Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

al me gađate! sve moje namirnice u periodu korigovane ishrane :fantom:

 

vrlo kratko i vrlo jednostavno po savetu prodavca pečurki sa zemunske pijace...

 

prodinstaš crveni luk, baciš preko toga pečurke ne previše usitnjene. one malo puste al nemoj dugo. pred kraj komadić margarina i onda kašika pavlake da "zgusne". pre skidanja žačiniš sa bosiljkom i promešaš krug-dva. da se umre. 

 

u mojoj izvedbi je bez margarina i skroz je super. pavlaka je crvena kravica ona od 20% mm, bosiljak je tu da, popularno, jebe kevu.

 

nije spektakl od recepta al se brzo sprema i vrlo je ukusno. gospođa moja zadovoljna i čest nam je prilog/sos uz jelo.

 

 

edit. za pikant deo umeo sam da okrenem krug dva sveže samlevenog bibera al eto "smeta joj" pa je izbačeno :dry:

Edited by Singer
Link to comment

bukovače su fantastične pohovane. samo ih prvo očisti, pa ih potopi u mleko jedno 45 minuta. onda začiniš čime voliš i ispohuješ kako voliš (kod mene to znači brašno - jaja - prezla).

Link to comment

IMG_0015_zps5e1ae3c2.jpg

 

Tokom novembra, decembra razmislim koja mi je namirnica obeležila tekuću godinu. 2013-te je to bio zerešk, a ove alepo paprika. U pitanju je tucana, blago ljuta, polu sušena paprika, koja se pre sušenja uvalja u ulje i so. Ukus je fenomenalan. Totalna preporuka.

Link to comment

+1

 

za nemce uputstvo, vrlo je jeftina kod turaka. zove se pul biber. inace, aci znaci ljut, a ima ih vise vrsta. npr sa semenkama chili papricica se zove tohumlu, bez semenki ipek, tostirani se zove isot...

Link to comment

The Spicery. To je jedini sajt sa koga naručujem začine. Prošle godine sam naručio preko jednog britanskog sajta gomilu meksičkih čilija, ali ne mogu da se setim sa kog. Ako uspem da ga izguglam javljam...

A jel to prolazi carinu bez maltretmana.U smislu da nije antrax?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...