Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

Bavljenje temom kojom se film bavi (uostalom kao i istrazivanje o kojem govoris) 82. i 17. su dve potpuno razlicite stvari. Rekao bih da dosta vas ima ne prevelika, vec pogresna ocekivanja od ovog filma.

 

Ne znam, krajnje pojednostavljeno bih rekao da je ovo nepotreban film. Kao da praviš nastavak "Odiseje..." recimo. Priča je završena 1982. godine i gotovo. Sva ova energija, želja, trud mogli su se usmeriti u nešto novo.  edit: recimo, Arrival je film koji ima smisla, ovde ga zaista ne vidim.

Edited by Zen
Link to comment

Ne znam, krajnje pojednostavljeno bih rekao da je ovo nepotreban film. Kao da praviš nastavak "Odiseje..." recimo. Priča je završena 1982. godine i gotovo. Sva ova energija, želja, trud mogli su se usmeriti u nešto novo.

 

ovo uopste nije nepotreban film. doneo je mnogo toga novog i u nekim aspektima i prevazisao original.

2049 sigurno nije film za jedno gledanje i ne moze se ni shvatiti posle samo jednog gledanja.

ima mozda gresaka u skriptu ali to mu ne umanjuje vrednost. emocionalno je cak i prefinjeniji od originala.

moram da kazem da najvise volim proroke tvog kalibra koji se ovde pojave jednom u 2 godine samo da bi se iskenjali po filmu koji im ne odgovara iz nekog poremecenog razloga.

Link to comment

U čemu je prevazišao original? U složenosti i značaju priče i karaktera, atmosferi, muzici itd... Emocionalno prefinjeniji? Ima li likova koji mogu prići dubini Roja, Rejčel i Pirs? Nastavak drže Gosling, Ford i kćerka. Ostali likovi su bledi. A to koga voliš ali ne i iz kojih razloga, ostavi za sebe. Nije ti to potrebno 

Link to comment

Jučer sam gledao TO, u društvu inače nikad ne bi

 

To je užas gori od najgorega što sam zamišljao, i samo potvrđuje moju maksimu da je sve čega se Ridley Skot dotakne u zadnjih 25 godina GOVNO.

 

Od hrpe klišea (najjačiji je kad ona stara mesijanska fosilka krene pričati o revoluciji i o armiji, a iza nje se značajno pojavljuje buljuk statista, tu nisam mogao izdržati u kinu nego sam puknuo u smijeh i sočno opsovao Skota)...

 

Pa razvučenost, besmislena razvučenost svake jebene scene, svaka traje predugo i u tom trajanju ne kaže ništa, slobodno možeš spavati.

 

Pa totalno besmislena scena™, hallmark svakog pretencioznog govna od filma, tu mislim posebno na onu kad Jared zakolje svoju tek porođenu kreaciju sveudilj bulazneći besmislice cijelo vrijeme, što zapravo i je njegov cijeli skript.

 

Oni koji su mi tu srali da se ovime ne sere po originalu - sere se. Bezočna krađa svega, vizualne i zvučne atmosfere, Vangelisa, huka ulice, reklama (samo ovaj put uz osvježene product placemente! PAREEE), Sean Young, smrti replikanta, Pris - ali SVEGA. All that just drives the point home jer onaj ukradeni dijalog Deckarda i Rachael prvi je i zadnji smisleni prirodni dijalog u filmu.

 

Tu je i telefoniranje tko je zapravo progeny, jer je Ridley valjda shvaćao da će gledatelji-žrtve biti potpuno smoreni i smoždeni sveobuhvatnom dosadom filma, pa neće moći pohvatati detalje da shvate o kome se radi, pa im je on rekapitulirao još jednim holivudskim treš-klišeom za blockbustere, didaktičkim flešbekiranjem ključnih prizora.

 

I da završim, scenaristi ovog govna nemaju pojma o Californiji. U Kaliforniji 2049 čeljad bi živjela u San Diegu, a đubar istresala nad Los Angelesom, a ne obratno.

I još jedna sitnica, tricij je beta radioaktivan i od svih je radijacija zapravo najbezopasniji.

 

Jebo Hamptona Fanchera, vratite nam Peoplesa, gube..

 

Tako mi je drago da je propao u kinima, samo se pitam koliko još treba novca biti izgubljeno da Ridleyja konačno pospreme u zasluženu penziju?

Link to comment

 

To je užas gori od najgorega što sam zamišljao, i samo potvrđuje moju maksimu da je sve čega se Ridley Skot dotakne u zadnjih 25 godina GOVNO.

sta ti je skrivio muceni ridley, nit je rezirao nit je pisao scnario za ovaj film.

Link to comment

oduran je leto, kretenska kreacija, uzasno dizajniran, bez ikakvog smisla, slazem se.

Ni Rutger Hauer ne bi spasio tu scenu kako je napisana. Čemu to služi? Koji je to kurac? Zašto? Jel to inspiracija iz nekog petparačkog marvelovog stripa? Homage slasherima, jer u onom glupom zastarjelom Blade Runneru iz 1982 nije bilo klanja?

Neki lame pokušaj krađe scene kad Batty liže drob od Pris možda?

 

U bulažnjenje koje prati famozni vizuelni prizor™ neću ni ulaziti. Jednostavno je preglupo.

 

Što god da je, zapravo je ništa. Metafora cijelog filma.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

pa da bi terminatorka na momenat pustila suzu, il kako je vec bilo, valjda.

jasno, leto, ford i corabaka su potpuno nepotrebni likovi. bas nikakvu ulogu valjanu ne nose.

samo sluze sa sprdati se.

Edited by ToniAdams
Link to comment

pa dobar je film, emocionalno zadovoljavajuci, zaokruzen, mada nepotrebno banalizovan rjesenjima koja su data na tacni, uz pretpostavku da su gledaoci bas bas losi djaci. otudjeniji od starog blade runnera, sto ima smisla, lijepo barata referencama, opet smisleno, to je pabircen svijet u neku ruku, kao sto su sjecanja pabircena, a omaziranje od tarkovskog pa do sta znam, odiseje ili cega vec, daje reziseru i lijep otklon od ridley scottovog blade runnera.

zvuk dobar, nije na nivou originala, ali postapokalipticni svijet je do nastavka svakako dodatno posao u materinu, pa ta audio oseka ima smisla koliko i zamjena onih ulicnih scena dronovskim, nediferenciranim predjelima.

 

 

edit, gosling rasturio, uprkos pudingosti izgleda zaista je glumcina.

Edited by morgana
Link to comment
  • 3opge unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...