Jump to content
IGNORED

Slavsko-domaćinska tema


renne

Recommended Posts

prsut i ovciji sir, govedja supa, sarma, prasece pecenje, kolaci. sveti stefan je uvijek mrsna slava tako da su baklave jedina posna stvar na stolu :) e da, budu i nekakve salate, masline, tursije, ajvari, kisele paprike, pecene paprike itd.... ali se niko ne obazire na to previse.
aiiiiiii! :ohmy:sad bi te moja mostarska majcica naruzila za medalju. baklava se uvek pravi ili s maslom ako se moze naci (gee za one koji ne znaju sta je maslo) ili s puterom. gde to posno.....
Link to comment
stari mi je pekar i pravi ih sa uljem. ali moguce je da gresi, dalmatinska zagora bas i nije poznata po kolacima :D
ma zajebavam se. verovatno svako ima svoju verziju i ne odustaje. burek fenomen. ja jedem sve.al opet, mamina baklava je mamina baklava. ili tatina...edit - dodao tatu, rodjen mizogen (jel se tako kaze?) Edited by adam
Link to comment
margarinov rodjak iz indije, margarin gi :D
ne mora iz Indije.pravi to decenijama i Dijamant, nekad bilo u limenoj kanti, sad se pakuje u plastičnunamenjeno, distribuiralo se i onda i danas tržištu na Kosovu, u Bosni i Albaniji
Link to comment

ne pravi se baklava s biljnim nego s pravim maslom - clarified butter (gee). hurmasice mogu s biljnim al baklavu ce malo ko s biljnim praviti. ako nema pravog masla, onda puter.biljno maslo (biljni mrs) je jeftina verzija, kao margarin. da, decenijama se proizvodi kod nas, pravilo ga nekoliko proizvodjaca, u mostaru je najpopularnije bilo zvijezdino u metalnim konzervama od kilo i po ako se dobro secam. ja obozavam al jeste acquired taste. mnogima smrdi a meni je to ukus detinjstva. uvek imam masla u frizideru za przena jaja, krompire i jos kojesta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...