Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

kalgon sprecava talozenje kamenca

 

sirce ga rastvara (2 litra jebote, je l' majstor radi za distributere)

 

problem sa kiselinama (sirce jeste slaba kiselina i u maloj kolicini gradi pufer pri reakciji sa bazama, ali pH ipak znacajno pada) je sto su nezgodne za odredjene tipove gume, tako da sve moze da funkcionise super, dok jednog dana ne pocne da pisa na sve strane

 

sve zavisi od kog materijala su razni dihtunzi, creva itd

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    667

  • mire

    514

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    404

kalgon sprecava talozenje kamenca

 

sirce ga rastvara (2 litra jebote, je l' majstor radi za distributere)

 

problem sa kiselinama (sirce jeste slaba kiselina i u maloj kolicini gradi pufer pri reakciji sa bazama, ali pH ipak znacajno pada) je sto su nezgodne za odredjene tipove gume, tako da sve moze da funkcionise super, dok jednog dana ne pocne da pisa na sve strane

 

sve zavisi od kog materijala su razni dihtunzi, creva itd

I meni to palo na pamet kad je sirce u pitanju....Nego , realno koja je najbolja kombinacija?

Link to comment

najbolje je da se kamenac ne taloži, a ako baš mora da se skida, onda limunska kiselina

jel to onda ovako kako je darling pisala?

 

moze limuntus, kupi 300 grama limuntusa u zdravoj hrani i sipaj direktno u bubanj.

 

ne moras da iskljucujes centrifugu, sta ti smeta, pusti je. stavi na 90, limuntus u bubanj i vozi. 

 

 

http://uspesnazena.com/korisni-saveti-zene/produzite-rok-trajanja-svojoj-ves-masini-limuntus-umesto-kalgona/

 

Link to comment

300 grama limuntusa potpuno razgradi 78,1 gram kamenca

 

ono što ja pokušavam da kažem je da je bolje da kamenca nema

 

više je razloga:

 

moguća reakcija kiseline i gume (zavisi od tipa/tipova gume)

 

pitanje je da li kiselina može da dođe do kamenca da bi sa njim reagovala, omekšvači su mast (nije tačno, ali možemo da se ponašamo kao da jeste), tako da je pitanje kakvog je sastava sam kamenac i koliko je dostupan za reakciju

 

pored toga pitanje je da li je sam kamenac karbonatni, gde kiseline pomažu ili je silikatni gde mogu da ga gledaju i plaču

 

glavni problem je cena kalgona, isto to u industrijskoj primeni je zarez pomeren u levo jbg, nije mi jasno kako to niko naš ne pakuje i ne valja za mnogo manje para, doduše nisam ni razmišljao na tu temu

Link to comment

da li je neko upućen u cene tapetarskih usluga i materijala? 

sredila bih fotelju prilično detaljno, mislim da samo drvena konstrukcija može da opstane. sve ostalo, i sunđer i štof, treba menjati.

 

isplati li se to, uopšte? ako neko može, neka da okvirne cifre da znam da li da se upuštam u avanturu.

ne sviđaju mi se fotelje koje mogu da priuštim. za neke nove lepe što sam gledala treba dati bubreg.

Link to comment

300 grama limuntusa potpuno razgradi 78,1 gram kamenca

 

ono što ja pokušavam da kažem je da je bolje da kamenca nema

 

više je razloga:

 

moguća reakcija kiseline i gume (zavisi od tipa/tipova gume)

 

pitanje je da li kiselina može da dođe do kamenca da bi sa njim reagovala, omekšvači su mast (nije tačno, ali možemo da se ponašamo kao da jeste), tako da je pitanje kakvog je sastava sam kamenac i koliko je dostupan za reakciju

 

pored toga pitanje je da li je sam kamenac karbonatni, gde kiseline pomažu ili je silikatni gde mogu da ga gledaju i plaču

 

glavni problem je cena kalgona, isto to u industrijskoj primeni je zarez pomeren u levo jbg, nije mi jasno kako to niko naš ne pakuje i ne valja za mnogo manje para, doduše nisam ni razmišljao na tu temu

koliko su ovakvi tekstovi nedostajali dok ste bili odsutni

:Hail:

Link to comment

da li je neko upućen u cene tapetarskih usluga i materijala?

sredila bih fotelju prilično detaljno, mislim da samo drvena konstrukcija može da opstane. sve ostalo, i sunđer i štof, treba menjati.

 

isplati li se to, uopšte? ako neko može, neka da okvirne cifre da znam da li da se upuštam u avanturu.

ne sviđaju mi se fotelje koje mogu da priuštim. za neke nove lepe što sam gledala treba dati bubreg.

To "vredi" ako je kostur baš očuvan i lep.

Naravno tu je i emotivna komponenta i onda tu finansijski momenat pada u drugi plan...

Link to comment

To "vredi" ako je kostur baš očuvan i lep.

Naravno tu je i emotivna komponenta i onda tu finansijski momenat pada u drugi plan...

sve stoji, volim je. :)

 

kostur je očuvan, ali se platno iscepalo na par mesta i sunđer je počeo da se raspada.

svakako ću otići da se raspitam, ali sam mislila da idem sa predznanjem.

Link to comment

da li je neko upućen u cene tapetarskih usluga i materijala? 

sredila bih fotelju prilično detaljno, mislim da samo drvena konstrukcija može da opstane. sve ostalo, i sunđer i štof, treba menjati.

 

isplati li se to, uopšte? ako neko može, neka da okvirne cifre da znam da li da se upuštam u avanturu.

ne sviđaju mi se fotelje koje mogu da priuštim. za neke nove lepe što sam gledala treba dati bubreg.

 

Meni je pre par godina majstor naplatio kompletno sredjivanje stare ofucane beržere (stara barem 40 godina a prirasla srcu i dupetu) i taburea nešto ispod 150 evra . Drvena konstrukcija je bila očuvana ali je zamenio sundjere ili šta je već to i presvukao platnom. Platno sam kupio ja ali nije bilo skupo. U starom Merkatoru na kilo.

Rezultat:

 

DSCN1744.JPG

Link to comment

I svakako da se isplati ako hoćeš dobru fotelju. Te godine, kad sam sredio moju, najjeftinije jedvanazovifotelje su bile oko 250+ evra, kršine od jeftinog materijala. Novu beržeru nisam ni nalazio u prodaji, ako se dobro sećam, samo u nekom salonu  a bila je kičasta i koštala milijun tisuća

Link to comment

Meni je pre par godina majstor naplatio kompletno sredjivanje stare ofucane beržere (stara barem 40 godina a prirasla srcu i dupetu) i taburea nešto ispod 150 evra . Drvena konstrukcija je bila očuvana ali je zamenio sundjere ili šta je već to i presvukao platnom. Platno sam kupio ja ali nije bilo skupo.

hvala, bujo! :)

to je informacija koja mi je bila potrebna.

 

lepo izgleda ova tvoja obnovljena fotelja.

 

edip: jedino sam morala da guglam šta je beržere/beržera :lolol:

Edited by Frau Gabrijela
Link to comment

jel to onda ovako kako je darling pisala?

 

 

pre ovog saveta majstora da to s limuntusom radim jednom godisnje, ima njegov savet da u svakom pranju u prasak ubacim kasiku (ili kasicicu?! zaboravila sam) sode bikarbone, da se kamenac ne bi talozio. 

ja nikad ne radim ni jedno ni drugo koz ajm lejzi. naravno da cu jednog dana zakukati :)

Edited by darling
Link to comment

pre ovog saveta majstora da to s limuntusom radim jednom godisnje, ima njegov savet da u svakom pranju u prasak ubacim kasiku (ili kasicicu?! zaboravila sam) sode bikarbone, da se kamenac ne bi talozio. 

ja nikad ne radim ni jedno ni drugo koz ajm lejzi. naravno da cu jednog dana zakukati :)

ja sam navikla da ubacim sodu bikarbonu u prašak kad perem veliki veš (posteljinu i peškire), stoji mi pored kutije sa praškom. kad perem odeću na nižim temperaturama, koristim tečni deterdžent, tj. one kapsule, pa ne dodajem.

 

edit: slovo

Edited by Frau Gabrijela
Link to comment

300 grama limuntusa potpuno razgradi 78,1 gram kamenca

 

ono što ja pokušavam da kažem je da je bolje da kamenca nema

 

više je razloga:

 

moguća reakcija kiseline i gume (zavisi od tipa/tipova gume)

 

pitanje je da li kiselina može da dođe do kamenca da bi sa njim reagovala, omekšvači su mast (nije tačno, ali možemo da se ponašamo kao da jeste), tako da je pitanje kakvog je sastava sam kamenac i koliko je dostupan za reakciju

 

pored toga pitanje je da li je sam kamenac karbonatni, gde kiseline pomažu ili je silikatni gde mogu da ga gledaju i plaču

 

glavni problem je cena kalgona, isto to u industrijskoj primeni je zarez pomeren u levo jbg, nije mi jasno kako to niko naš ne pakuje i ne valja za mnogo manje para, doduše nisam ni razmišljao na tu temu

 

 

pa cekaj, jel' na kraju stvarno taj calgon manje-vise isto sto i soda bikarbona, za nas koji se slabije razumemo u molekularnu strukturu?

mislim, ima mi logike da probam da zastitim novu masinu, nego da znam da li da onda investiram u klasicno padanje na reklamu ili je i soda dovoljna.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...