Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

probao juče rumenko smoothie malina. strašno dobar sladoled za masovnu industriju. prosto mi je neverovatno da su napravili nešto tako fino. za 80 dinara zakiva. favorit za leto.

Link to comment
  • 2 weeks later...

juče sam jela pomorandžu sa matičnjakom iz moritza

možda sam sirovina, ali nisam osetila nikakvu razliku u ukusu u odnosu na žuti kalipso

trenutno cepam delhaize sorbe malina akcijaški

malo presladak za moj ukus

Link to comment

probao malina smuti. 

not my cup of smoothie. 

mada moram da priznam da ja i nisam sucker za te voćne ukuse. 

prejak ukus, preslatko. rumenka sam jeo kad je koštao 10 il 20 dinara poslednji put, al mi se čini da je imao blaži ukus. đusko mi je bio favorit tada. 

 

na drugoj ruci™ uzeo frikom tvajs vanila lešnjak. i benenđeriz ćoklit fađ. dobra, ekonomik kombina. ova jeftina pena za brijanje kao noseća materija i skupa, kvalitetna aktivna materija kao ploditelj sveopšteg okusa. 

Link to comment

tog leta kada je rumenko bio 10-20 din, osim đuska (isto fejv), čini mi se da su se pojavili i još makar 2 ukusa od tih ledenih frikomovih

singl ukus voćke, ne kombinacije tipa šarenko i sl.

pamtim to kao leto kada sam pojela najviše sladoleda (i samo ledenih)

 

što se tiče sorbea od maline iz prethodnog posta: nije presladak od šećera, pre ima onaj slatko-bljutavi aftertejst od veštačkih zaslađivača koji ne podnosim

nije vredno trista i kusur dinara (bez "akcije" ide preko 400 mislim)

Link to comment
  • 1 month later...

 

Ja sam zimus za smesne pare uzeo ovo

 

originalslika_-ISKRA-GIRMI-Blender-4-u-1

 

Fenomenalna masina. Pretpostavljam da vec sljaka 20 godina i ne vidim razlog da ne sljaka jos 20. Nekad su se stvari pravile da traju.

 

Posle uzeo neki filipsov veci blender samo zato sto je ovo samo 0.5. Danas vec koristim ozbiljnu masinu zato sto mi je super povoljno naleteo neki multipraktik sa blenderom al opet kazem da ovom iskra/girmi malisi nista ne fali. Mnogo volim taj blendercic.

 

Veliko pitanje. Ja ni pravom nutri bulitu ne bih previse verovao na rec a da ne pricam o kopijama. Kinezi odavno imaju fazon da lepe neke sumanute cifre (naravno bez ikakvog osnova) na proizvode.

 

+1 Nasledila sam nekorišćen komplet sa sve računom motor 160 W(malo je drugačiji model), vrlo je bučan. Sad mikseri standardno imaju po 500W.

Ipak, afekciona i upotrebna vrednost su mu veći od današnje tržišne vrednosti. Sačuvan i račun 8.8.1988. Cena 103.543 dinara što je oko tadašnjih 80 USD.

Edited by halloween
Link to comment

tog leta kada je rumenko bio 10-20 din, osim đuska (isto fejv), čini mi se da su se pojavili i još makar 2 ukusa od tih ledenih frikomovih

singl ukus voćke, ne kombinacije tipa šarenko i sl.

pamtim to kao leto kada sam pojela najviše sladoleda (i samo ledenih)

 

Pitaj Milana, hodajuću enciklopediju sladoleda :D Bejaše u ponudi dinjolino, i molim vas, nemojte pomisliti da sam alav ali kupovao sam ih u kontigentima od po 4 i tamanio kao da su pez bonbone. 

 

Da li je bio još neki? Sad neću moći da spavam dok se ne setim. Čekaj jbt, možda hladiša? Mada, od svih osvežavajućih meni je i dalje top cmok. Obožavam ga, fenomenalan je i spolja i iznutra. Kada se pojavio bio je i model™ sa višnjom preko, ali se on pravio samo te prve godine. :(

 

Inače, da li sam vam pričao priču kako sam dobio 2 nagrade na štapiću u 2 dana? Kontam da su šanse za to nekih 1:1000.000.000.023. Mislim da sam i blog napisao o tome, moram da probam iskopam.

 

Za+Blog.jpg

Edited by Mil@n
Link to comment

Bio je i neki sa ukusom zelene jabuke, samo što nije svetleo u mraku. Mislim da se zvao Jabi.

Edit: i šta su bile nagrade, telefoni?

Edited by mraki
Link to comment

Pre neko veče krenem u noćnu šetnju sa psom po Adi, skoro prazno milina, negde pri kraju kruga, sa Makeške strane padne mi šećer ništa strašno, kad naletim na neki kafić koji radi i ima sladoled na točenje, vanila +preliv od maline + jagode + šumsko voće, ljudi moji, ne pamtim kad mi je. Išta bilo tako ukusno

 

 

Možda samo neki kačamak sa ovčijim mlekom što sam jednom jela na Pelisteru

Link to comment

^^ ^^^

moguće da su bili ti, ne sećam se ukusa. znam da sam ih na potezu slavija-terazije bindžovala jedan za drugim sve vreme, te pamtim to i kao najbolje leto po pitanju rashlađivanja sladoledom. sada kada bi mi dali da na +40 jedem neki tortasti sa čokoladama i kremovima bilo bi mi kao da moram da jedem vruću supu.

 

cmok sa višnjom mi je isto bio super, šteta što su ga obustavili. i da li se samo meni čini ili je cmok prvobitno bio sa gornjiim slojem od pomorandže, a posle su prešli na glupi "egzotik" ukus?

 

od tog tipa najbolji su mi algida solero

264335.jpg

 

od konfekcijskih, ovog leta mi je hit i aldžidina serija sa crnim dudom - kornet i magnum sa duplom čokoladom

 

 

a tokom lucifera, rashlađivali smo se vodenim pištoljima usput. odličan izum

 

 

 

Link to comment
  • 7 months later...

Pazarih u prodavnici sladoled od lesnika koji se dici time da ima samo 5 sastojaka: (ovim redosledom, procenti stoje samo kod dva sastojka) mleko, slag 27%, secer, zumance (kokosije jaje), pasta od lesnika 3%

 

I sladoled je zapravo vrlo ukusan, ne tako kremast kao kod majstora u poslasticarnicama, ali nije voden. Sasvim osvezavajuc i lak. ALI - lesnika ima dakle samo 3% i prosto mi je nejasno kako toliko malo moze zbilja da da ukus lesnika. (Pretpostavimo da ne lazu sa spiskom sastojaka i da nema nevidljivih aroma, valjda je inspekcija u Nemackoj ipak nesto bolja nego kod nas).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...