Jump to content
IGNORED

Anime kutak


Filipenko

Recommended Posts

Ima sad bas dosta tih koreanskih stripova koji su sve popularniji, mozda i zbog toga sto su mahom svi u koloru i sto je crtez fantastican. Recimo da su nakon prve epizode Noblesse-a svi povikali 'to bre, konacno, aj' sad odradite i ostatak, i Tower of God i Kubera i...' :D Meni su se narocito svideli Doulou Dalu, Doupo Cangqiong, Feng Shen Ji, Black Haze...

Link to comment

Za one koji ne prate koreanska ostvarenja, jedna najtoplija (sa rezervom) preporuka: Noblesse. Zasto sa rezervom? Manhvu citam od kad je pocela da izlazi (trenutno zadnji je chapter 396) i navukao sam se maksimalno, ali za sad je izasla samo jedna OVA i jedna epizoda koja pokriva prvih 70ak chaptera. Cilj im je valjda bio da opipaju puls publike pa da nastave sa radom ako se pelcer primi. Po onome sto citam diljem neta, ljudi su vrlo zadovoljni, tako da je za ocekivati da u bliskoj buducnosti nastave sa ekranizacijom. Naravno, sav taj materijal nije mogao da stane u 30 minuta jedne epizode pa mozda deluje malo ubrzano, pa preporucujem da se prvo krene sa manhwom.

 

O cemu se radi? Mene nikad nije posebno privlacila vampirska tematika, ali ovde je to obradjeno malo drugacije. Prica pocinje tako sto se glavni lik, Rai, jedan od najmocnijih vampira (koji i nisu bas vampiri, ali da ne smaram sad i sa tim detaljima), budi posle 820 godina sna (razlog zasto je toliko dugo spavao je spoiler, pa necu sad o tome, da ne pokvarim ljudima ugodjaj) i pronalazi svog vernog slugu Frankenstajna. Frankenstajn je sad vlasnik srednje skole koja je u prvom delu otprilike centralni deo dogadjanja, narocito cetvoro ucenika te skole koji upadnu u nevolje kad slucajno naidju na  jednog od Inficiranih, stvorenje koje je stvorila misteriozna i mocna organizacija poznata pod imenom the Union. Naravno, Unija zeli da se po svaku cenu resi svedoka, a Rai i Frankenstajn po svaku cenu to pokusavaju da sprece, i tu krece cela prica. Kako radnja odmice pojavljuju se novi likovi sa obe strane, a dosta kasnije pojavljuje se i treca strana, ciji je lider Muzaka Raijev prijatelj ali i razlog njegovog dugog sna. 

 

OVA u stvari i pokriva vremenski period od pre 820 godina, pa ako sam nekog navukao da pogleda :D preporucujem da prvo procita bar do dela gde se pojavljuje lord Muzaka. 

 

Ako nista drugo, vredi pogledati bar zbog jednog od meni najjacih likova ikad, Frankenstajna, veoma pragmaticnog i odmerenog naucnika koji postaje pravi sadista kad krene borba ili kad neko ispusti jednu mrvu hrane u njegovom besprekorno cistom stanu:

 

Ch291.png

 

Sve u svemu, hit u najavi, ako se (fingers crossed) nastavi sa ekranizacijom.

 

 

Niiiice :)

 

Će se pogleda!

 

 

Od koreanaca znam samo Sky Blue/Wonderful Days a to mi je bas bilo leglo svojevremeno i rado ga repriziram.

 

 

Ima sad bas dosta tih koreanskih stripova koji su sve popularniji, mozda i zbog toga sto su mahom svi u koloru i sto je crtez fantastican. Recimo da su nakon prve epizode Noblesse-a svi povikali 'to bre, konacno, aj' sad odradite i ostatak, i Tower of God i Kubera i...' :D Meni su se narocito svideli Doulou Dalu, Doupo Cangqiong, Feng Shen Ji, Black Haze...

 

Samo da prebacim na novu stranu :)

Link to comment
  • 5 months later...

Stigao do pola Neon Genesis Evangelion i kontam da je super što klinci ne gledaju sa mnom jer su svi likovi psihijarrijski slučajevi.

Sviđa mi se pa rekoh da upitam je l ima šta slično?

Edited by maheem
Link to comment
  • 8 months later...
  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...