Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Ajd sad kad i ti hipotetišeš da su tu prevare...

A šta ako ja kao davalac smatram da sam dao pare za "malog Gorana" i ne verujem da bi se dalja distribucija tog novca bila pravilna?

Ako nisu prekršili nijedan zakon, onda ga nisu prekršili...

Posao države je da napravi pravni okvir.

Ili još bolje da radi ono što treba da radi.

A ne da krije svoj javašluk blaćenjem tih ljudi.

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ajd sad kad i ti hipotetišeš da su tu prevare...

A šta ako ja kao davalac smatram da sam dao pare za "malog Gorana" i ne verujem da bi se dalja distribucija tog novca bila pravilna?

Ako nisu prekršili nijedan zakon, onda ga nisu prekršili...

Posao države je da napravi pravni okvir.

Ili još bolje da radi ono što treba da radi.

A ne da krije svoj javašluk blaćenjem tih ljudi.

 

Нема хипотетисања, најгори могући случај се већ десио.

За друго питање погледај другу поруку на претходној страни.

 

Link to comment

Нема хипотетисања, најгори могући случај се већ десио.

За друго питање погледај другу поруку на претходној страни.

 

Koji sllučaj je taj najgori?

I da odgovori mi kako da rešimo to kasnije deljenje para onda?

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Već zamišljam kako na čelo humanitarnog fonda pod državnom upravom dolazi neko poput Nebojše Krstića. Čovek ispunjava sve uslove - lekar je, Vučiću je naklonjen, zainteresovan je za rigoroznu kontrolu sredstava koja građani uplaćuju za lečenje, nema kod njega cile-mile, mora da se zna ko velikim troškovima lečenja izaziva histeriju protiv vlasti. Ko ipak prođe strogu ali pravednu trijažu, Vučić lično mu na kzš odobrava sredstva za lečenje, kao još jednu u nizu manifestacija svoje vrhunske humanosti. Mislim da je očekivanje drugačijeg scenarija nerealno, kad bi stavili šapu na humanitarni fond, zloupotrebili bi ga na sve moguće načine, kao i sve čega su se dotakli.

Link to comment

Već zamišljam kako na čelo humanitarnog fonda pod državnom upravom dolazi neko poput Nebojše Krstića. Čovek ispunjava sve uslove - lekar je, Vučiću je naklonjen, zainteresovan je za rigoroznu kontrolu sredstava koja građani uplaćuju za lečenje, nema kod njega cile-mile, mora da se zna ko velikim troškovima lečenja izaziva histeriju protiv vlasti. Ko ipak prođe strogu ali pravednu trijažu, Vučić lično mu na kzš odobrava sredstva za lečenje, kao još jednu u nizu manifestacija svoje vrhunske humanosti. Mislim da je očekivanje drugačijeg scenarija nerealno, kad bi stavili šapu na humanitarni fond, zloupotrebili bi ga na sve moguće načine, kao i sve čega su se dotakli.

Pa imaš već taj fond. To je ovaj što kmeči što ga ne zovu i mole...
Link to comment

Pa imaš već taj fond. To je ovaj što kmeči što ga ne zovu i mole...

 

Znam, mislila sam na stavljanje akcija građana za prikupljanje pomoći (poput ove za Teodorino lečenje) pod državnu upravu, što predlažu neki od forumaša.

Link to comment

Koji forumaši to predlažu?

 

Citiraću, da bih izbegla mogućnost pogrešne interpretacije. 

 

vathra: Ако већ држава нема средстава за лечење таквих случајева, онда барем може то да организује, или да прописно надгледа такве фондове.

ti: Nije da branim državu našu, daleko od toga, ali ipak mislim da institucije nemaju alternativu.

Nema ko drugi da sprovede taj okvir osim države, realno. Kakva god da je, svi ovde regulatorni okviri su državni, ili paradržavni ala RFZZO. 

 

Kako ovo da shvatim ako ne kao faktički državno upravljanje sredstvima prikupljenim u humanitarnm akcijama? Državni okvir, organizacija i kontrola su de facto državno upravljanje, ili nisu? Ao nisu, zašto nisu?

Link to comment

Ključne reči: nadgleda, regulatorni okvir

 

Pri tome jasno je rečeno da prikupljanje sredstava od strane roditelja treba da ostane omogućeno i legalno

Link to comment

Već zamišljam kako na čelo humanitarnog fonda pod državnom upravom dolazi neko poput Nebojše Krstića. Čovek ispunjava sve uslove - lekar je, Vučiću je naklonjen, zainteresovan je za rigoroznu kontrolu sredstava koja građani uplaćuju za lečenje, nema kod njega cile-mile, mora da se zna ko velikim troškovima lečenja izaziva histeriju protiv vlasti. Ko ipak prođe strogu ali pravednu trijažu, Vučić lično mu na kzš odobrava sredstva za lečenje, kao još jednu u nizu manifestacija svoje vrhunske humanosti. Mislim da je očekivanje drugačijeg scenarija nerealno, kad bi stavili šapu na humanitarni fond, zloupotrebili bi ga na sve moguće načine, kao i sve čega su se dotakli.

Tačno.

Ako bi OVA I OVAKVA država to preuzela, ni dinar više ne bih poslala SMS-om.

Ne mogu da verujem šta čitam ovde.

Jebenom razlogu što uopšte šaljemo SMS-ove treba predati u ruke upravljanje tim novcem i otvoriti još par radnih mesta za naprednjake i kojekakve krstiće, jipm.

Nema šanse.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Ključne reči: nadgleda, regulatorni okvir

 

Pri tome jasno je rečeno da prikupljanje sredstava od strane roditelja treba da ostane omogućeno i legalno

 

Koja je suštinska razlika između nadgledanja/kontrole i upravljanja? Ako imaš mogućnost da kontrolišeš proces, možeš njime i da upravljaš, bilo to formalizovano ili ne. 

 

et Pt

Upravo to, da državne institucije postoje u kvalitativnom smislu, ne bi ni bilo potrebe da ljudi preklinju javnost za pomoć za lečenje dece, a humanitarni fondovi bi već bili organizovani na funkcionalniji način. 

Link to comment

Pa ne. Dve suštinski različite stvari.

Ja skupljam novac. Ti mi propišeš na koji način moram da vodim evidenciju, za šta smem da ga potrošim, kako izveštavam o potrošnji i šta radim sa ostatkom.

 

Ti posle vidiš da li sam ja to poštovao i na osnovu toga snosim posedice.

 

Reviziju radi dri.

 

Pravila se propišu zakonom koji prodje proceduru i kakvu takvu javnu raspravu

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Ево признајем убедили сте ме.

 

Све што држава ради је лоповлук, и што се правда истој је прање паре.

Ја сам поднео извештаје за за много хиљада евра које сам у ствари ставио у џеп са напредњацима, ништа није ишло спортистима.

 

Одлична је идеја да средства за лечење добију они који направе најбољу маркетиншку кампању, или имају највише пријатеља на ФБ, дају већи проценат некој "хуманитарној" организацији или јавној личности.

Струка и лекари не морају ништа да се питају, као ни досад.

 

Јавности која је дала средства са неком наменом нема потребе та средства оправдати, као ни досад.

 

И за учествовање у дискусији не да нема потребе да знате о чему причате, него ни основне писмености, па и дрскости да се изврћу речи саговорника,

 

И да, наравно да ће страначки шљам кад-тад да стави монопол на овакав хуманитарни бизнис.

Link to comment

Pa ne. Dve suštinski različite stvari.

Ja skupljam novac. Ti mi propišeš na koji način moram da vodim evidenciju, za šta smem da ga potrošim, kako izveštavam o potrošnji i šta radim sa ostatkom.

 

Ti posle vidiš da li sam ja to poštovao i na osnovu toga snosim posedice.

 

Reviziju radi dri.

 

Pravila se propišu zakonom koji prodje proceduru i kakvu takvu javnu raspravu

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Govoriš o funkcionalnom pravnom sistemu, u tom smislu se slažem s tobom, ali mi takav sistem nemamo. 

Šta je bilo sa sredstvima koja smo uplaćivali tokom poplava, kakvi su rezultati državnog okvira i kontrole? Pitanje je retoričko. 

Link to comment

Ево признајем убедили сте ме.

 

Све што држава ради је лоповлук, и што се правда истој је прање паре.

Ја сам поднео извештаје за за много хиљада евра које сам у ствари ставио у џеп са напредњацима, ништа није ишло спортистима.

 

Одлична је идеја да средства за лечење добију они који направе најбољу маркетиншку кампању, или имају највише пријатеља на ФБ, дају већи проценат некој "хуманитарној" организацији или јавној личности.

Струка и лекари не морају ништа да се питају, као ни досад.

 

Јавности која је дала средства са неком наменом нема потребе та средства оправдати, као ни досад.

 

И за учествовање у дискусији не да нема потребе да знате о чему причате, него ни основне писмености, па и дрскости да се изврћу речи саговорника,

 

И да, наравно да ће страначки шљам кад-тад да стави монопол на овакав хуманитарни бизнис.

 

Tako je, samo agresivno na sagovornika, nesumnjivo ćeš zvučati ubedljivije. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...