Jump to content
IGNORED

Niš


bost

Recommended Posts

jako volim neke ljude u nishu, gurmanske pljeske kod joce i nene, zez i ekipu u feedbacku i kazandzijsko sokace!PR diskoteke "Spark" u Nish: :isuse:
izašla direkt iz pera magičnog ćire :lol:i ja volim neke ljude iz niša, imaju bend margita je mrtva i pesmu06pa3 y3 o6pa3direktorpredsednikoficirsveštenik pravoslavni konan, hej!nek se čuva jevrejin i gej! obraz uz obraztelo uz telojedan uz drugoggazimo smelo obraz uz obrazkonan i japravoslavna pesmanaša zakletva srbstvo u srcimasrbstvo na grudimasrbstvo u žilamasrbstvo u mudima napad na zapadnakaza nek znako nije s' namataj je sotona! obraz uz obrazčelo uz čelovladike našegslavimo delo ko ne postikonan lomi kosti!
Link to comment

Joca i Nena su, ukoliko se ne varam, imali i restoran, da ne kažem- kafanu, u bulevaru negde, nedaleko od centra. Tačne lokacije se ne sećam jer smo bili trešteni, ali se dobro sećam da smo "Epigram Joca i Nena", tj. 4kg svega što može sa roštilja + krompirići i salata platili ondašnjih 920 dinara, a evro je bio oko 65. :( U principu, sem ako nije autobuska stanica, gde god se zabodeš, dobra pljeka- porcije, za nas Beograđane, neshvatljive. Moj nenaviknut vojnički želudac se borio sa punjenom kod JiN dobrih 2.5 sata. U Nišu sam prvi put video da mašala količina pomfrita ide kao besplatan prilog... :( Grad po mojoj meri.

Link to comment
Joca i Nena su, ukoliko se ne varam, imali i restoran, da ne kažem- kafanu, u bulevaru negde, nedaleko od centra. Tačne lokacije se ne sećam jer smo bili trešteni, ali se dobro sećam da smo "Epigram Joca i Nena", tj. 4kg svega što može sa roštilja + krompirići i salata platili ondašnjih 920 dinara, a evro je bio oko 65. :( U principu, sem ako nije autobuska stanica, gde god se zabodeš, dobra pljeka- porcije, za nas Beograđane, neshvatljive. Moj nenaviknut vojnički želudac se borio sa punjenom kod JiN dobrih 2.5 sata. U Nišu sam prvi put video da mašala količina pomfrita ide kao besplatan prilog... :( Grad po mojoj meri.
restoran im je bio kod crvenog pevca ulicom od impeksa prema domu zdravlja. osim toga imali su lanac fast food mesta... hrana za ne poverovati:). nisam sigurna da i dalje postoji, vidim dosta tih mesta se sada zovu drugacije.meni je najbolji burek bio u pekari na trosarini, preko puta i dijagonalno od cele kule. davno je bilo, ali sam bila u stanju da u dva ujutru odem tamo za pizza-burek i jogurt, njam (zivela sam blizu). nisam bila tamo kako sam se odselila a mozda bi trebalo:wub:
Link to comment

Moje prvo sećanje na Niš počinje kod one pasarele na ulasku u grad, na kojoj je onda pisalo "Dobrodošli u grad elektronike" (veselih ranih 80ih, ne znam da li i danas to tamo piše) ali sam kao klinac kapirao da tu prave robote pa mi je tada bilo Niš=Tokio :Hail: . Pa supermoderma buska stanica, gomila semafora, displeji na robnoj kući, kasnije istih tih 80ih kupljen album Pet Shop Boysa "Introspective"...Voleo sam Niš sve dok me nije pozvao u vojsku, onda mi se omučio.

Link to comment
nislIje dajte neke insajderske informacije gde se najbolje jede a da nisu ova decenijska opsta mesta
Ta opšta mesta su ipak najbolja mesta. Verovatno se najbolje jede u "Kazandžiskom (sa ispuštenim j) sokačetu" u istoimenoj ulici. U toplijem delu godine može da bude prilična gužva (naročito u vreme ručka), kelneri su se malo izbezobrazili u poslednjih nekoliko godina, i podignute su cene, ali ta kafana je uvek najsigurniji fiks. Tamo je najbolje ići preko proleća/leta i sedeti u bašti dok pored vas prolazi masa polugolih devojaka, i onda kada se napuni utrobije, poći za njima na neka druga mesta.Pored "Kazandžiskog", deli ih zid, nalazi se ovde već pomenuti "Rajko". Tu su odlična rebarca na kajmaku.Pedesetak metara od te dve kafane, preko parkinga, nalazi se "Stara Srbija". To je centralna gradska kafana, velika i sa visokim plafonom, koja je pogodna za ljude kojima smetaju cigarete jer se zbog zapremine prostora duvanski dim ne oseća kao u malim birtijama kakve su gore pomenute. Cene su pristupačne (veliko Niško pivo 70 dinara), a hrana je takođe odlična. Uzimajući navedeno u obzir, "Stara Srbija" je možda/verovatno najbolji restoran u gradu.Još jedno opšte mesto je "Nišlijska mehana" u Prvomajskoj između raskrsnice sa ulicom Ćirila i Metodija i Bulevara. To je nekada sa razlogom bila najpopularnija kafana u gradu, ali su se iskvarili poslednjih godina i meso za vešalice ponekad nije potpuno sveže nego je odmrznuto. Ipak, zapečena teleća glava je i dalje izvrsna i kome nije do roštilja može da ode tamo na obedovanje. Mehana ima i svoju ekspozituru pored teniskih terena kod Tvrđave Čorbasta teleća glava jede se u "Drini" na takozvanom Crnom putu koji vodi prema glavnom ulazu u Mašinsku industriju.Još jedna od poznatih i dobrih kafana je i "Orač" u Jagodin mali preko puta fabrike "Nitex". Odlična hrana, korektan ambijent, a minus je da je često nemoguće naći mesto, opet naročito za vreme ručka.Ako neko pošto-poto želi da izbegne mainstream mesta, "Zlatković" blizu Niške pivare je dobar izbor. Mesto je prava birtija, u pitanju je bivša ćevapdžinica, i ekipa koja se skuplja može izgledom i ponašanjem da ostavlja neprijatan utisak (SRS, motoristi itd...) ali nisam čuo da je iko ikad imao bilo kakav problem. Ždranje je izvrsno, a cene su niže nego na drugim mestima. Odnos kvalitet-kvantitet/cena u "Zlatkoviću" je najbolji od svih mesta na kojima sam do sada jeo.Van grada pažnju zaslužuje "Mali vikend" u Sićevu, 16-17 kilometara od centra grada, na putu prema Bugarskoj.Na svim mestima koja sam pomenuo dve osobe mogu da jedu, bez prežderavanja i opijanja, za do 10 evra.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...