Jump to content
IGNORED

I danas postoje heroji


Lezilebovich

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pnvUaKqtUikVrteo sam se po raznim topicima ne bih li nasao mesto da parkiram ovaj prilog i posle (istina povrsnog) traganja koje je slavno propalo odlucio da otvorim ovaj topik gde bi se postavljale vesti o ljudima koji su izgleda nasli nacin da ne potonu pod teretom ocaja u kojem zivimo, vec se umesto toga trude da radeci "male" stvari velike vrednosti unesu kap ciste vode u okean mulja u kojem zivimo.Cenim da ce ovo biti najneposeceniji topik na forumu ali neka ga. Ako nista drugo onda zarad mentalnog zdravlja. Edited by harper lee
Link to comment
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    22

  • Lancia

    15

  • wall

    14

  • Zupermen

    13

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Dogadjaj se odigrao pre 17 godina, ali mislim da ga vredi pomenuti, za slucaj da nisam jedini koji do danas nije cuo za njega:

The teenager who saved a man with an SS tattoo...Keshia Thomas was 18 when the Ku Klux Klan, the white supremacist organisation, held a rally in her home town in Michigan....There were shouts of "Kill the Nazi" and the man began to run - but he was knocked to the ground. A group surrounded him, kicking him and hitting him with the wooden sticks of their placards.Mob mentality had taken over. "It became barbaric," says Thomas."When people are in a crowd they are more likely to do things they would never do as an individual. Someone had to step out of the pack and say, 'This isn't right.'"So the teenager, then still at high school, threw herself on top of a man she did not know and shielded him from the blows._70763341_kt_624_624.jpg_70763343_kt_onground_464.jpg
Link to comment
  • 9 months later...
  • 3 weeks later...

vredi pročitati: "Najusamljeniji čovek u Vlasenici"

 

 

„Živim danas život u duhovnoj punini iako sam u teškom fizičkom stanju. Težak sam i sebi i svojima zbog toga, ali sam duhovno jak i donosim radost sebi i drugima kada razgovaramo. Ali, više se nikada nisam vratio u Vlasenicu i kada sam odlazio na moju Romaniju, nisam hteo čak ni da svratim na kafu. Svojoj deci sam rekao da mogu da žive bilo gde, samo ne u tom gradu. Demantovan sam prošle godine, kada je bila ostavinska rasprava nakon smrti mojih roditelja i kada sam morao sa bratom da odem u sud u Vlasenicu da potpišem određene papire. Kada sam završio, brat je pitao možemo li da idemo, a sudija, po glasu sam shvatio da je mlad čovek, rekao je da ne možemo, ustao je, prišao mi i poljubio me u ruku“, ispričao je Golijan i dodao da je to dokaz da mladi ljudi ipak shvataju koliko je rat bio „gadan i ružan“.

 

Link to comment
  • 1 year later...
  • 1 month later...

konačno neko da skreše u brk debelguzim šabančinama koje se goje i kote po tzv prosveti :fantom:
 

 

NEĆU DA PREĆUTIM Govor odlikašice iz Zrenjanina "zakucao" punu istinu o Srbiji
Politika | 03. 07. 2016 - 15:31h| Komentara: 193

Jovana Todorović, đak generacije zrenjaninske Gimnazije, na svečanosti nakon dodele Vukovih diploma "očitala je bukvicu" u svom govoru profesorima, ali i čitavom društvu.

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/necu-da-precutim-govor-odlikasice-iz-zrenjanina-zakucao-punu-istinu-o-srbiji/xbc3k3k

 

REČ UČENICE GENERACIJE ZRENjANINSKE GIMNAZIJE NA ZAVRŠNOJ MATURSKOJ SVEČANOSTI

 

http://www.listzrenjanin.com/rec-ucenice-generacije-zrenjaninske-gimnazije-na-zavrsnoj-maturskoj-svecanosti/

Edited by Hella
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...