Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda u sezoni 2017/ 2018


Dimitrije

Recommended Posts

Grubijanstvo i prljava igra nije iskljucivo trejdmark tzv. seljackih timova.  U vodecim "fudbalskim centrima" kao sto su Buenos Aires, Montevideo, Sao Paolo, ovakva igra karakterise svaki lokalni derbi.  Da ne pominjem igru nekih vodecih timova iz SFRJ koji cim pocnu da gube utakmicu, pogube nerve i pocnu pokolj na terenu (Zeljo, Hajduk, Celik,...).

 

Dimitrije, jasno je svima osim izgleda vama da se ovde izraz "seljacki" koristi kolokvijalno s ciljem da se ukaze na odredjeni tip ponasanja a ne da bi se vredjalo selo, varos, manji grad ili individualni poljoprivredni proizvodjac a.k.a seljak. Nije uopste bitno odakle je klub o kojem govorimo.

Link to comment
  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    970

  • MiddleClass

    923

  • levi

    915

  • Apollo Creed

    650

Top Posters In This Topic

Posted Images

how-to-become-a-vampire1.jpg

U vodecim "fudbalskim centrima" kao sto su (...) Montevideo

 

 

 

 

 

 

 

 

Извините, Димитрије, било је јаче од мене. :)

Link to comment

Neki novi momenti na danasnjoj utakmici je to sto su oba Zvezdina stopera sa loptom kretali u napad i nosili je duboko u polovinu protivnika.  Obojca su bili nekoliko puta u sansi da daju gol.   Meni se Babic kao igrac dopada.  Odsustvo Savica omogucice mu da vise i cesce igra.  Iimam utisak da ce pruzenu priliku da iskoristi.  Racic je dao lep gol iz lepe akcije u kojoj je sudelovao.  Medjutim, njegova igra u odbrani je losa.  Pred kraj prvog pluvremena umalo da protivnicki igrac da gol jer je lako izbacio Racica iz igre i ugrozio gol.  Tom prilikom, Racic se postavio ne izmedju protivnika i gola, nego izmedju protivnika i aut linije.  Zato nije ni cudo da ga je protivnik bez mnogo muke zaobisao.  Gol koji je postigla Mladost najvise ide Racicu na dusu.  Ne znam da li ga je Vladan M. nakon toga odmah menjao iz pedagosko-sigurnosnih razloga, ili je izmena bila ranije planirana, ali dobro je sto ga je promenio.  Luka Ilic jos uvek igra malo bojazljivo.  Luka Adzic nikako da uhvati "traction" u timu.  Njegove igre su izmedju mlako i hladno.  

Link to comment

Dobra analiza. Slično sam video. Kod Babića mi se čini da loše poziciono stoji. Doduše to sam primetio protiv Kelna i Arsenala, a oba puta je imao nesreću da je na levoj strani bio Gobeljić, tako da nisam siguran koliko je rupa njegova ili je zbog beka. Kada sam kod štopera šta je sa Fripongom? Odigrao je savršeno protiv Krasnodara i nestao. Danas na klupi nije bilo štopera, tako da je pitanje kako bi krpili da je neko povređen. Račić ima dosta rupa koje mora da zakrpi da bi bio pristojan igrač. Iliću vidi se da već sada malo nedostaje da bude na nivou za prvi tim.

Link to comment

Fripong je imao potres mozga na utakmici sa Dinamom iz Vranja.  Postoji neki medicnski protokol za slucaj potresa mozga (testovi na svetlost, buku, glavobolje, orijentacia) koji propisuje kada je igrac spreman da se vrati na teren.  Buduci da  novi strucni stab prilicno vodi racuna o zdravstvenoj spremnosti igraca, verovatno Fripong jos uvek nije dobio zeleno svetlo da moze da igra.

Link to comment

Fripong je imao potres mozga na utakmici sa Dinamom iz Vranja. Postoji neki medicnski protokol za slucaj potresa mozga (testovi na svetlost, buku, glavobolje, orijentacia) koji propisuje kada je igrac spreman da se vrati na teren. Buduci da novi strucni stab prilicno vodi racuna o zdravstvenoj spremnosti igraca, verovatno Fripong jos uvek nije dobio zeleno svetlo da moze da igra.

Hvala. Potisnuo sam taj događaj.

 

Džaja mi se čini da je na telefonu.

Link to comment

Hvala. Potisnuo sam taj događaj.

 

Džaja mi se čini da je na telefonu.

Uh, to bi tek bilo nepristojno.  Razumem ga da dremne, star covek, ali da salje/cita poruke za vreme sastanka sa darodavcem je nepristojno. 

Link to comment

Rukovodstvo crveno-belih posetio je generalni direktor ruske kompanije, Aleksandar Djukov i tom prilikom najavio novi ugovor o saradnji. Podsetimo, po aktuelnom, potpisanom 2015. godine, Zvezdi je pripadalo 4.500.000 evra po sezoni.

 

Djukov je izjavio da njegova kompanija namerava da produži saradnju sa Crvenom zvezdom i poželeo je klubu uspešno učešće u nacionalnom šampionatu, a posebno u Ligi Evrope", navodi se u saopštenju crveno-belih.

 

Eto... duplirace ga... opet

Link to comment

Pitam se sta ce Mister Hojt Ji sada da kaze.  Kako ce da da obrazlozi svoje pitanje: "Sta to Rusi rade da pomognu Srbiji?" 

Edited by Dimitrije
Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned this topic
  • Hamlet Strašni locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...