Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Presao sam prethodni deo Tomb Raidera, ovaj novi nikako da se nakanim da probam.

 

 

Ja započeo igru, i svidela mi se vizuelno, bila je immersive i tako to, al' onda su me spopali s onim quick time event-ima pa sam revoltirano obrisao igru. Je l' i drugi deo takav?

Link to comment

Ja igrao samo ovu poslednju pa ne mogu da uporedim, Ne znam kolika ti je tolerancija na qte, ali ne sećam se da su baš preterano učestali.

Ima ih, ali ako mene pitaš ni približno toliko da pokvare inače super igru.

Link to comment

Tides of Numenera deluje odlično posle prvih par sati. Tematski su baš mnogo toga preuzeli od PS: Torment, možda i previše, ali ipak je uživanje šetati okolo i skupljati XP kroz dijaloge koji te podsete na nešto iz prethodnih života.

 

Mehanički, za sada mi se sviđa implementacija tog streamlined Might-Speed-Intellect sistema, samo vidim da su dodali neki klasični Health stat koji se valjda izvodi iz Might? U osnovnom sistemu, koliko znam, health ne postoji nego se damage primenjuje direktno na ta tri osnovna atributa... koja ujedno moraš i sam da trošiš ako koristiš Effort. Menadžment ta tri resursa je zanimljiv, ali deluje da će biti potrebno baš dosta odmaranja da bi se resetovale stats, a lokacije na kojima možeš da se odmoriš izgleda nisu baš česte.

 

Žao mi je što sad nemam vremena više da se udubim :( Počeću verovatno novu partiju sledeći put, možda bez Scan Thoughts jer vidim da mi stalno odvlači pogled sa dijaloga na skenirani summary toga što sagovornik misli.

Link to comment

Žao mi je što sad nemam vremena više da se udubim :(

 

ti si bar stigao da ga isprobas, meni hollow knight oduzima svaki sekund slobodnog vremena <_< inace, radi se o izuzetnom uratku, prozboricemo koju o njemu za koji dan.

 

u medjuvremenu, postaje sve jasnije da je justin ma moja srodna dusa:

 

Into The Breach: FTL follow-up is smart, tense and surprising

 

 

Everything is explained below, but in short, this might be the smartest turn-based design I’ve seen since Invisible, Inc.

 

:jerry:

Link to comment

Znam da kasnim ali prosto mi je fascinantno koliko je Witcher 3 na visem i ozbiljnijem nivou od svih ostalih igara iz zanra. Prica kako glavna tako i side questovi, obim sveta, reference u samoj igri (ja sam za primetio reference na Dzarmusa, Madonu, Star Wars, Fight Club, Kill Bill, Pulp fiction, Bracu Grim... i sigurno jos neke koje su mi promakle.) sistem borbe sve je prakticno savrseno uradjeno i naravno gwent.

 

A pri tom sam tek zavrsio Battle of Kaer Morhen koja ima jedan od najbojih cinematica koje sam do sada video. Pravo uzivanje, ne osetis kako vreme leti dok igras.

Edited by *edited by mod
Link to comment

Znam da kasnim ali prosto mi je fascinantno koliko je Witcher 3 na visem i ozbiljnijem nivou od svih ostalih igara iz zanra. Prica kako glavna tako i side questovi, obim sveta, reference u samoj igri (ja sam za primetio reference na Dzarmusa, Madonu, Star Wars, Fight Club, Kill Bill, Pulp fiction, Bracu Grim... i sigurno jos neke koje su mi promakle.) sistem borbe sve je prakticno savrseno uradjeno i naravno gwent.

 

A pri tom sam tek zavrsio Battle of Kaer Morhen koja ima jedan od najbojih cinematica koje sam do sada video. Pravo uzivanje, ne osetis kako vreme leti dok igras.

 

Meni je baš sistem borbe bio malko nespretan dok se nisam navikao - nije ni blizu versatilan kao u Skajrimu recimo (Gwent nisam igrao, dosadno jebi ga :D ) ali sve više mislim da uopšte nema smisla rangirati Witchera protiv Skajrima. Mogu se upoređivati, ali više upoređivati po svojim razlikama, Skajrim je sjajan zbog potpune slobode i ekspertski odrađenog kraftovanja i mogućnosti kombinacija, dok je u Witcheru crafting dosta siromašan, i igra je strukturna, ali je priča genijalna. Skajrim je potpuna sloboda i velika kutija lego kockica da svako napravi ko šta voli, dok je Witcher kao da sedneš u dosta dobar film i da upravljaš filmom.

 

I neverovatno koliko su napravili likove koje smesta zavoliš bez velikog uvoda. Kad sam počeo trojku nisam nijednu knjigu pročitao niti imao pojma ko je ko, a tokom tog što si pomenuo, Battle of Kar Morhen, pa došlo mi da ronzam ko pitjkica. Ne mogu ni da ti opišem koliko je kraj main questa zahvalan, čak i ako se smoriš negde u sredini, izdrži jer kraj vredi svaku paru. I bez spoilera samo da ti podvučem najveću draž igre - pazi kakve odluke povlačiš, čak i naizgled minorne, odluke imaju posledice.

Link to comment

Ja predjoh jednom, ne igrajuci ekspanzije i sada krenuh od prvog dela, da isprobam drugacije pristupe, u prethodnim naslovima; zatim sledi povratak trojci i novo uzivanje. Fantasticna igra. Nesto sporiji pocetak, no izuzetna atmosfera, gomila sporednih zadataka, velicina sveta i uverljivi likovi, jednostavno ne daju igracu da se odvoji od ovog naslova. Muzika je standardno dobra. Kao celina gledano, ne secam se kompletnijeg naslova.

 

Nastavih igranje Pillars of Eternity (sa ekspanzijama); ja retko predjem nesto u cugu, zato i imam instalirano 20+ igara uvek. Skroz drugaciji koncept, u odnosu na Witcher 3, no takodje izuzetno kvalitetna igra.

Link to comment

Meni je baš sistem borbe bio malko nespretan dok se nisam navikao - nije ni blizu versatilan kao u Skajrimu recimo (Gwent nisam igrao, dosadno jebi ga :D ) ali sve više mislim da uopšte nema smisla rangirati Witchera protiv Skajrima. Mogu se upoređivati, ali više upoređivati po svojim razlikama, Skajrim je sjajan zbog potpune slobode i ekspertski odrađenog kraftovanja i mogućnosti kombinacija, dok je u Witcheru crafting dosta siromašan, i igra je strukturna, ali je priča genijalna. Skajrim je potpuna sloboda i velika kutija lego kockica da svako napravi ko šta voli, dok je Witcher kao da sedneš u dosta dobar film i da upravljaš filmom.

 

I neverovatno koliko su napravili likove koje smesta zavoliš bez velikog uvoda. Kad sam počeo trojku nisam nijednu knjigu pročitao niti imao pojma ko je ko, a tokom tog što si pomenuo, Battle of Kar Morhen, pa došlo mi da ronzam ko pitjkica. Ne mogu ni da ti opišem koliko je kraj main questa zahvalan, čak i ako se smoriš negde u sredini, izdrži jer kraj vredi svaku paru. I bez spoilera samo da ti podvučem najveću draž igre - pazi kakve odluke povlačiš, čak i naizgled minorne, odluke imaju posledice.

Jes ti u menopauzi ili sta?

:huh:

Link to comment

74sW4aH.jpg

 

hollow knight je vrlo blizu mojoj ideji savrsene metroidvanije. prvo: apsolutno je masivan. drugo: ne samo sto se sve oblasti jasno razlikuju jedna od druge, vec su i ispunjene brutalnom kolicinom detalja. meni je za prelazak trebalo dobrih 40 sati, a completion mi je ostao na kilavih 77%. u poredjenju s ovim, ori and the blind forest (da navedemo skorasnji primer) je zabavni park. nesto sto dodatno odmaze prilikom istrazivanja je sto nijedna oblast nije vidljiva dok ne nadjete cornifera, npc-ja koji ce vam prodati mapu, a cak i nakon toga je potrebno naci savepoint ili poginuti da bi se mapa apdejtovala. bilo je slucajeva kad sam prokrstario kroz citavu oblast, odradio sve sto je trebalo i tek onda nasao nesretnika jer se pozicionirao blizu ulaza na suprotnoj strani.

 

atmosfera je manje-vise preslikana iz dark soulsa. nekad mocni svet koji je potonuo u rusevine, prica o kojoj se saznaje iz natpisa na spomenicima i kripticnih razgovora s npc-ovima i duhovima, senka koja se stvara nakon smrti, itd. vazno je napomenuti da igra nije toliko mracna vec uglavnom melanholicna, a ima i sasvim dovoljno comic relief momenata koji sprecavaju preterani grimdark. s druge strane, ima tu i momenata pravog, istinskog horora (videti pod deepnest, u koji se vise nisam vracao nakon sto sam odradio ono najosnovnije). uglavnom, 1 kompletno iskustvo.

 

posebna pohvala za izbor tradicionalne 2d animacije kao grafickog stila. svaka cast shovel knightu i slicnim uratcima, ali meni ta retro osmobitna grafika moze biti samo simpaticna i nista vise. u krajnjoj liniji, malo mi i smeta sto toliko developera forsira pixel art u pokusaju da nam udare na nostalgiju i vrate u to neko bezbrizno detinjstvo umesto da koriste blagodeti modernih endzina <_< hollow knight zato izgleda apsolutno pre-div-no, i u slici i u pokretu. pogledajte sta se desava ako imate charm koji vam daje "magnet" za novac:

 

RhWbYCv.gif

 

kad vec spomenuh charmove, njih ima vise od trideset i zaista donose pregrst opcija. ovo su po svoj prilici radili svi koji su igrali ovo, ali ja sam imao komplet charmova za istrazivanje i komplet za bossove, s tim sto je sastav ovog drugog uvek zavisio od mog protivnika. neki od njih su od ogromne pomoci protiv odredjenih bossova, ali ih je zato tesko naci i osvojiti.

 

jedine zamerke koje imam su tehnicke prirode. gog verzija ima neke bugove (hee) u koloseumu i ne daje obecane nagrade na kraju challengea, a u svim verzijama je prisutno relativno cesto stucanje koje zna da rezultira nabadanjem na siljke i slicnim nezgodama. dobro, i izvesni savepointi su malo predaleko od izvesnih bossova i mini-bossova (pozdrav za soul mastera). sve ostalo je zaista savrseno, ovo mi je rani kandidat za igru godine.

 

evo 1 od upecatljivijih ranih bossova:

 

 

videti sta se nakon ove pobede desava s mantisima koji su do tad kidisali na vas cim vas vide  ^_^

Edited by Calavera
Link to comment
novi torment je ono sto sam i mislio da ce biti, relativno kompetentan nastavak koji ne uspeva da uhvati onaj lightning in a bottle koji je krasio original. ima tu sad dosta manjih problema, ali u srcu svega je sama prica. u igri koja je 95% vremena glorifikovani choose your own adventure (bar ako sve skill poene slupate u intellect, sto se ovde valjda podrazumeva) kvalitet teksta jednostavno nije na dovoljno dobrom nivou. ima tu sasvim dovoljno dobrih sci-fi ideja, da, ali u isto vreme nam se ne daje nikakav razlog da se povezemo s likovima koje vodimo. nakon 7-8 sati igranja ne mogu da navedem 1 companiona cija me prica istinski zanima, a sam castoff bukvalno nema dve karakterne osobine. to je siromasno za bilo sta, a kamoli za nastavak igre u kojoj si glavnog lika zavoleo i pre nego sto je izasao iz mrtvacnice.

 

sto se gameplaya tice, glavni utisak je da nema nikakvog izazova. borbe uspesno izbegavam, a u razgovorima sam apsolutno svaki put u stanju da izaberem perception i slicne opcije i lagano odradim svaki quest. i to bez savescumminga, ne biram opcije koje mi daju manje od 90% sanse za uspeh! cetiri lika u partyju je 30+ intellect poena, tu i tamo se ubode i poneki critical success, popije onaj ljubicasti napitak sto dopunjava 3 poena i to je to, tu smo svi. za sad samo morao da odspavam samo jednom, a po onome sto sam cuo, stvari ce samo postati jos gore u tom pogledu.

 

sve u svemu, ovo je lep primer zasto ljudima nikad ne treba davati ono sto zele, pogotovo kad je rec o nastavcima kultnih igara <_<

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...