Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

Ja ne mogu da svarim tinejdž Fleša, čim sam pogledao pilot znao sam da nije za mene. Sad sam se nakanio da skinem onog starog iz devedesetih da ponovo odgledam, nadam se da ga vreme nije mnogo pregazilo. :D

Link to comment

arrow sam prestala ove sezone, jednostavno nema vise smisla...smaranje na kub bez ikakve hemije. merlin, koliko god mu se posrali na karakter, opet mi ozraci lice kad ga vidim...ovo ostalo je postalo kao neka palacinka koja je busna pa se topi na sve strane al nikako da se istopi.

 

flesh prestala jos prosle sezone kada je zavrtio krug vise..ma ajde, postala decija sapunica...

 

jedino marvels agents of shield pratim (ubrzam ponekad kad krenu simons i fitz o emocijama, koga to jos pa zanima :D) i the originals od tih fantazija

 

nista mi se ne gleda od ovih novih ...ni daredevil, ni iron fist..jos neki treba da izadju marvelovci....luck cage je bio drama, sjajna postava, gluma. jessica jones tesko razocarenje. onako dobri trejleri i serija ..pa kao westworld recept...samo na kasicicu....

 

vidim da sam se minimalizovala po pitanju serija, valjda necu prestati ....obzirom da sam filmove svela na minimum minimuma. krenula john wicka i ugasila posle 10 minuta...pa volim te kijanu rivse ali ne igram igricu! dosta mi je tog zanra...dosadno mi.

Edited by mustang
Link to comment

gledala sam jednu ili dve sezone daredevila...kada je vincent d'onofrio bio fisk...posle jos par epizoda i digla ruke....tu mi ne prija ekipa (osim rosario naravno)...pogresan je onaj njegov kolega, a ni daredevil sam nije neki spektakl. sve on dobro uradi tehnicki ali fali ono sto bi me ocaralo

Link to comment

Imaju samo dve sezone Derdevila, u prvoj se pojavljuje Fisk. Druga ima jedan segment (otprilike pola sezone) koji je po meni najbolja akcija ikada vidjena na TVu, druga polovina je nesto slabija zbog tupavijeg zapleta, pa je u globalu sezona, da kazemo, podjednako dobra kao prva.

 

Meni bez trunke dileme bolja od Kejdza.

Sto se tice Erova, treca sezona je bila grozomorna, a cetvrta duplo gora od nje. Medjutim sad u petoj su znacajno popravili stvari, odlican negativac, misterija i zaplet, serija se vratila na nivo prve i druge sezone, mozda ga cak i premasila. Ako si ikada volela Erov gledaj petu, dobra je, s tim sto nemoj da ocekujes kule i gradove, i dalje je to samo Erov.

Link to comment

D'Onofrio je vrhunski kao Kingpin, negativac čiju priču možeš da popušiš, svaka scena s njim je uživanje.

I onaj magarac što je hefto Rikovu ženu u Vokin đedu (gdje me je nervirao) je dobar Punisher, ono, baš ima taj military look, četvrtastu glavu, bandoglav, imam želju da ga gledam negdje gdje sam razbija lobanje.

Sam Murdok ima neku zajebanost u sebi, kad priča nekako plijeni. Scene borbi su dostojne najboljih filmova. On dobro šljaka i sa kolegom i sa macom koju je spasio, i sa Rosario, ne pretjeruje se u nabacivanju svega i svačega (iako imamo i Ruse i Irce i Jakuze i Kineze), možda mi je najslabiji segment sa Elektrom.

E da, bonus mi je onaj Fiskov pomoćnik, onaj ljigo, kombo Selakovića i Sline, ali lik je odglumio za deset, imaš želju da mu opališ šamar, ali da ne spojlujem sad do kraja šta je bilo :D

Link to comment

D'Onofrio je vrhunski kao Kingpin, negativac čiju priču možeš da popušiš, svaka scena s njim je uživanje.

 

u potpunosti se slazem. kao da je pisana za njega :)

ima tako jos tih kojima su legle uloge da ne mozes da ga identifikujes van tog domena...po meni :)

 

navodicu samo karaktere nisam sigurna da znam svima ime

 

luke cage/mike colter

cookie/taraji u empire

merlyn/barroman u arrow..chak je i felisiti mogla da prodje prve dve sezone dok se nije nabila na stikle, od riba jedino je nyssa al ghul/lepa katrina :)

d'onofrio u daredevil

job u banshee

david lee u good wife/good fight (jebote mrzis ga a kez ti do uva, fenomenalno)

hank voight u chicago pd (znaci ovaj covek je pandur i u RL :D)

ray donovan/liev

cooper/cudlitz u southland

 

to je sto mi trenutno pada na pamet....

 

lujka eliza dushku je trebala da bude jessica jones (pogledati je poslednjoj sezoni banshee)...

Edited by mustang
Link to comment

Je l gleda neko još uvek ove serijice? 

 

Erov pokidao ove sezone, finale odlično (osim jednog detalja kada Oliver sa kalašom kreće 1na1 na helikopter), Manu Benet bogotac, za dva koplja je bolji lik od 95% ostatka likova, iako nije imao previše prostora u ovoj epizodi. Neverovatna transformacija posle onako jezivo loše i glupe 4te sezone.

 

Fleš s druge strane postao potpuni buljson, glavni storyline je ok, ali sve oko njega i neka razrešenja su preglupa i nezanimljiva.

 

Ostale nisam gledao.

 

Gledao ja i samo da potpišem sve što si rek'o. :) Manu rula, čovjek je i sa jednim okom jači od svih likova. :D Nadam se da ćemo ga gledati i u šestoj sezoni. Nakon onog smeća od četvrte sezone ova peta sezona je djelovala kao jebeni "OZ" i "Deadwood".

 

Ja bih dodao da je malo glupo bilo kad je Merlyn rekao Thei da je htio da je zaštiti od momenta kad se rodila, a nije znao da joj je otac do njene...koje, 20.godine? :D Merlyn se sigurno nije izvukao jer John Barrowman nije dobio novi ugovor. Šteta, imao je svojih momenata (ono sa aplaudiranjem je bilo jako :D ).

 

Meni je Chase bio fenomenalan kao Prometej. Podsjetio me na Johna Doea iz "Se7en".

 

Zapravo, najbolja stvar je u tome što je većina gledalaca prihvatila kao normalno to što Oliver na Chasea ide sa čovjekom koji mu je ubio mamu (Slade), koji mu je kresnuo mamu (Merlyn) i sa zakonskom ženom koju još uvijek nije kresnuo (a bolja je od svih njegovih riba onoliko), ali zato jest njenu djevojku.

 

Flash je otišao u pičku materinu nakon prve sezone (koja je bila vrhunska). U drugoj sezoni je već počelo to sviranje kurcu. Letscher mi je bio odličan kao Reverse Flash u Legendama, ali i njemu je dohakao Hunter Zolomon.

Link to comment

Arrow objasnio u ovoj sezoni. Svidelo mi se kako su "sjedinili" dva toka i konacno je fleshbek prica "sa ostrva" zavrsena, bas me zanima kako ce sledeca sezona da izgleda. Nije da oni ne mogu da ubacuju fleshbekove iz tog i bilo kog drugog perioda, ali na neki nacin su resetovali seriju. Jesu malo reciklirali teme koje su vec obradjivali prethodnih sezona, ali Oliver je konacno dopro do dubina svoje licnosti i krajnje je vreme da kao Green Arrow krene dalje. Da se ja pitam, serija bi u narednom periodu bila "manja", ne toliko megalomanska, voleo bih da vidim vise politike, sto bi rekao Frenk Miler Oliver Kvin je komunista. Ocekujem i nesto drugacijeg negativca u narednoj sezoni. Ovaj lik sto je igrao Cejsa mnogo podseca na Kristijana Bejla, cak je i neke facijalne ekspresije skinuo. Slejda nikad dosta.

 

Flesh je, s druge zagovnao bas. Gledljivo je to i dalje, ali prva i druga sezona su bile mnogo bolje. Overall koncept sezone mi je bio ok, ali je izvedba bila bezvezna. Ali i ova serija je resetovana delimicno, najavili su da glavni negativac u narednoj sezoni nece biti speedster, Kid Flash sigurno preuzima glavnu ulogu na neko vreme. Zanima me kako ce da rese Harisona Velsa, nadam se da ce se vise pojavljivati onaj sa Zemlje 2, on mije najjaci. Slazem se Arlom oko Letschera, odlican je kao Reverse Flash.

 

Legende su imale jednu i po dobru epizodu, ali jbg zabavno je koliko je glupo, mada je druga sezona u odnosu na prvu bolja. 

Link to comment

Zanima me kako ce da rese Harisona Velsa, nadam se da ce se vise pojavljivati onaj sa Zemlje 2, on mije najjaci.

O, da, to sam zaboravio da kazem. To sto su rijesili Jar-Jar Binksa medju Wellsovima je veliki plus, bas kao i dolazak Houseove Cut-Throat Bitch u seriju. Nikad im necu oprostiti onaj mjuzikl-krosover sa Supergirl.

 

Sto se Arrowa tice, Black Siren ce imati neku znacajniju ulogu, isto tako i ono dvoje novih (Wild Dog i Black Canary). Da je bar Curtis ostao zatrpan na Lian Yu, to bi bilo super. Jedna stvar iz sezone je ostala nerazjasnjena: ko je, jebote, Vigilante?

 

Inace, fudbalski off-topic: vidio sam Quentina Lancea na finalu FA kupa, navija za Arsenal. :heart:

Edited by ArleKino
Link to comment
  • 3 weeks later...

Gledao Wonder Woman sinoc. 

 

wonder-woman-2017-5.jpg

 

 

Film je ok, ali mogao je biti dosta bolji. Prilicna je sigurica, publici je sve nacrtano. Negativci najlosiji kod DCja do sada, Zod Lex i Amanda Waller su bili odlicni, ovo je vise na tragu Marvelovih negativaca. 

 

Ima stvari koje su mi se dopale, Diana je dobra (mada je njen arc mogao biti bolje uradjen), Steve Trevor odlican, njihov odnos dobar, hemija izmedju glumaca super. Humor u filmu mi se bas svideo, na pravim je mestima (nema ga tamo gde ne treba da ga bude), doprinosi prikazivanju likova i sveta. Marvel bi mogao da nauci podosta o ovome od ovog filma. 

 

Jednostavna, ljubavna i avanturisticka prica, ispricana klasicnim, skoro bajkastim pripovedanjem, tacnije vuce na mitove i legende (na pocetku filma ima i bukvalno prepricanje grcke mitologije, kao ekspoziciju). 

Link to comment

Solidna zabava, ako ništa drugo DC ekipa je malo popustila sa pretencioznošću i dubinom koju su na silu uguravali u prethodna ostvarenja. Ima malo praznog hoda, ali sve u svemu zaokružen film, dobre akcione scene, u ovom žanru iznad prosjeka. Meni su doduše te prazan hod scene bile super zbog Gal Gadot, žena je praznik za oči, dok se neki žale da je film dosadan. Gays.

Link to comment

Pa eto, ukusi su razliciti. Ja hocu tu pretencioznost i dubinu, neko trazi laganiju zabavu. Kod WW su, na srecu, uspeli da ne zakretenisu film do daske iako je film laganiji i jednostavniji (ne kazem to u nekom negativnom smislu). 

 

Zaboravih da pomenem, Robin Rajt je boginja. A Gal je izlazak sunca  :wub:

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...