Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

reforma može uvek! :wub:

 

@Frank

 

ma ništa ja nemam protiv brašna, pod uslovom da je slano. od slatkih peciva i kolača sa brašnom mi prosto muka, oduvek...

Link to comment

Moze, ali malo je neprecizan ... ja to onako odoka.

Tri jaja, dve kasike milerama, narendanog djumbira /onako velicine malo veceg oraha/, 5 kasika secera, dve velike pune kasike domaceg dzema od kajsije, malo soli, malo rendane limunove korice, dva vanilin secera - izmesala, umutila onom metlicom /nema potrebe za mikserom/. Stavila ovaj nov prasak za pecivo sa safranom /pola/ i brasna toliko da bude gusto kao nutela na sobnoj temperaturi + dodala dve kasike sojinog brasna /taj lecitin mu da ukus onako na plazma keks, ali moze i bez/. Sve ovo do sada je u jednoj ciniji :)). Nema sudova :). Sve to prosula na papir u tepsiju /veca djuvec tepsija/.

Oljustila kajsije /bas su bile zrele/ i malo ih izmarinirala sa limunom, jos malo rendanog djumbira i malo secera. Poredjala po testu onako gusto da ima dosta voca. Turila u rernu na jedno 170 i pekla dok nije porumenelo odgore, probala viljuskom da vidim da li je gotovo. Fenomenalno je sa sladoledom od vanile dok je jos toplo ali je dobro i ka se ohladi kao kolac.

 

peče se :)

 

doduše nije bilo puno voća za ozgo, ali ideja je da potrošim i to malo što imam pre puta, da se ne baci. još sam koješta improvizovao, sve u istom cilju. :lolol:

nosim na poso kolegama (pošto jelte, ja to ne jedem), izveštaj sledi

Link to comment

peče se :)

 

doduše nije bilo puno voća za ozgo, ali ideja je da potrošim i to malo što imam pre puta, da se ne baci. još sam koješta improvizovao, sve u istom cilju. :lolol:

nosim na poso kolegama (pošto jelte, ja to ne jedem), izveštaj sledi

Bravo, ajd javi :)

Link to comment

Njih troje, pojeli su pola tepsije, drugu polovinu ostavili za sutra, nisu hteli nikom drugom da daju.

Tako da računam da je uspeo :D

Ja imam zamerku - ostao mi malo nepečen u sredini iako se pekao skoro sat i četvrt, poradiću na tome. A ako sam ih potrovao, nema veze, od sutra sam na odmoru, dok se vratim zaboraviće :fantom:

Link to comment

Njih troje, pojeli su pola tepsije, drugu polovinu ostavili za sutra, nisu hteli nikom drugom da daju.

Tako da računam da je uspeo :D

Ja imam zamerku - ostao mi malo nepečen u sredini iako se pekao skoro sat i četvrt, poradiću na tome. A ako sam ih potrovao, nema veze, od sutra sam na odmoru, dok se vratim zaboraviće :fantom:

Ma uspelo je to cim se pojelo :)... moja rerna je malo jaca, moguce da treba malo da povecas temperaturu :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...