Jump to content
IGNORED

Twin Peaks nova sezona, vreme je za hajp


Lrd

Recommended Posts

Nema u Srbiji Showtime, dosta toga što se emituje a matične kompanije nemaju svoja predstavništva ovdje, to onda otkupljuje HBO Adria pa ima pravo emitovanja na ovim našim prostorima (recimo ABC-jev Modern Family)

Link to comment

gde je to 'kod mene'? U Americi Twin Peaks ide na Showtime, a ta dva nikada ne pustaju iste serije. 

 

 

Upravo ide druga epizoda na HBO HD, fala na pitanju.  :fantom:

Link to comment

Sad tek vidim da ima na hbo on demand na mts-u, sakrili ga pod filmovi -> drame, umesto u serije

 

Gledam na leru, ne znam ni sam zašto, osećam obavezu prema sebi od pre 25 god. Nigđe veze sa pravim Tvin Piksom. za sada -_-

Edited by levi
Link to comment

 

 

 

 

 

:lolol:

 

 

 

Ponovo gledam sve epizode od početka, za mene je ovo bolji početak nego što je stari serijal imao. Inače HBO Europe/Adria neretko prigrabi Showtime serije, dobar primer bi bio Ray Donovan. Ostatak, kao npr. Billions, često završi na Pickboxu.

Edited by Jeremija
Link to comment

Nisam gledao seriju nikada, valjda zbog opste raspaljene histerije i idolopoklonskog obozavanja svakog detalja scenarija, scenografije, kasta od strane mojih prijatelja. Jbg, tada sam bio srednjoskolac te sam sa gadjenjem odbacio svaku pomisao da gledam to sranje. I nisam gledao do danasnjeg dana.

 

Juce sam poceo novu sezonu bez ikakvog predznanja - i bas mi se dopala. Klasicni Linch, sve je tu, bizar, telefoni, kljucevi i brave, gusti crveni zastor misterije, ma uzivanje.

 

Kada budem odgledao prve cetiri komentarisacu da ne bih stavljao spojlere.

Edited by Caligula
Link to comment

Bilo kako bilo, to je Lynch, mada serija luta od sjaja Mulhollanda do očaja Eraserheada, već je vredi gledati.

 

Još od pilota Vinyla nisam video ovoliko autentičnih/originalnih/negeričkih/nenaučenih/poetskih slika, a ovde ih ima mnogo, mnogo više...

 

... volim te Ajante.

 

Magnet jbg, ne mozes odvojiti pogled.

 

@Milan, nisam znao da se u ovih petnaest stranica vec sve izofiralo, spojler je besmislen ovde

Edited by Caligula
Link to comment

Meni je bolji od prva dva, pogotovo zato što je Lynch ovde odlučio da ubaci i motive i iz nikade realizovane serije Mullholland Drive, kao i iz nikad realizovanog filmskog projekta Ronnie Rocket. Isto tako je dobro što je serija prijemčiva i za one koji je ranje nisu gledali (iako se, naravno, odredjene situacije i karakteri bolje razumeju uz prethodno predznanje), ali istovrememeno i bez nekih nepotrebnih kompromisa i podilaženja auditorijumu.

Edited by Jeremija
Link to comment

de bolje, si lud?

 

ovo je svetlosnim godinama daleko od originalnog tvin piksa odnosno onih 6 epizoda koje je linc rezirao. doduse onomad je radio s formom sapunice koja je ko pravljena za njega nakon plavog somota, a danas radi sa zanrom prestiz tv drame, leftoversima i slicnim sranjima.

 

odvratni liberal ricard brodi kaze upravo suprotno od ajanta i kapiram da je u pravu

 

 

In retrospect, the original two seasons of “Twin Peaks” come off as one of the harshest Faustian bargains in the history of movies. Lynch got access to a wider audience and a broader narrative span than any filmmaker of his time had. In the process, he became more a filmmaker of the script than a filmmaker of the eye—more specifically, he traded his power of observation for his power of realization, and the heavy hand of imposed order (both visual and textual) has shown in everything that he’s done since then.

 

 

mulholland drive (maniristicki linc, tu vec organizuje filmove ko slagalice umesto ko slike) jeste bolji i stoput gledljiviji od eraserheada (linc glumi modernistu, nekog beketa il sta vec) ali najbolji, originalni linc se nalazi u blue veletu i twin peaksu.

Link to comment

I meni je za sada ovo novo daleko ispod ocekivanja i nadanja. Posebno me izludjuje pokusaj uspostavljanja prirodne i naizgled logicne veze izmedju dva ekstremno nadrealna toka radnje. Jedna od njih, ona koja je apsurdna, iscasena u naraciji i nekauzalna u svojoj sustini, veoma je lose rezirana (ovo pripisujem Lincovom diskontinuitetu u samom radu), gde na trenutke imam osecaj da je sve to dodir nekog napaljenog studenta rezije. Ova druga je naravno sve suprotno, briljantna u detaljima, fantasticnih boja, melodija i akorda i sa jednim uskladjenim tempmom. Koliko uspe te dve krajnosti da priblizi, toliko mislim da ce serija postati trajna i neprolazna

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...