Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Da li neko moze da mi razresi misteriju Glass Service-a kod gradske bolnice, tj. tacno uz zgradu Gradskog zavoda za plucne bolesti? Koliko vidim po nesklonjenim starim znakovima, on je na pocetku bio unutar same zgrade zavoda  :wacko: , a sada je u nekakvoj polumontaznoj zgradici pored. I zauzima deo parkinga zavoda, bar se meni tako cini. Aj da razumem da je u nekakvom sumnjivoj muljazi servis upao u samu zgradu bolnice '93. ili kada je vec otvoren, ali zasto on i dalje dzodzi tu? Zar ne smeta bolnici? Ko je taj tip koji to drzi, kada je toliko zasticen da ga niko odatle nije izbacio? 

Link to comment

Jedini problem je meni tu , naravno od toga nema ništa, je što će da čačnu da sjebu i stanu...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

tj prvo da srushe a onda da stanu :s_w:

 

da li se oni, ikad, makar u teoriji, prihvataju necheg smislenog? :unsure:

 

 

da se spremi brankov. on ima tu nemogucu rupu, bolje da sve odmah svale da ne dangube. na kraju ce srushiti i zgradu zeleznichke stanice, jer shta ce tu <_<

 

 

 

edip. ja sam smislila josh bolju ideju, pa ako chitaju da pozure. kad se genije preseli u zgradu siva da se shiri po titinim aksesoarima, onda ce zgadija da grune iz nemanjine za njim, jer kako drugachije. onda cela nemanjina i kneza milosha moze da se proda strancima, da drzava uzme neki dinar i tako je svuda u svetu. ili josh bolje oni sami da privatizuju, ipak su to zgrade ruinirane i ne vrede mnogo.

Edited by gospa buba
Link to comment

Jedini problem je meni tu , naravno od toga nema ništa, je što će da čačnu da sjebu i stanu...

 

....shit has hit the fan...

 

Stari zel. most ne moze da se srusi bez da se novi zeleznicki cvor (ciji je deo novi most) bar ne stavi u funkciju (ako ne i zavrsi potpuno). Tako da bi zapravo bilo idealno da to urade, zatim sruse stari zel. most i zakopaju ideje o tome kako posle milijardi utrosenih dolara na kopanje tunela za novi cvor ipak treba ostaviti stari cvor (sa prugom oko kalisa!) u funkciji, i kako ne treba preseliti zel. stanicu na Prokop itd. To bi bila slucajna korist za grad koja bi proizasla iz naprednjackog stetocenja.

Edited by hazard
Link to comment

Stari zel. most ne moze da se srusi bez da se novi zeleznicki cvor (ciji je deo novi most) bar ne stavi u funkciju (ako ne i zavrsi potpuno). Tako da bi zapravo bilo idealno da to urade, zatim sruse stari zel. most i zakopaju ideje o tome kako posle milijardi utrosenih dolara na kopanje tunela za novi cvor ipak treba ostaviti stari cvor (sa prugom oko kalisa!) u funkciji, i kako ne treba preseliti zel. stanicu na Prokop itd. To bi bila slucajna korist za grad koja bi proizasla iz naprednjackog stetocenja.

Mislim da se radi o Starom Savskom mostu, koji ljudi, iz nekog razloga, cesto zovu starim zeleznickim.

Link to comment

Mislim da se radi o Starom Savskom mostu, koji ljudi, iz nekog razloga, cesto zovu starim zeleznickim.

 

da, u pravu si. nikada mi nece biti jasno zasto taj most mnogi nazivaju starim zeleznickim mostom

Link to comment

A onda, je to skroz druga stvar. Ako samo sruse jedan od mostova koji se koristi za gradski saobracaj, to ce biti katastrofa naravno. Plus bi prekinuli tramvajske linije.

 

Ja sam pomislio da se ovo ipak odnosi na stari zeleznicki most, kada je spomenut jedan nivo samo za pesake, jer je u knjigama starostavnim napisano da se nakon uklanjanja starog zel. cvora (i time pruge sa starog zel. mosta) taj most ima pretvoriti u pesacko-biciklisticki.

Edited by hazard
Link to comment

da, u pravu si. nikada mi nece biti jasno zasto taj most mnogi nazivaju starim zeleznickim mostom

 

Verovatno zato sto preko njega ide tramvaj. Stari zeleznicki most je onako neugledan, ja mislim i neosvetljen, pa ljudima jednostavno promice, a znaju da ima novi zeleznicki most, a ovaj je stari savski, pa prespoje u glavi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...