Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Marbovci su jedni od aktivnijih kupaca banaka na trzistu

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Trebalo bi da preuzmu i pireus, moguće i da već jesu. Findomestik je vrlo malo radio sa privredom pa zato uzimaju i grke.
Link to comment

Ne razumem, o čemu se radi?

To što sam napisao, ako odobre do 5-og u mesecu neće im uzeti još 200-300 € na neke troškove.

BTW sad pričao sa njim , kad je rekao, ništa, vidimo se u oktobru oko 1-og, posle 2 sata su ga zvali da dođe da je "sve ok"...

Link to comment

Trebalo bi da preuzmu i pireus, moguće i da već jesu. Findomestik je vrlo malo radio sa privredom pa zato uzimaju i grke.

Verovatno ce kupovati i NPL drugih banaka

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Link to comment

Ako sam ja dobro razumeo, prica o interkalarnoj kamati.

 

U principu, mehanizam da ti banka uzme jos neke parice u tih (skoro) mesec dana od kad ti je odobre kredit i dana kad ti s racuna skinu prvu rata. Obicno zs iznos uzimaju proporciju, broj dana do prve naplate u odnosu na ceo mesec. Mora da se definise ugovorom koji potpises.

 

Meni u Societe banci to nisu naplatili kod stambenog kredita. Raiffeisen mislim da ima tu stavku.

i to je legalno? shto su izmislili varijablu, vezali je za protok vremena i imaju direktan uticaj na nju :o

Link to comment
  • 1 month later...

Evo novi upitnik, pod pretnjom gašenja računa ako im se ne odnese popunjeno
http://www.bancaintesa.rs/mali-biznis/upitnik-za-klijenta---pravno-lice-ili-preduzetnik.1221.html

 

A ubacili su i povrenika sitnim slovima

Potpisom ovog upitnika dajem pristanak za obradu svih podataka o ličnosti navedenih u ovom upitniku,
uključujući i naročito osetljive podatke. Ovaj pristanak važi do opoziva. Takođe potvrđujem da me je Banka
upoznala sa mogućnošću da detalje navedene obrade proverim u Centralnom registru zbirki podataka o
ličnosti Poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, na internet adresi:
http://registar.poverenik.rs.

 

Link to comment

Taj uptinik kod mene postoji jedno 10 godina a mi ga sigurno nismo prvi uveli.

 

Nije isti, svaki put se doda nešto

 

I ranije nisu/niste ovoliko smarali i pretili gašenjem računa ako se ne ažurira. Nego je bilo kad se pojaviš nekim poslom u banci onda  ispotpisuješ ako ima nešto novo. A sad kažu da će da blokiraju račun od nekog datuma ako im se ne ode na noge, a onda da ga ugase od nekog drugog datuma

 

Izgleda Nelica pritiska  -_-

http://www.danas.rs/drustvo.55.html?news_id=360426

Link to comment

Koji bi bio prevod tog termina na naš jezik?

Usaglašenost.

 

Know your client nismo mi izmislili. Dosta se pooštrava ta priča oko pranja para na svetskom nivou rekao bih.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...