Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Ponudjeno mi je da udomim mače. Matorci više nemaju papagaja, sirotan se ulenjio i odbijao da leti i konačno je pao i ubio se.

 

Ali ja toliko nemam više poverenja u sebe, kako još da brinem o mačetu.

Link to comment

mozda ce ti dobro doci. evo komsinica ima vec 10tu godinu ms. na pocetku je bilo katastrofa a sada je skoro ko nova. ide ovde u banju, seta, vidim je cak i bez stapa ponekad. vratila i kilazu, stvarno dobro izgleda. zato ne kloni duhom, bice bolje uskoro

Link to comment

Ponudjeno mi je da udomim mače. Matorci više nemaju papagaja, sirotan se ulenjio i odbijao da leti i konačno je pao i ubio se.

 

Ali ja toliko nemam više poverenja u sebe, kako još da brinem o mačetu.

i da propustiš posle ovakve scene

 

 

Link to comment

Ma, znam sve to. I lepotu imanja životinje u kući (mnogi od mojih prijatelja imaju mačke i/ili pse i imali smo 3 psa bivša i ja) ali, prosto sam nesiguran i ovo moje jebeno stanje je nepredvidljivo. 

 

I sad, recimo da uzmem to mače, ono blesi ovako ili onako sa mnom. I onda se posle pola godine ispostavi da ne mogu da brinem o njoj, da joj treba druga kuća.

Šta onda da radim, ko će je hteti? Mis'im, šta kaže praksa, kako ide sa udomljavanjem mačaka

Link to comment

A možda i samo serem.

Ako mogu da odem do prodavnice da kupim kiselu i pivo, onda mogu da brinem i o Maci.

Al', biće joj dosadno kod mene.

 

Zvaću sutra, da vidim kakva je situacija i da li ponuda još stoji

 

Edit: Poslao sam mejl, a i zvaću.

Edited by Bujodrag
Link to comment

U principu macke su same sebi dovoljne, za razliku od pasa ne moras ih setati napolje, titrati im, zabavljati ih. Jedino sto im bas treba je da ih hranis i pojis i da im drzis cisto gde obavljaju nuzdu.

 

Normalno, interakcija je pozeljna ali nije kao kod pasa da je obavezna i da macka nece opstati bez nje. Psi su drustvena bica i ne mogu bez svog copora, macke manje-vise boli qrac za drustvo, kada hoce druzice se kada nece neces je ni videti u stanu - naci ce vec neki kutak za sebe da se osami da je ne smaras.

 

Neke mace dobro funkcionisu u paru (obicno jedna starija, i jedno mace koje je uz nju odraslo), i onda se medjusobno zabavljaju. Neke se slazu i sa psom. No ima i onih koje su namcori pa ne trpe nikakvo cetvoronozno drustvo, a i dvonozno manje-vise ignorisu osim kad im nesto treba (klopa, ili ocistiti WC). Koliko macaka toliko cudi.

 

Ali spremi se na dlake po celom stanu, i tamo gde ih ne bi nikada ocekivao, narocito ako maca ima malo duzu dlaku...

Link to comment

bujodrage, evo ti kitten cam sa sest macica featuring starijeg macora koji voli da se druzi, da vidis sta propustas

 

 

plus live chat sa mackoljupcima, ako imas pitanja.

Edited by djili
Link to comment

Ma, znam sve to. I lepotu imanja životinje u kući (mnogi od mojih prijatelja imaju mačke i/ili pse i imali smo 3 psa bivša i ja) ali, prosto sam nesiguran i ovo moje jebeno stanje je nepredvidljivo. 

 

I sad, recimo da uzmem to mače, ono blesi ovako ili onako sa mnom. I onda se posle pola godine ispostavi da ne mogu da brinem o njoj, da joj treba druga kuća.

Šta onda da radim, ko će je hteti? Mis'im, šta kaže praksa, kako ide sa udomljavanjem mačaka

 

Slicno sam razmisljao godinama, i sad ne mogu dovoljno da se nakajem zbog toga. 

Link to comment

to za dlake, jebem li ga :D

 

prvo mi je baš mnogo smetalo al posle kad staviš na vagu i vidiš kolko ti ljubimac radosti donese onda naučiš da živiš sa tim pa ti to dodje kao neka rutina

 

sad to jbg zavisi od individue

 

sećam se komentara jednog prijatelja, nešto tipa : " Zašto držiš psa/mačku, samo ti njega mučiš i on tebe muči, balavi ti, dlake na sve strane...."

 

 

jedino eto što to nikako ali baš nikako ne odobravam je situacija kad neko drži ljubimca, koja god to životinja bila u pitanju a da ne vodi računa ili onaj najgori scenario da ga na kraju izbaci iz stana 

 

zato prvo dobro treba da se razmisli pošto ljubimac nije zanimacija na mesec dana 

 

a vala video sam situacije u praksi kad ljudi daju kuče nekom drugom zato što više nije "popularna ta vrsta" 

Link to comment

Da naglasim za svaki slucaj, nisam osisala Mimija zato sto dlake meni smetaju, nego zato sto je vruce pa da mu olaksam malo, ubi se lizuci se. Trebalo je to cesce da radim leti.

Link to comment

Sve sam odlagala da bih ga odvela kod prf. grumera, ali bi morao u sedaciju+ je skupo. Ovako, uvežbaćemo se zajedno. Joj da vidite kad uključim klimu, a on ošišan, pa počne veseo da skače i trči po kući kao u crtanom, šlajfuje po parketu i kad skreće trkom u krivini.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...