Jump to content
IGNORED

Diskus hernia - i generalno stomak/ledja


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

jednoipodecenijskim ignorom "beznacajne sportske povrede", krkanlukom i lencarem, sam dosao do neurohirurga na VMA deco, istezite se posle sporta! mozda moj poslednji amanet :(

Link to comment
  • Replies 341
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vasilij Zajcev

    42

  • wall

    29

  • Tihajeza

    22

  • gagilija

    22

jednoipodecenijskim ignorom "beznacajne sportske povrede", krkanlukom i lencarem, sam dosao do neurohirurga na VMA deco, istezite se posle sporta! mozda moj poslednji amanet :(
kičma? drž se!
Link to comment

ocu, hvalafizijatar je mislio da sam laksi slucaj, a onda sam mu rekao da si mi ti lupio rampu. "vrag je odneo salu", uzviknuo je, i poslao me neurologu

Link to comment
ocu, hvalafizijatar je mislio da sam laksi slucaj, a onda sam mu rekao da si mi ti lupio rampu. "vrag je odneo salu", uzviknuo je, i poslao me neurologu
xexe :)sta je rekao neurolog?sledeći put kad se vidimo, daćeš mi par saveta za razna istezanja i one vežbe koje si pominjao.
Link to comment

Zato se bavim samo sportom gde je jedina opasnost da progutaš nekog insekta letnjim danima. Dobro, to, i da me ujuri interventna koja se pita zašto onaj lik beži, mora da je nešto skrivio...

Link to comment
Zato se bavim samo sportom gde je jedina opasnost da progutaš nekog insekta letnjim danima. Dobro, to, i da me ujuri interventna koja se pita zašto onaj lik beži, mora da je nešto skrivio...
Jbg, mi sa furunaškog basketa volimo direktne duele, zbog tog jedinstvenog dodira tela. :wub: Btw, juče sam prvi put u životu igrao odbojku na pesku. Odmah posle basketa. I moram reći da je super sport. Mogućnost povređivanja minimalna, zahteva fizičko angažovanje, ložana potpuna da možeš da imitiraš one dojajne poteze, a opet - može se igrati i nakon alkohola. Edited by pacey defender
Link to comment

jbt, u kakvom sam kanalu! imam zescu diskus herniju i moram da mirujem (u "fetus" poziciji ne levom bloku). od toga i iskrivljenosti mi se stvorila upala levog guza i skoro cele desne noge (tetive kolena pre svega). pritom moram dnevno da menjam strane za dve masivne inekcije koje ne zna se koja pece vise. u desnoj ruci imam onu igletinu za infuziju, koja sama po sebi zulja malo i limitira mi pokrete, a levo rame mi otpada jer 10 dana lezim na njemu da bi ironija bila kompletna moram da se otkocim do subote popodne kad idem na magnetnu rez., a ovako lezanje mi stvara spazam tog lumbalnog dela, koji ce morati da se opruzi skroz da bi snimak bio dobarda li ce dens arena 09 znati da peva kao sto su suznji pevali o njoj!?

Link to comment

kapiram da ova dva misicna pojasa drze kicmeni stub u zdravom stanju, sto je opet sustina zdravlja celog sistema. voleo bih da cujem kombinacije vezbi/sprava pre svega, a manje tegova. ako je moguce pocev iz partera, pod predpostavkom potpunog atrofiranja (kao sto je to moj slucaj). istezanja su takodje dobrodosla...takodje, kakva su vam iskustva sa jogom i pilatesom. meni je to do skoro bilo skroz "pederski", a imam ortaka sa istom povredom kicme (diskus hernia) koji se na skijanju svako jutro "stabilizovao" spletom tih jogi vezbi i gotovo zaboravio na nase tegobe

Link to comment

video sam na c/c da si sjebo opasno, sranje coveceOno sto tebi treba su core exercises, pa malo guglaj i srchuj po jutjubu izvan ovoga sto sam napisao ispodevo ti 100 vezbi http://askthetrainer.com/100-abdominal-exercises.htmlTrbusnjake nije posebno tesko uraditi kako treba i ne treba ih raditi vise od 2,3 puta nedeljno. Gledaj samo da ne picis po milion u seriji, jer imas vezbi za trbusnjake zbog kojih ces i zbog svega par uradjenih proplakati od upala pri svakom pokretu torza, a da mozes 1000 standardnih da uradis. Dakle 2,3 puta nedeljno i za svaku grupu misica (gornji, donji, sa strane-obliques) po 1 vezbu u nekoliko serija i gledaj da rotiras sto vise vezbi. racunaj da su ti najteze ove kada spustas noge, znaci njih kada ti sve ostalo ojacaAko se zaista posvecujes vezbanju mogao bi da uzmes i klupu za trbusnjake sa kojom bi ti sve to moglo ici bolje. Cini mi se da najbolje kostaju do 5.000dinSto se tice donjeg dela ledja, najosnovnije vezbe si vec radio u osnovnoj skoli, ali ima i jos gomila koju bi mogao da ukljucis. al kazem ti, najbolje je sam da guglas i trazis po jutjubu, imas bukvalno milion vezbi za to. znaci http://www.youtube.com/results?search_type...=Mozilla-searchsrecno i javi sta si dogovorio sa doktorom

Edited by Hustler
Link to comment

od '94 ja ovo ignorisem i sad sam na korak od operacije...a bolove ne mogu ni da ti opisem. recimo da je izbacivanje kamena od 8mm iz bubrega bila decija igra za ovo. bukvalno ti otpada noga. zato: ako imas i najmanju indikaciju takvog problema, odma kod fizijatra/neurologa i ako treba sve pare sto imas potrosi na fizikalnu terapiju i posle teretanu. dan ovog stanja zavredjuje godinu odvaljivanja u teretani...veruj mi!

Link to comment
od '94 ja ovo ignorisem i sad sam na korak od operacije...a bolove ne mogu ni da ti opisem. recimo da je izbacivanje kamena od 8mm iz bubrega bila decija igra za ovo. bukvalno ti otpada noga. zato: ako imas i najmanju indikaciju takvog problema, odma kod fizijatra/neurologa i ako treba sve pare sto imas potrosi na fizikalnu terapiju i posle teretanu. dan ovog stanja zavredjuje godinu odvaljivanja u teretani...veruj mi!
Nažalost nemam ništa pametno da ti kažem... Ono alternativna medicina, duhovitosti i tako to... To je samo za lakša ušinuća...Drž`se i teraj po redu, kod doktora... Strpljenja i polako...Vodi i računa o pozi pri kuckanju na kompjuteru, tako načetom je i to vrlo zajebano...Ajd`polako... U zdravlje...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...