sarmu, ni za paprike, niti za pljeske, ali nikada

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...