Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Dumoulin posle hronometra pobedio i na regularnoj brdskoj etapi. Posto je i poslednja etapa hronometar deluje da nema ko da ga ugrozi. Jedino ako ga Quintana ostavi negde u Alpima 10 minuta. Nibali vec drugu etapu na brdima ne moze da prati, a mislim da ce i Pinot na nekom brdu da zaostane.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Zavrsio Dauphine, Fuglsang uzeo, ali boga mi Richie ostavio najbolji utisak, bas je jak. Alberto posle pocetka sezone sad slabiji. Videcemo, uglavnom ocekujem klanicu na Tour-u.

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Contador zvanično potvrdio, Vuelta će mu biti poslednja trka u karijeri.

 

Volili ga ili ne, biciklizam će biti znatno manje zabavan bez njega. Uz sve kontroverze, jedan od najvećih u poslednjih nekoliko decenija

Link to comment
  • 2 weeks later...

Na stranu Pistolerov oproštaj, čini mi se da će biti dobra Vuelta.

Staza sa dosta ciljeva na vrhovima brda, dosta mladih vozača, osim povredjenih, skoro svi sa Tura, sa puno znakova pitanja, dve nove ekipe... šta znam, nekako sam nabrijan, što bi rekle komšije :)

Link to comment

Ima sve predispozicije da bude [ubjedljivo] najbolji GT ove sezone. Froome je dovoljno umoran da vjerovatno nece dominirati, mada je prvi favorit. Nibali je uvijek odlican kad radi kombinaciju Giro - Vuelta... Ima tu dosta kandidata, vidjecemo. Prilicno sam i sam nabrijan™ 

Link to comment

Krece danas, timskim hronometrom u Nimesu. Prva etapa koja bi mogla da ima posledice po generalni plasman je vec u ponedeljak, u Andori. Nece tu biti nekih velikih razlika, ali moze biti uzbudjenja. 

 

U sustini, prva stvarno velika etapa je 11. ali i prije toga ima gomila kratkih brdovitih etapa, ali koje vise podsjecaju na neke klasike nego na prave brdske etape. Tu ce svakako biti uzbudjenja na samim etapama, ali vjerovatno ne problema za najvece favorite. Mada se nikad ne zna na Vuelti..

 

Kakva je konfiguracija mozda najbolje govori i cinjenica da je prvi favorit za majicu na poene [tzv sprintersku majicu] - Froome. Sprintera i nece biti puno, pogotovo ne nekih elitnih...

 

Sto se generalnog plasmana tice, kao sto rekoh, prvi favorit Froome, iza njega Nibali. Tu su jos i Contador, Aru, Bardet, Chaves, Zakarin, Majka, Kelderman, Lopez, Pozzovivo...

 

Orica prakticno dolazi sa 3 potencijalna kandidata za podijum - Chaves i 2 Yatesa. Nada se iskreno da je Chaves u dobroj formi. Contador se ovim oprasta od biciklizma, i nema sanse da ne bude agresivan. Od Arua i Bardeta ne znam moze li se objektivno mnogo ocekivati, s obzirom na to koliko su se trosili na Touru. 

 

Kelderman i Zakarin imaju sansu za dobar plasman zbog 40km dugog hronometra [16. etapa]. To je ujedno ono sto cini Froomea prvim favoritom..

Link to comment

Koliko je los ovaj komentator Eurosporta, dodje mi da nadjem neki stream

 

Realno, toliko je loš, da bi bilo bolje da puste prenos bez komentara, kakva god da je grafika

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...