Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

Ja sam kupio ocu Yamazakuru za rođendan u januaru prošle godine, otvorili smo ga za slavu u novembru. Jako je dobar, možda je u prvom trenutku bio ljut za moj ukus naviknut na Škotsku, ali moguće da je bio subjektivni osećaj u datom trenutku, druga je išla već mnogo lakše.

Edited by Ayatollah
Link to comment
13 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ja sam pio yamazakura. Vrhunski je

 ako uzmemo u obzir da su oba ova viskija neka srednja klasa japanskih blendova, pitam se kakvi su im najbolji..

Link to comment

Yamazakura je zapravo prilično bezveze, posebno u odnosu na ostale japanske viskije, koji su listom odlični (yamazaki, nikka, hibiki...). Primetio sam ga pre par meseci, raspitivao se (čak i kod najboljeg forumskog poznavaoca viskija) ali niko ništa o tome nije znao, pa sam ga i probao.

 

Nasviran drvetom - dim, kokos, vanila, prilično banalan, a pritom grub, kockast, ljut, pali po jeziku. 

 

Deluje kao bilo koji jeftini generički viski, samo što nije jeftin. 

 

Ovo kao da je napravljeno da imenom imitira Yamazaki i navuče one koji su čuli da su japanski viskiji odlični, a zapravo nemaju iskustva sa njima.

Link to comment
On 1.1.2018. at 7:37 PM, Host said:

Ista prica i sa drugim viskijem sa slike. Kupio sam flasu Togouchija jer sam bio radoznao, nigde nisam video taj viski ranije. 

 

Ocigledno je uspeh japanskih viskija u svetu povukao razne osobe bez skrupula da iskoriste . Togouchi je blend i proizvodi se mesanjem neimenovanih viskija uvezenih iz Skotske i Severne Amerike (grain whiskey). Dakle, oni samo ostave uvezeni viski u buradima da odlezi (mozda cak ni to za ovu verziju sa slike buduci da nema specifikacije o starosti viskija) i pomesaju ga u odredjenoj razmeri. To nije neuobicajena praksa i tako se proizvode skoro svi blendovi osim dela gde se ovaj viski predstavlja kao japanski. Sto je najgore, blend je prilicno los i bolje cete proci kupovinom pravog japanskog blenda poput bilo kog Nikka blenda koji za srce koristi malt iz Yoichija.

 

Kad sam vec tu da bacim masovan hejt na jadan sajam viskija koji je organizovan u Beogradu pre mesec dana. Organizatori su zakupili prostor i naplacivali ulaznice, a onda su prodavali testere viskija po visokim cenama. Izlozili su uglavnom opste poznate viskije uz nekoliko egzoticnijih (pored ovih spomenutih "Japanaca" bio je i po jedan viski sa Tajvana i iz Indije) i odlezanijih standardnih maltova. Pritom organizatori nemaju osnovno znanje o viskiju i nejasna je svrha vasara koji su napravili.

Da zarade pare neke?

Link to comment

Nikada pre, do juče od vas, nisam čuo za taj viski "Yamazakura". Pogledam danas u radnji "Yamaya", stoji tamo. I cena je 2,100 dinara (yen je kao dinar, približno)

 

2018yamazakura01.JPG.82a4a4c7d1ea6659a66cee9d80d4893b.JPG

 

Yamazaki viski nema da se kupi, rasprodato, nestalo. Mislim da su posle svih priznanja koje je dobio strani trgovci navalili i pokupovali sve. Tako je već 2-3 godine.

Imaju ovi, slični i po ceni i kvalitetu ali nisu toliko izvikani. Yamazaki je koštao 3,600 dinara dok sam ga nalazio da kupim (jednom mesečno, na dan plate)

 

2018yamazakura02.jpg.9b00651e374deb4e0b95eb12706f1844.jpg

 

Čisto za arhivu, cene normalnih viskija. Jameson, 1,750 dinara (običan)

 

2018yamazakura03.JPG.bb8968bdbbadf089e215ba5f7672e3f4.JPG

 

Ballantines, White Horse, 950 dinara

 

2018yamazakura04.JPG.508ce2f7273a5a42b6f2eb5007ebcd10.JPG

 

Japanci ne mogu da podnesu žestinu, njima da daš džabe ne bi to pili.  U pitanju je porez, da država dobije bar nešto.

Cene piva su iste kao po razvijenom svetu.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...