Jump to content
IGNORED

mikan grusanovic


shimpr

Recommended Posts

Sad sam video da Šabac u subotu gostuje u Trsteniku, a ja tad slavim. Moraću makar na poluvreme da odem.Legende:10532_102181693133259_100000242857671_54813_5747967_n.jpg
Daneta sam upoznao kada sam sluzio civilnu u bolnici, on je bio obezbedjenje. Sa setom se secao dana kada su harali Yuba ligom a kada sam mu pomenuo Predraga Savovica, njegovog bivseg saigraca, reakcija mu je bila :isuse: . Rekao je: "Od onoliko ljudi da ona cepanica ode u nba i uzme milion...jebem ti boze majku!"
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ficfiric

    21

  • Timmy

    5

  • Have_Fun

    5

  • Joe D

    3

Mikan :wub: Mislim da je on jedan od najpodcenjenijih igraca u YU kosarci. Posto se prisecamo 90tih... Sta se desilo sa najvecim taletom YU kosarke Cubrilom ??? Hebem li ga prestao sam da pratim kosarku ima vec jedno 10-ak i vise godina.

Link to comment
  • 5 months later...

Ne žalim zbog Zvezde i Partizana!Čuveni Mijajlo Grušanović (48) jesenas batalio košarkuNe žalim zbog Zvezde i Partizana!Nedelja - 23.05.2010Sećate li se Mijajla Grušanovića, najboljeg košarkaša i prvog strelca jugoslovenske lige sredinom devedesetih?! Superdeke koji je u 36. godini, kao centar šabačke Iva Zorke i lokalpatriota, rekao NE velikanima - Partizanu i Crvenoj zvezdi.Mikanu je draže bilo da ostane u svom selu Klenja kraj Bogatića, da vodi računa o porodičnom imanju, da obrađuje njivu, plasti seno, da igra za malu Iva Zorku... I da se igra sa sinovima Nemanjom (16) i Mladenom (13), kažu danas mnogi, njegovim košarkaškim naslednikom.Tokom karijere uspeo je da zaradi za jedan stan u Šapcu, za drugi u Novom Sadu, ali ga i danas nalazimo na kapiji rodne kuće u Klenju u zagrljaju supruge Biljane.- Rekao sam ženi - ja ću u Šabac tek kad odem u penziju, da i ja vidim malo grada - priča za „Alo!“ Grušanović, koji, iako ima 48 godina, i dalje nije u penziji. Naime, sve do jesenas igrao je košarku u srpskoligašu u Šapcu.- Daleko sam ja od penzije. Još je rano, želim da osnujem školu košarke, da se posvetim deci, da uživam... Da ne pričam da u mom selu, koje je, ubeđen sam, lepše od Pariza, ima još mnogo posla - kaže naš sagovornik - koji i pored silnih individualnih titula (MVP, najbolji strelac, prvi skakač YUBA lige) nikada nije obukao dres reprezentacije.Ipak, Grušanović ne oseća žal za reprezentacijom.- Realno, kome je bio potreban starac, a ja sam na vrhuncu karijere bio od 32. do 36. godine. Ne žalim ni za čim u životu, niti sam ljut zbog nepozivanja u nacionalni tim. Sama činjenica da sam, gotovo juče, batalio košarku, dovoljno govori koliko sam iskreno uživao u tom sportu. Uživam i danas gledajući mečeve na TV-u. Znate li koliko sam bio srećan kada je Kecman pogodio onu čudesnu trojku u Zagrebu?! To mi je saigrač iz Beopetrola...Mikan danas radi na imanju. Isto kao što je nekad uspešno baratao loptom na terenu, danas vodi seosko domaćinstvo.- Moj radni dan počinje oko 6.30. Obrađujem imanje, gajim svinje, stoku... Ne izležavam se. Razvozim decu u školu, na treninge, pomažem mojoj Bilji. Uživam u ulozi oca i supruga, kao i u društvu komšija... U kontaktu sam sa mojim velikim prijateljem i trenerom Milovanom Stepandićem. Mnogo toga smo nas dvojica prošli zajedno, što u Ivi, što u Borcu, Vojvodini... Košarkaške teme su neiscrpne...

Link to comment

Kad se samo setim te petorke: Ocokoljic, Manjencic, Susic, Djaletic i Grusanovic :Hail: Borac je bio cetvrti posle polusezone, a onda su hteli da menjaju Mikana za Ticu :blink: i sve je krenulo lose...U svakom slucaju veliki :Hail: za Mikana

Link to comment
  • 3 months later...

Danas vidim u novinama da je Mikan trener OKK Sapca. Izgleda da ga vise necemo gledati na parketu :( Inace, OKK je izgubio od FMP-a tridesetak razlike. Dane Manjencic - 22 poena cool.gif

Edited by shexpirosq
Link to comment

Ima samo OKK-ova lista strelaca. I za mene su vecinom nepoznata imena. Vidim da je neki Djuric dao dva poena, a obzirom da sam video juce Srdjana Djurica, bivseg igraca Ive, kako se vrzma oko kancelarija OKK-a i obzirom da njegova zena kaze da 'mrsi muda sa kosarkasima', slobodan sam posumnjati da je mozda on taj.

Link to comment
ma paz da nisu vodili staistiku u takvom mecu :lol:
pa vidis da vodili za daneta :Dcim su objavili statistiku okk beograda verovatno ima nesto slicno i za fmp. barem broj poena.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...