Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

manji su problem ustavne zalbe, to je i do sada jako retko prolazilo i to mahom zbog povrede prava na sudjenje u razumnom roku. mnogo veci problem se tice ocene ustavnosti pravnih akata. to je uzasno veliko ovlascenje i sada cemo fakticki imati grupu poslusnika koja se nece zamerati.

 

sustina je sledeca, ustavni sistem postoji samo formalno, u stvarnosti je ozbiljno urusen, lisen svoje osnovne svrhe, mozda i vise nego sto je bio devedesetih.

 

autokratija

Link to comment

Ja se izvinjavam ako sam nekog uvredio ovde ili na drugom topiku kada sam fejspalmovao to što je jedan od kandidata javni izvršitelj, ali zaista mislim da je to sramota da se takav čovek uopšte kandiduje...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Fora je ovde sto kandiduju 10, odnosno 8 a bira se 5 i 4. Pretoostavljam da se zna ko ce biti izabran, i onda traze nekoga da ga kandiuju ko zna da ce da izgubi. I onda to bude neko koga nije blam da izgubi, verovatno po partijskom zadatku to radi.

Link to comment

Pa da. Ne bi valjda i ovi što su se kandidovali dopustili da ih oblate tako što će redovnog profesora pobediti tamo neki ex- referent SOUR-a.

Izvršitelj stavio fotografiju, misli da je prijatne spoljašnjosti. Najjača referenca je ipak da je u periodu 1990-1993. godine radio kao referent spoljne trgovine, e tad se naradio.

 

A ovaj zamenik JT što je stavio  tri tačke za obuke, to je zato što su one tajna.  Ne mora baš sve jasno i glasno. Tako on misli.

Edited by halloween
Link to comment
  • 2 months later...

Po zapadnim zemljama odnos je 3:1 u korist saradnika.

 

Sudija ima realno više nego što treba, plus im je kvalitet tugica. Nedostaje i 270 zamenika tužilaca.

 

via CZ-M53 TT

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Po zapadnim zemljama odnos je 3:1 u korist saradnika.

 

Sudija ima realno više nego što treba, plus im je kvalitet tugica. Nedostaje i 270 zamenika tužilaca.

 

via CZ-M53 TT

 

Ovo je jedan od najvećih problema našeg pravosuđa, o kome se vrlo malo priča i zna, a bio je aktuelan i pre 12 godina kada sam ja još uvek radio u sudu. Bolje bi bilo da ima 1000 sudija i npr. 4000 saradnika, nego 2700 sudija i 1400 saradnika, a finansijski bi bilo tu negde. Tada bi sudija bio neka vrsta šefa u svom veću i ne bi gubio silno vreme na administraciju i draftovanje sudskih odluka, već bi to samo kontrolisao.

Link to comment

http://www.politika.rs/scc/clanak/374854/Da-li-je-test-za-buduce-sudije-odraz-njihovog-znanja

 

Opet pitanja.

 

Pa jebemumater, može li neeekad u tom našem raspalom pravosudnom sistemu nešto da se uradi, a da ne bude štrebersko-bubalački sistem?

 

Ništa praktična primena, konkretan slučaj, izrada presude, rešenja, optužnice, procesnih akata, nešto što će se raditi tokom cele karijere i gde se iz samo jednog slučaja može tačno videti koliko ko zna i ume da primeni zakon. Ne, pitanja, pa štrebaj i onda na ispitu ponovi ko papagaj, i tako od brucoša do penzije.

 

I posle pravosuđe ne valja? Čudna mi čuda.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

http://www.politika.rs/scc/clanak/374854/Da-li-je-test-za-buduce-sudije-odraz-njihovog-znanja

 

Opet pitanja.

 

Pa jebemumater, može li neeekad u tom našem raspalom pravosudnom sistemu nešto da se uradi, a da ne bude štrebersko-bubalački sistem?

 

Ništa praktična primena, konkretan slučaj, izrada presude, rešenja, optužnice, procesnih akata, nešto što će se raditi tokom cele karijere i gde se iz samo jednog slučaja može tačno videti koliko ko zna i ume da primeni zakon. Ne, pitanja, pa štrebaj i onda na ispitu ponovi ko papagaj, i tako od brucoša do penzije.

 

I posle pravosuđe ne valja? Čudna mi čuda.

 

via CZ-M53 TT

Pa presude se polažu na pravosudnom, tu su se već pokazali da znaju...  :fantom:

Link to comment

Pa presude se polažu na pravosudnom, tu su se već pokazali da znaju... :fantom:

Mmmm, da. :fantom:

 

Jbt, ceo život polažeš nekakve ispite, a svi ti ispiti obično sviranje u falus.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Mmmm, da. :fantom:

 

Jbt, ceo život polažeš nekakve ispite, a svi ti ispiti obično sviranje u falus.

 

via CZ-M53 TT

Da, kod vas je baš tako, osim tog parvsudnog, gde jeste bubanje, ali, želim da verujem da se bar nešto nauči...

 

A kad god hoćeš nešto više, opet novo bubačenje, često bez smisla...

Link to comment

 

 

Da, kod vas je baš tako, osim tog parvsudnog, gde jeste bubanje, ali, želim da verujem da se bar nešto nauči...

 

A kad god hoćeš nešto više, opet novo bubačenje, često bez smisla...

Ne veruj, jer ispari posle 6 meseci. To nije praktičan ispit koji meri primenjivo znanje, već sposobnost mehaničke drukačine, kao što je i čitav fakultet koncipiran. Najvrednije od njega su te presude iz građanskog i krivičnog što se rade na pisanom delu ispita, ali to su dve od sedam oblasti koje se polažu. Ostalo je gruvačina napamet klasična, i ako nikad u životu nešto od toga praktično nisi radio, nećeš ni znati - pa makar pravosudni sa svim odlikama položio.

 

Od tog sudijskog novouvedenog (pravosudni po drugi put, jbmliga) sam očekivao bar da ispravlja te gluposti sa pravosudnog, kad ono - ćorak.

 

Opet isto.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Ne veruj, jer ispari posle 6 meseci. To nije praktičan ispit koji meri primenjivo znanje, već sposobnost mehaničke drukačine, kao što je i čitav fakultet koncipiran. Najvrednije od njega su te presude iz građanskog i krivičnog što se rade na pisanom delu ispita, ali to su dve od sedam oblasti koje se polažu. Ostalo je gruvačina napamet klasična, i ako nikad u životu nešto od toga praktično nisi radio, nećeš ni znati - pa makar pravosudni sa svim odlikama položio.

 

Od tog sudijskog novouvedenog (pravosudni po drugi put, jbmliga) sam očekivao bar da ispravlja te gluposti sa pravosudnog, kad ono - ćorak.

 

Opet isto.

 

via CZ-M53 TT

 

Ma i ti pisani ispiti na pravosudnom su sviranje u falus, tj. ne bi bili da ih ispitivači ozbiljno shvate. Meni na pravosudnom ni Perović ni Ljubiša Lazarević nisu ni pročitali šta sam napisao (nisu ni drugima), već odmah na pisanje koncepta.

 

Inače, pravni fakulteti napolju su odavno napustili ovaj koncept polaganja ispita - svi imaju pisane ispite na kojima se pišu eseji i moguće je koristiti literaturu, pa se gleda i koliko znaš (nema šanse da pronađeš ono što ti treba ako nisi spreman), i kako rezonuješ (jer nisu reproduktivni zadaci, već traže povezivanj različitih delova gradova), a i koliko si pismen (i lektori pregledaju te eseje). Zbog ovoga su naši pravnici koji su se školovali samo u Srbiji, po pravilu, u međunarodnoj praksi totalno inferiorni pravnicima sa stranih škola.

Link to comment

 

 

Inače, pravni fakulteti napolju su odavno napustili ovaj koncept polaganja ispita - svi imaju pisane ispite na kojima se pišu eseji i moguće je koristiti literaturu, pa se gleda i koliko znaš (nema šanse da pronađeš ono što ti treba ako nisi spreman), i kako rezonuješ (jer nisu reproduktivni zadaci, već traže povezivanj različitih delova gradova), a i koliko si pismen (i lektori pregledaju te eseje). Zbog ovoga su naši pravnici koji su se školovali samo u Srbiji, po pravilu, u međunarodnoj praksi totalno inferiorni pravnicima sa stranih škola.

E to je prava stvar, i tako se i stvara kvalitetan pravnik. Samo teško će onda da se upisuje hiljadu studenata godišnje, i da se to opsluži kako valja.

 

Da je jedna muka samo.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...