Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

hmh, kod nas skoro i da nema ponude tamnih piva <_<
skoro, al mislim da će te obradovati (ako već ne znaš i bez mene) da irish pub 'three carrots' u kneza miloša konačno (vele, već neko vreme) ima i ginis, a ako mi se ne pričinjava i kilkeni (meni nekako draže). ginisnešto ne ljubim, inače, međutim, kako volim pivo, a smučilo mi se već od ovog što je kod nas dostupno, sve ga češće naručujem kad odem u 3 šargarepe. dok i to ne dosadi. učili mene inače razliku između ale-a, stouta i lagera, al ne vredi - volim pivo, al nikako da upamtim šta tačno volim :blush:
Link to comment

pa ne znam da li bih bas niksicko menjao za ta pabska... to mogu i ovde. interesantnije mi je malo promeniti, osobito ako nema neke razlike u kvalitetu. a nesto mi se cini da bas i nema.

Link to comment

ovo je više info za nas koji smo u matici, pa nemamo baš toliku raznovrsnost na raspolaganju. (ovo pod uslovom da se tvoj post odnosi na ono moje gore). :) nego, ne znam da li je još neko primetio, ili je samo do mene, al meni sva piva koja se pune u apatinskoj pivari imaju isti šmek. nikako ne uspevam da spoznam razliku, sem u ceni.

Edited by MaryPoppins
Link to comment
hmh, kod nas skoro i da nema ponude tamnih piva <_<
siromašno jeste,ali tamno točeno weifert je dovoljno da ti tu činjenicu skine s`vrata ...aj uzdravlje!!
Link to comment
hmh, kod nas skoro i da nema ponude tamnih piva <_<
Nekad davno je bilo Zrenjaninsko. U to vreme sam svejedno pio samo Bip pošto nisam imao kintu za Tuborg. Izgleda da to ipak nije ostavilo (ozbiljnije) posledice na zdravlje. Crna volim nemačka, jaka, kaludjerska, 14?, 16?, npr. Weltenburger Kloster
Link to comment
skoro, al mislim da će te obradovati (ako već ne znaš i bez mene) da irish pub 'three carrots' u kneza miloša konačno (vele, već neko vreme) ima i ginis, a ako mi se ne pričinjava i kilkeni (meni nekako draže). ginisnešto ne ljubim, inače, međutim, kako volim pivo, a smučilo mi se već od ovog što je kod nas dostupno, sve ga češće naručujem kad odem u 3 šargarepe. dok i to ne dosadi.
?! :s_w:yahoo.gifdance.gif Onog časa kad se odispitim odoh tamo. U svakom slučaju će biti za napiti se :mellow: Pa, zapravo, G&K idu ruku pod ruku. Ako se kombinuju, onda se obično ruke stavljaju na rame nekog ko nije konzumirao :D Imaju Irci internu šalu o tome kako nastaje kilkeni, al nije za u društvo. Kilkeni je malo lakši i isto je dobar, ali meni iz nekog razloga sve leže teške stvari. Gorke, opore... Inače, najveća ispostava za proizvodnju G. je u Nigeriji :s_d: Tako da Skipping-limenka iz Dablina dođe ko raritet.
nego, ne znam da li je još neko primetio, ili je samo do mene, al meni sva piva koja se pune u apatinskoj pivari imaju isti šmek. nikako ne uspevam da spoznam razliku, sem u ceni.
me3. Samo što mi taj šmek povremeno vuče na deterdžent za pranje posuđa :puke:
Link to comment
Izgleda da to ipak nije ostavilo (ozbiljnije) posledice na zdravlje. Crna volim nemačka, jaka, kaludjerska, 14?, 16?, npr. Weltenburger Kloster
ufufuf, gde me nadje!!! :piggy: U Vajmaru sam probao tu neku lokalnu proizvodnju. Ustvari, bio i domaći wurst. :piggy: Zanima me čisto onako, kako stoji Italija sa proizvodnjom piva? Ili sam upravo izrekao oksimoron?
Link to comment
jbt pile pa imaš ginis u veprovom dahu, na 200 m udaljenosti od mesta gde si grafički dizajner;-)
ne zalazim na takva mestaedit: ni po cenu ginisa Edited by Kelt
Link to comment

Plzensko. Stalno cimam ortaka da mi donese burence od 5l kad dolazi iz Čehe, a on se pravi lud pa donese par limendži.A od naših Nikša od 0.33 u staklenoj bočici je najbolja od svega ponuđenog. Gajim simpatije i prema Ožujskom, Laškom i Sarajevskom, ali kod nas se teško dolazi do njih.Pre nekih 10 godinja u kafani ispod Đerma sam pio crno točeno Zoffman i to mi je, verovali ili ne najbolje crno pivo koje sam pio.

nego, ne znam da li je još neko primetio, ili je samo do mene, al meni sva piva koja se pune u apatinskoj pivari imaju isti šmek. nikako ne uspevam da spoznam razliku, sem u ceni.
Kao što iz Čelareva sve ima ukus kao Lav :yucky:
Link to comment
Ima li tih kaludjerskih u Ceskoj? Tek sto sam se zamonasio, a planiram jedan put u Prag oko NG, pa bih da se podvrgnem religijski korektnim iskusenjima.
Danas vrlo malo, to je pravi raritet. Prvo što je CZ 120% sekularna, tako da nema ni kaludjera, a kamoli njihovih piva, a drugo što je rana akumulacija kapitala posle 40godišnje komunjarske pljačke i diktature dovela do toga da su male pivare privatizovane, pokradene i propale. Danas su glavni igrači na tržištu piva u CZ SABMiller (Pilsner Urquell, Velkopopovick? Kozel, Radegast), InBev (Staropramen) i Heineken (Krušovice). Tu je još i Budvar u kome većinu drži još uvek država. Ove 4 grupe/pivare drže po slobodnoj proceni oko 75-80% tržišta. Od više od par stotina pivara pre 1989. godine, danas ih je ostalo oko 70. Edited by alberto.ascari
Link to comment
ufufuf, gde me nadje!!! :piggy: U Vajmaru sam probao tu neku lokalnu proizvodnju. Ustvari, bio i domaći wurst. :piggy: Zanima me čisto onako, kako stoji Italija sa proizvodnjom piva? Ili sam upravo izrekao oksimoron?
Birra Forst, Algund bei Meran (Lagundo), S?dtirol. Izvrstan lager. Dobro je i Moretti.
Link to comment
Danas su glavni igrači na tržištu piva u CZ SABMiller (Pilsner Urquell, Velkopopovick? Kozel, Radegast), InBev (Staropramen) i Heineken (Krušovice). Tu je još i Budvar u kome većinu drži još uvek država. Ove 4 grupe/pivare drže po slobodnoj proceni oko 75-80% tržišta. Od više od par stotina pivara pre 1989. godine, danas ih je ostalo oko 70.
Pilsner Urquell je vec petnaestak godina moje omiljeno pivo. Medjutim nesto se dasava sa tom pivarom.To pivo je pocelo da nestaje sa rafova u nekim vecim prodajnim lancima u evropi pa cak ga nema vise ni u Maxiju.Za sad ga nekako zamenjujem super ceskom pivom Hodovar (valjda se tako pise jer ga ima samo na tocenje u obliznoj krcmi)ali je ipak preskupo za svakodnevnu upotrebu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...