Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

 

 

Meni je zao sto nema nista na potezu do Avale (ili koji kilometar iza). Tj. ima mesta, ali sve je onako... u najboljem slucaju pristojno... but nothing to write home about... 

 

 

 

Najbolje je mesto bilo sa leve strane u smeru prema Ralji, malo pre Trešnje, a neposredno iza poslednjeg (valjda) skretanja za Ripanj. Kafana je bila na spratu, sa terasom, a u prizemlju podrum pića, U dvorištu je spomen obeležje u čast povratka Karađorđevića u Srbiju (Tomislav?). Domaćinska hrana, neposredni i prijatni ljudi koji su vodili mesto, iznenađenja u vidu žarbo (žerbo) kocki, itd... Mesto je nažalost oronulo i deluje zapušteno: 

 

https://www.google.rs/maps/@44.6314552,20.5548757,3a,90y,90h,90.03t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3yydgGtlZrltkmD4r2i1jg!2e0!7i13312!8i6656

 

Ne znam šta se događa sa Čarapića Brestom?

Edited by Ras
Link to comment

 

 

Ne znam šta se događa sa Čarapića Brestom?

 

 

Radi, ali je obično vikendima raspad sistema, hrana onako ispod-prosečna do maksimalno prosečna. Slično je i u obližnjem Majdanu. 

Taj Majdan je mesto koje ima potencijala, pre svega ambijent, pogled... ali nešto tu debelo ne štima. 

Link to comment

Radi, ali je obično vikendima raspad sistema, hrana onako ispod-prosečna do maksimalno prosečna. Slično je i u obližnjem Majdanu. 

Taj Majdan je mesto koje ima potencijala, pre svega ambijent, pogled... ali nešto tu debelo ne štima. 

 

ČB isto kao i godinama unazad što je šteta,

Meni se Majdan ne dopada i ne vidim potencijal koji ti vidiš - imam utisak da tamo ne može da bude drugačije osim pretoplo. Indijana Džouns 2.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

^ Nije naročit izbor. Centar grada, Kraljević Marko, kod Đure - domaća kuhinja, Tri kosa (Treba merli) ima i italijanske. Izlaz ka B.Bašti - Platani, kod Bore (roštilj), izlaz ka Loznici - Lovci. Pečenje, par kafana selo Pričević (5-6km od grada) ili kod Belog (put ka Mionici).

Link to comment

^ Nije naročit izbor. Centar grada, Kraljević Marko, kod Đure - domaća kuhinja, Tri kosa (Treba merli) ima i italijanske. Izlaz ka B.Bašti - Platani, kod Bore (roštilj), izlaz ka Loznici - Lovci. Pečenje, par kafana selo Pričević (5-6km od grada) ili kod Belog (put ka Mionici).

 

zahvaljujem!

Link to comment

U svakom slucaju ne ocekuj nista specijalno.

Tre Merli je najlepsi i najcistiji.Imaju ok hranu i Jeliceva vina,buduci da je to mislim njegov restoran.Platani su ok za vrucinu.Lovacki dom,basta ok,hrana nista specijalno.

Dodao bih dobro pecenje restoran Birbi,i ako prodjes Valjevo i ides za BG na Ibarskoj ima soferskih kafana sa porcijama za nadljude.

Link to comment

^ Slažem se da ne očekuje previše (osim roštilja kod Bore/Raše). Tre Merli ne drži više Jelić (koliko znam), a Birbi čini mi se trenutno ne radi, plus, mnogi kažu da je pečenje sada bolje kod Belog (blizu su jedan drugog i isto ok ambijent).

Link to comment

"Debela Mačka" u Zrenjaninu, u subotu obavljen masovni desant kod gospa Zlate. Izvrsna čorba, butkice i domaće kobaje sa druge planete. Coup de grace je bio tanjir sa štrudlama od maka i višanja, koji je gazdarica donela predupredivši jalovu raspravu gostiju oko toga čime da se filuju palačinke :) 

Link to comment

Majkin salaš na Paliću. Ovaj put bezvezno iskustvo sa hranom. Dakle na stranu ambijent kome se stvarno nema šta zameriti hrana i usluga su fail. Popio kafu u startu i naručio supu. Supe bilo dosta, pa sam dosuo par puta. Ništa spec al toplo i masno pa krepi. Praktično se i napunio već u tom momentu. I trebao sam uzeti fakin pljeskavicu i završiti mozganje. Al reko aj da pitam konobara za neku preporuku. Dobro da nije uzeo meni pa krenuo da čita redom. E opet mi nejasno što nakon toga ne uzeh fakin pljeskavicu nego ipak ono nešto pod arhaičnim imenom 'za dvoje'. Nedavno negde pod Avalom nas četvoro uzesmo dva takva 'za dvoje' jela i odvalismo se i bilo je hrane za osmoro realno. Ovde je stiglo nešto simpat(et)ično servirano na 'violini'. Lep utisak. Spolja gladac... Da skratim na svakog je otpalo po komad pohovanog belog mesa, plus dva ražnjića. omanja. Prilog neki baren krompir udavljen u alevoj paprici i slanina sapunjara. Jedan ražnjić je bio epski suv i žilav. Ono, baš borba, sa pratećim utiskom da je nešto što je ostalo sa sinoćnje svadbe. Konobar se kao interesovao za naše impresije i obećao da će preneti tamo, u kuhinju. :-|. Nije nudio kolače izmirenja. Mislim da mi se nikad do sad nije dogodilo da ne tipujem uopšte.

Kraj ranta.

Edited by nisam ja
Link to comment

Majkin salaš, koliko god simpatično samo mesto bilo, ima najgoru hranu u univerzumu, i tako već deset godina unazad, koliko znam za njih... ponekad kontaš da smišljeno zajebavaju goste, jer, realno, teško da neko zaista misli da je ono jestivo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...