Jump to content
IGNORED

Only Lovers Left Alive, Jim Jarmush


Аврам Гојић

Recommended Posts

Dugo nisam uživao u nekom filmu kao u ovom.

 

Priča je beskrajno šarmantna i puna Džarmuševog suvog humora. Junaci su umorni od vampirskog života - selidbi, održavanja "maskarade", stalne potrebe za krvlju, ali nisu umorni od same večnosti, imaju svoje kolekcionarske, intelektualne strasti, i veliku uzajamnu ljubav, i tako njihova priča nekako teče dalje kroz vekove. 

Fotografija je savršena, kao i kod svakog Džarmuša, dočarao je život starih bića u svetu koji je ostario sa njima.

 

Morate svi da gledate ovo. Naročito Indy, ako već i nije.

 

only_lovers_left_alive_ver3_xlg.jpeg

Link to comment

film je odlican, ali sto mi je muzika legla, slusam soundtrack kao blesav. 

 

ali prva pesma i prvi kadar....naježim se kad se setim. sad ću da pustim na repeat.

Link to comment

Dugo nisam uživao u nekom filmu kao u ovom.

 

Priča je beskrajno šarmantna i puna Džarmuševog suvog humora. Junaci su umorni od vampirskog života - selidbi, održavanja "maskarade", stalne potrebe za krvlju, ali nisu umorni od same večnosti, imaju svoje kolekcionarske, intelektualne strasti, i veliku uzajamnu ljubav, i tako njihova priča nekako teče dalje kroz vekove. 

Fotografija je savršena, kao i kod svakog Džarmuša, dočarao je život starih bića u svetu koji je ostario sa njima.

 

Morate svi da gledate ovo. Naročito Indy, ako već i nije.

 

 

 

 

+1

 

Mene često u životu nerviraju rokerska lamentiranja, ali ako već mora da se lamentira, onda neka se lamentira ovako.

 

 

ali prva pesma i prvi kadar....naježim se kad se setim. sad ću da pustim na repeat.

 

edip - i za ovo plus 1

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Meni se svidja ali mi nije "odlicnost na vise nivoa"

 

Pogledah ga i ja u lepo rashladjenoj i polupraznoj sali DKCa i pomislih u vise navrata kako se film moze i samo slusati. Melanolican do bola, zal za civilizacijom koja bi mogla biti mastovitija, sadrzajnija, ali mislim da je temu tek dotakao nasumicnim nabrajnjima/pominjanjima velikih licnosti. Iako meni ne smeta sporost, bilo je suvisnih momenata, pa i citava predvidiva epizoda sa nestasnom sestrom je mogla da ustupi mesto daljoj razradi teme.

//Izasla sam iz bioskopa i prvo sta sam osetila je da mi se gleda La Grande Bellezza ponovo ;D

 

 

Totalno je moglo bez sestre.

Link to comment

Meni se svidja ali mi nije "odlicnost na vise nivoa"

 

 

Totalno je moglo bez sestre.

 

Svakako da nije "odličnost na više nivoa", generalno ni jedan Jarmushev film osim Deadmana nije takav. Sad, bez sestre ne znam šta uopšte i ima od priče.

Mislim, to je film koji se više voli, onako, generacijski, nema čovek ni potrebe da bude objektivan.

Link to comment

Svakako da nije "odličnost na više nivoa" . Sad, bez sestre ne znam šta uopšte i ima od priče.

Mislim, to je film koji se više voli, onako, generacijski, nema čovek ni potrebe da bude objektivan.

 

Drugi red, da, baš tako. Voleo bih da sam ovo pogledao sa 17 godina, mislim da bi film izvršio strahovit uticaj na mene.

Prvi red, bold:  :o

Link to comment

Meni se svidja ali mi nije "odlicnost na vise nivoa"

 

podpis podrške

 

 

 

meni ovo izgleda kao neki film za koji kažu e al nije fazon da ga gledaš sam :fantom:

..čim vidiš naziv filma - sve ti jasno :fantom:

 

 

 
Link to comment

Svakako da nije "odličnost na više nivoa", generalno ni jedan Jarmushev film osim Deadmana nije takav. Sad, bez sestre ne znam šta uopšte i ima od priče.

Mislim, to je film koji se više voli, onako, generacijski, nema čovek ni potrebe da bude objektivan.

 

Neko gore to napisa pa zato citirah. A bez sestre, pa rekoh vec

 

pa i citava predvidiva epizoda sa nestasnom sestrom je mogla da ustupi mesto daljoj razradi teme.

Sluzilo je samo kao podstrek da se nesto "desi" u filmu, od toga JJ nije patio pre pa ne vidim ni zasto je trebalo sad.

Link to comment

Neko gore to napisa pa zato citirah. A bez sestre, pa rekoh vec

Sluzilo je samo kao podstrek da se nesto "desi" u filmu, od toga JJ nije patio pre pa ne vidim ni zasto je trebalo sad.

 

Pa, možda nije baš tako. Ako se pogledaš unazad na njegove filmove, videćeš da su njegovi junaci uvek imali neki problem, oko koga se vrtela priča. Čak i u Broken Flowers, gde je potraga za izgubljenim ne samo povod za priču, već i neka dubina glavnog lika koji se nalazi u trenutku svođenja računa sa samim sobom i svojim životom.

Ovde je teškoća u tome što je pred glavnim junacima i iza njih večnost, pa nemaju baš nekih problema. Tu nije nađena mogućnost za priču bolja od toga sa ćerkom, možda i nije moglo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...