Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Mors imas li mozda nekih slika klubova iz Sarajeva do kraja drugog svjetsko rata.....

 

Imam nešto slika Slavije i SAŠK-a, pošto njih skupljam jer su igrali u prvoj ligi.

SAŠK mi je posebno "zeznut" i te slike što imam ili su dobre ali bez potpisa ili su loše ali sa potpisom. Javi mi se u inbox i ostavi kontakt.

Link to comment
  • 1 month later...

Napokon se zavrsava prva faza kreiranja arhive fudbalske igre na prostorima bivse Jugoslavije. Jedan sajt, koji bi trebao da odgovori na mnoga pitanja. Sajt sadrzi/sadrzace: kompletnu statistiku prve lige Jugoslavije 1923-1940,1945-1992 (statistika svakog meca sa postavam, datumom, imenom i prezimenom sudije i grada odakle je, strelce, stadion i drugim napomenama), bazu igraca prve lige sa njihovim profilima i po mogucstvu slikom, bazu timova sa profilima, statistikom, istorij, trenerima po sezonama i slikama tima kroz sezone. Sajt ce takodje sadrzati i odeljak sa konacnim tabelama liga od prvog pa do najnizih rangova u periodu 1918-1992 uljucujuci i ratno doba, logoteku amblema timova, statistike kupova i evropskih meceva timova, pregled reprezentacije, i na kraju sajt ce sadrzati digitalnu biblioteku sa katalogom fudbalskih izdanja gde cete moci da listate omiljene novine i casopise poput Tempa, Sn Revije, Jsl Sporta i klupskih revija itd.

Moram napomenuti da je cilj sajta da se napravi jedna prava arhiva kojoj ce svi moci da pristupe i vide i ispravka mnogobrojnih gresaka i netacnosti podataka koje su se skupile kroz godine zbog neadvekatnog pristupa ovoj materiji od strane mnogih pisaca i ranijih istrazivaca. Mislim da je to nacin da se priblizimo i drugim zemljama koji vode racuna o tim stvarima kao sto su Madjarska, Ceska, Italija, Engleska, Rusija itd. Imati u vidu da je ovo slobodan projekat i ko zaista zeli moze da se ukljuci. Zahvalio bi se i Mrdji koji je jos eto 2007e pokrenuo ovu temu i pokrenuo mnoge ljude da se i sami okusaju i ispravljanju mnogi krivih drina i jave se na ovoj temi. Nadam se da administrator foruma nece ukloniti post.

Sajt se nalazi na adresi www.exyufudbal.in.rs

Link to comment
  • 1 month later...

Ludi Hercegovci, 4:3 za Zrinski na kraju

 

Kao nekad

 

Inače, trener Zrinskog Vinko Marinović, onaj Zvezdin

Какав си ти перверзњак... :s_c:

Link to comment

Napokon se zavrsava prva faza kreiranja arhive fudbalske igre na prostorima bivse Jugoslavije. Jedan sajt, koji bi trebao da odgovori na mnoga pitanja. Sajt sadrzi/sadrzace: kompletnu statistiku prve lige Jugoslavije 1923-1940,1945-1992 (statistika svakog meca sa postavam, datumom, imenom i prezimenom sudije i grada odakle je, strelce, stadion i drugim napomenama), bazu igraca prve lige sa njihovim profilima i po mogucstvu slikom, bazu timova sa profilima, statistikom, istorij, trenerima po sezonama i slikama tima kroz sezone. Sajt ce takodje sadrzati i odeljak sa konacnim tabelama liga od prvog pa do najnizih rangova u periodu 1918-1992 uljucujuci i ratno doba, logoteku amblema timova, statistike kupova i evropskih meceva timova, pregled reprezentacije, i na kraju sajt ce sadrzati digitalnu biblioteku sa katalogom fudbalskih izdanja gde cete moci da listate omiljene novine i casopise poput Tempa, Sn Revije, Jsl Sporta i klupskih revija itd.

Moram napomenuti da je cilj sajta da se napravi jedna prava arhiva kojoj ce svi moci da pristupe i vide i ispravka mnogobrojnih gresaka i netacnosti podataka koje su se skupile kroz godine zbog neadvekatnog pristupa ovoj materiji od strane mnogih pisaca i ranijih istrazivaca. Mislim da je to nacin da se priblizimo i drugim zemljama koji vode racuna o tim stvarima kao sto su Madjarska, Ceska, Italija, Engleska, Rusija itd. Imati u vidu da je ovo slobodan projekat i ko zaista zeli moze da se ukljuci. Zahvalio bi se i Mrdji koji je jos eto 2007e pokrenuo ovu temu i pokrenuo mnoge ljude da se i sami okusaju i ispravljanju mnogi krivih drina i jave se na ovoj temi. Nadam se da administrator foruma nece ukloniti post.

Sajt se nalazi na adresi www.exyufudbal.in.rs

 

Sjajno! Samo napred.

Link to comment

Ljudi, zna li neko zašto više ne mogu da se otvore stranice arhive Politike iz godina posle Drugog svetskog rata? Sada samo 1904-1941... Tražio sam ovde na forumu odgovor ali niko nije o tome pričao. Pozdrav

 

P.S. Mors svaka čast!!!

Link to comment

Ljudi, zna li neko zašto više ne mogu da se otvore stranice arhive Politike iz godina posle Drugog svetskog rata? Sada samo 1904-1941... Tražio sam ovde na forumu odgovor ali niko nije o tome pričao. Pozdrav

 

P.S. Mors svaka čast!!!

 

Zato što je to bilo okačeno na internom serveru preko kojeg je moglo u biblioteci da se pristupi a posle je neko shvatio da može i van nje tj bio je na mreži, a ja sam pride skontao kao verovatno još nekolicina ljudi da se može pristupiti i kasnijima godinama na tu foru. Prvo je software za pregled samih novina bio povučen zbog tužbe tog koji je pravio pa su se orijentisali na totalno novi sajt. Stari bekap sajt nije vraćen niti su vraćene kasnije godine politike posle II svetskog rata iz razloga autorskih prava. Pošto Politika i dalje postoji ona je NOSILAC PRAVA i prema zakonu nema niko pravo da objavljuje javno to a ne biblioteka. Zato je povučena i neće se vraćati na internet. Eventualno možda Politika sama otvori svoje arhive ali u vidu pretplate kao što rade neki u inostranstvu.

No uglavnom Politika i nije neki verodostojan izvor. A za prvu ligu sve će ionako biti na sajtu gore pomenutom. Ali čisto bilo bi lepo da su ostavili za listanje starih vesti. Glupi zakoni o glupim autorskim pravima šta ćeš :)

Hvala ljudi pratite rad, to je višegodišnji projekat. Uskoro zavšeno predratno doba: kompletna statistika predratne prve lige kao i kompletni rezultati i tabele prvorazrednih takmičenja u podsavezima.

Njujorker jesi ti pitao za Kolubarsku župu na sajtu?

Link to comment

Jbg, nije mi samo zbog sporta, već i drugih vesti. Bilo bi lepo da to Politika otvori, pa makar i kao pretplatu, kad već imaju odrađeno, mada su im neke godine bile katastrofa urađene, ništa se nije videlo. A i ti bi trebalo da naplaćuješ sajt :-), samo da ti ne dam ideju :lolol: . Stvarno svaka čast, iskreno. A kad bude gotovo, pa još skupiš i druge ljude koji imaju skenirane i druge sportske listove.... Zagovornik sam stvaranja ex yu fudbalske lige, ovo naše nikad neće valjati, osim nekih izuzetaka koji povrđuju pravilo. Samo da se naši i Hrvati dogovore, prvih par godina bilo bi zeznuto, posle bi klubovi živnuli i imali bismo šta gledati na ovim prostorima. Mada ni blizu ne bismo bili dominantni kao u košarci (mislim na klubove iz Srbije), u stvari verovatno je "dominantni" prejaka reč. Pozdrav za sve.

Link to comment

Jbg, nije mi samo zbog sporta, već i drugih vesti. Bilo bi lepo da to Politika otvori, pa makar i kao pretplatu, kad već imaju odrađeno, mada su im neke godine bile katastrofa urađene, ništa se nije videlo. A i ti bi trebalo da naplaćuješ sajt :-), samo da ti ne dam ideju :lolol: . Stvarno svaka čast, iskreno. A kad bude gotovo, pa još skupiš i druge ljude koji imaju skenirane i druge sportske listove.... Zagovornik sam stvaranja ex yu fudbalske lige, ovo naše nikad neće valjati, osim nekih izuzetaka koji povrđuju pravilo. Samo da se naši i Hrvati dogovore, prvih par godina bilo bi zeznuto, posle bi klubovi živnuli i imali bismo šta gledati na ovim prostorima. Mada ni blizu ne bismo bili dominantni kao u košarci (mislim na klubove iz Srbije), u stvari verovatno je "dominantni" prejaka reč. Pozdrav za sve.

 

Ja ću staviti donacije pa kome je volja nek donira kome se zaista sviđa. Imam ja već dosta toga skenirano. Ali je ograničeno striktno na fudbal. Samo za predratno doba imam preko 40 sportskih novina i službenih listova podsaveza i slično.

No što se tiče "exyu lige" striktno sam PROTIV!!! iz mnogo argumentovanih razloga. Prvo što su se odvajali od države, sad nek igraju svi svoje bedne lige. Drugo u celom exyu području ne možeš skupiti realno 5 dobrih timova i treće DB ne da itd. Mislim da nikad neće to biti kao nekada i mislim da ne bi imali šta gledati posebno. Prvo trebaju da se odrade neke druge bitnije stvari da bi se uopšte i pomislilo o takvoj ideji.

Link to comment

Hmmmm, pobijam prva dva argumenta odmah: slažem se da nije trebalo da se odvajaju, ali nisu samo njihove lige bedne, čak je naša i bednija od njihovih liga, dakle takva liga nije potrebna samo njima već i nama. Drugo, tačno je da ne možeš skupiti pet normalnih timova i to je argument u korist takve lige, jer u sadašnjim ligama imaš jedan ili dva tima, u takvoj bi imao pet. Sa ostalim konstatacijama se slažem, to nikada ne bi bila onakva liga, ali i ne treba da bude, i da, potrebno je uraditi neke stvari pre, ako misliš na stadione, huligane, mafiju po klubovima itd... Ali, dosta više o tome, mislim da ima poseban topic ovde  o takvoj ligi, interesuje me da li znaš kada bi mogao završiti celu statistiku na sajtu? Imaš li nekakav plan do kada bi moglo biti gotovo?

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...