Jump to content
IGNORED

Suncanje


Allegra

Recommended Posts

posaljem zenu i decu na more prosle godine. posle mesec dana dodjem na par dana da ih pokupim. prvi dan zena me zeza kakav sam englez, drugi dan je umalo doslo do razvoda, jer nije mogla da shvati kako pijuckanje piva u hladovini daje bolji rezulatat od njenog mesecnog sistematskog suncanja :Dzavisi od koze, ja se nisam namazao u zivotu, a npr moj rodjak je debelo povecao potrosnju jogurta tokom letovanja :Di sada sam crn od par setnji po plazama. sramota me od kolega tokom skajp konverzacija, posto sam na sluzbenom putu i stalno na sastancima, po fabrikama i sl :rolf:ne volim sunce na moru, planina je zakonsa klincima sam oprezan i uvek smo prvi na plazi. nije opasno, a mani je 6-7h najlepsi deo dana na moru

Link to comment
  • 2 years later...

Da li ima neko iskustvo sa alergijom na sunce i da li ona može nenadano i sasvim iznenadno da nestane?imala sam je poslednjih 5-7god i isprepadana istom sam se čuvala od sunca,večito sklanjala u hladove i sl..i onda ovog leta ništa od alergije,a baš sam se izlagala suncu kao nikada do sada..i plaža na Ohridu od 12-16h,i veslanje po vodama u isto vreme celog leta..doduše jesam imala neku tanku pamučnu majicu dugih rukava ali bih ranije i pored toga dobila alergiju,i opušteno ležanje na direktnom suncu od 17-20h što nije dolazilo u obzir..ne pamtim kada sam poslednji put ovoliko pocrnela ...jer ako je moguće da je nestala zauvek,ko to može znati :unsure: ,ja sam srećna žena :wub:

Edited by ivy
Link to comment
  • 10 months later...

Taman htela da otvorim temu, kad ono već postoji, još bolje.Sve u svemu, volim plažu, more, sunce, mada sunčanje kao takvo i prženje i ne baš, jedino kao sporedni efekat.Međutim, pošto se svašta čuje poslednjih godina, je li, a i ja imam blagu fobiju od promena na koži o čemu sam nekada negde pisala, a i doktori neki razni mi svrstali kožu u tip 1 i preporučili faktor za sunčanje 50, postadoh oprezna.E sad, da li dovoljno oprezna nikad se ne zna, ali ja mislim da je neka sredina najbolje rešenje.I npr ovog juna smo išli na plažu skoro svaki dan od pola 11 pa dok ne upekne baš ono da postane blago neprijatno što se događalo oko 13h, svi namazani faktorom 50 (i mi i klinci), pa popodne opet posle 17h, klinci opet uredno namazani a mi prvih par dana, posle toga više ne.Ja intuitivno mislim da je to ok, ali čovek ni u šta više nije skroz siguran, te me zanima i mišljenje forumskog naroda :)

Link to comment

eh, eh, eh :Dšto me podseti na davne dane eksplozije toplesa + drugih pojavnih oblika golih tela po Cro davnih 80tih kad sam ja bila dete i bolelo me uvo i za sise i za dupeta i za kite, ali svejedno mi je ostala u pameti urnebesna scena lika koji stoji na stenama pod punom ronilačnom opremom tipa maska, disaljka, peraja, falila je samo još boca sa kiseonikom, no bitno je da kita visi slobodno :lolol:

Link to comment

tucem alergije od sunca zadnje dve godinenisam imao vecih problema, ali sam oba puta bio kod doktorajedared je komsinica dobila gusenje, pa treba biti oprezanuglavnom ginem zbog spavalica u timu, boravka na plazi od 10 do 5, i zabavljanja klinaca u plicakuimam jednog poslovnog saradnika sa kancerom koze koji je imao vise operacijanije tu posast zaradio od letovanja nego od rada na terenu u africimislim da mi vucemo presing zbog toga, a zadnji put sam dobio tamo da pijem neki lek koji se nikako ne moze kombinovati sa alkoholom

Link to comment

Meni se "javilo" pre jedno 4 godine.Mislim da znam i okidač, gluvarenje na dušeku bez ikakve zaštite...Bilo sve i temp i opekotine i...Od tada svako izlaganje suncu i sranje.Imam majicu za kupanje, sedim u hladovini ali svejedno uvek me zakači.Čitao sam da unos nekih stvari pre letovanja pomaže ali sad ne mogu da se setim ni šta sam pročitao a ni gde.

Link to comment

meni nestala alergija prošlog leta,ooo kakvo opušteno leto je to bilo :wub: ,ali sam 6meseci pre toga drastično promenila način ishrane i izbacila SVU industrijski preradjenu hranu i pripadajuće joj hemikalije i jela vagone šargarepe,zbog drugog razloga ali se pokazalo blagodetno za celo telo..možda ima veze,možda nema,pre bih rekla da ima ali nije dokazano...sad ću vidim ovog leta šta kaže...

Edited by ivy
Link to comment

pa eto ti onda odgovor..udri po šargarepi :P ..sveže cedjeni sok,salate a sve milina i ukusno,povrćasto i hrskavo :P

Edited by ivy
Link to comment

Ih još kada.Ne ide. A i mrzi me posle da ga čistim. -_-Mali trol, jeste primetili kako nekada šargarepe imaju ukus gadne zarđale šipke? Ovako izgleda k'o sa reklame a ukus :puke:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...