Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Sense8.

 

Najvece iznenadjenje poslednjih godina. Ne najbolja serija (mnogo je daleko od toga), vec najvece iznenadjenje.

 

Brat i sestra Wachowski, spektakularno skupa produkcija, SF premisa i razrada koja pati od unutrasnje nekoherencije (kao i sve sto rade Lana i brat, uostalom), stravicnih stereotipova, naivnih podzapleta, ali nekako se to sve JEBENO PRASTA bez ikakve zadrske jer sam malo kada video ovakvu ljubav autora prema likovima, toplinu i empatiju, i, brate, voznju koja drzi od epizode do epizode, kao u luna parku.

 

A ovoliko queer sadrzaja ne znam da li sam ikada video na mainstream televiziji. Serija otvara pitanja queer teorije, rodnog identiteta, igra se sa njime na nacin koji je ponekad i apsolutni mindfuck, kao u slucaju telepatske orgije 8 ljudi u jednoj epizodi gde ne samo da se ne zna ko koga jebe, vec ni kog su pola jebane osobe i njihovi jebaci, jer telepatski dele iskustvo sa celom grupom. Jednu epizodu rezirao je Tom Tykwer, ulozivsi u nju sve svoje majstorstvo, i ona je posebna poslastica. 

 

Ako vam se ne gledaju pederi koji se karaju otpozadi, propustite seriju jer toga ima puno i maltene u svakoj epizodi. Mislim da je to smanjilo javnu ocenu serije.

 

A kada u seriji dodjete do ove pesme, pripremite se da vam odzvanja u glavi naredna tri dana.

Ma ja sam u stvari postao fan ovo dvoje.

 

 

+1 :D cak sam i pustao 4nonblondes posle epizode...

 

odgledao sam sense8 i onda srčujem, da vidim sta pisu ljudi o skontam da je gospodin avram to odlično napisao. jes' da je radnja nekako sranje i da nema nikakvog smisla i sva ona zaljubljivanja i sve to, ali opet sam odgledao sve u 3 dana bolovanja.

 

a u stvari sam odgledao seriju, jer je neko ovde najavio drugi serijal, pa rekoh sebi da bih mogao i prvi da odgledam. ovaj drugi valjda ne može biti gori od prvog :D

Link to comment

Blago i tebi i Vasi i Four Non-Blondes, ali pobogu...

"Jes' da je radnja nekako sranje i da nema nikakvog smisla"
ali zato
"ovoliko queer sadrzaja ne znam da li sam ikada video na mainstream televiziji"

Prvo je neoprostivo, a drugo nije kompenzacija apsolutno ni za šta.

Spektakularno sranje od serije, čak ni taj SJW posao ne radi kako treba. Idioti od autora takve rečenice stavljaju u usta svojim likovima da mene bude blam. Još se sećam najblatantnijeg primera: na nekom gej iventu, jedan peder objašnjava drugom nešto u stilu "sad je sve super ali tamo sedamdesetih su mnogi dali svoje živote da bismo mi danas ovako udobno živeli" :isuse: Epidemija side je bila masovna mučenička žrtva za Našu stvar, da se nije onoliko umiralo ne bismo mi sad cevčili koktele na partiju. Ko tako misli, jebote?!

 

Link to comment

Blago i tebi i Vasi i Four Non-Blondes, ali pobogu...

 

"Jes' da je radnja nekako sranje i da nema nikakvog smisla"

ali zato

"ovoliko queer sadrzaja ne znam da li sam ikada video na mainstream televiziji"

 

Prvo je neoprostivo, a drugo nije kompenzacija apsolutno ni za šta.

pa dobro, ima ko voli :fantom:

Link to comment

takoE , jbg  :misko:

 

Btw, чекирајте™ The Returned

 

Francuska serija, odličan fazon. Urađena je i US verzija  :isuse:

meni je prva sezona francuza jedna od najboljih stvari na tv ikada.

za drugu sam cuo da je puno slabija pa sam odlucio da ne gledam. nemam pojma dal sam pogresio.

Link to comment

Nisu mislili na izginule od aidsa. Filmdžija si, gledao si Milk valjda?

 

Ne zajebavaj, implikacija mučeništva je više nego jasna, i to konkretno zarad govornikovog komfora - apsurdna arogancija. Praviti se da su ljudi gay rights izborili svesnim žrtvovanjem života umesto sporim, strpljivim sistemskim delovanjem je teška budalaština. Pristajala bi eventualno nekoj distopijskoj Hella-fantaziji u kojoj se kamiljim mlekom nazdravlja herojskim žrtvama koje su se dizale u vazduh da bi danas, eto, mrskom Amerikom najzad vladao šerijat.

 

Ta scena je sporedna, ali vrlo dobro oslikava nivo samozadovoljstva kojim odiše ceo scenario. Svaka dramatična rečenica, svaki pokušaj humora, sve je nabeđeno autorsko palamuđenje koje revizije videlo nije. Jedini zanimljiv element cele stvari je ta centralna SF ideja, taj neki hive mind, a sa tim naravno do kraja sezone apsolutno ništa nije bilo urađeno.

Link to comment

ali zato drugi serijal obecava. epizoda od 2hpocinje jakom™ scenom u kojoj svako vidi neku drugu rec mrznje na Litovoj kuci pise faggot, ali je citaju i kao nigga, cunt, slut i sl.). kao da su citali ovo tvoje gore i rekli, da, to je put kojim i dalje zelimo da idemo :D

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Nova sezona Engrenages na jesen. Prva epizoda prikazana na sajmu medija u Kanu. Centralna tema sezone: odnos između policije i stanovništva, deo radnje se odvija u Sen Deniju

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Od kad traje taj trend period piece serija, ne mogu da pohvatam? :unsure: Ako nas baš ne gađaju direktno u memberberries, onda se bira neka pseudoistorija lako prepoznatljiva po frizurama tipa X i odeći tipa Y, ne znam u čemu je tu stvar.

 

Mislim, Simon kad je pravio Žicu nije morao da beži u osamdesete godine, a ni Sopranos se nisu dešavali u doba prohibicije. 

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...