Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Zapade mi istorijska čas da odmandalim ovaj topik.Zamalo da okačim jednu fensi nuvo fotku, ali iz drugog puta sam uspeo da nađem ono što sam tražio. Nakon niza raznoraznih uvoznih i domaćih precenjenih splačina, ovo jednostavno i pošteno vino mi je vratilo poverenje u mogućnost uživanja u vinu a da to ne košta bubreg ili bar 10E. Ovim putem odajem počast proizvođaču kao i majstoru koji je smućkao OVO:

post-143-1192041290_thumb.jpg

Link to comment

pio ja to iz neke distribucije tipa samiska na cosku, ekstra pristojno za tu kintu.now pijing: dajicev burgundac pinot noir 2004, 450 kinti, repete otkrica sveta u stripu - razbija one smrdljive marlborough pinoe sto kostaju 800 kinti samotako. svileno i fino po pristupacnoj ceni, ne mora cak mnogo ni da se provetrava...

Link to comment

Naravno da Vrsacka Frankovka sada i moze da se nadje samo u Rodicu kad nisu samo distributeri, nego, pogadjajte, noooo-noooo-novi vlasnici drugovi pioniri, novi vlasnici.To mi je jedna od najsimpaticnijih etiketa na industrijskim vinima u nas, kao i fazan na Velickovicevom rizlingu Prestige(mada je plagijat Gaje), ybg , lovac u meni progovara...A ti Daki to sto si uzeo nevinost ovom topiku nista ne znaci bez pacheta :lolol: Od sad pisem damo kratko, ybt ode mi silan milnuli rad po onim forumima...Gazzin duhovni boljsevicki brate, nadam se da ti je ta alhemija u podrumu koju nisi hteo da priznas ni pod batinama uspela. wink.gif

Link to comment

dajic mi jako brzo postaje omiljeni igrac.ovaj put game 2003, nebarikirani. odlican vec na otvaranju, sveza i zaokruzena visnja. sjajno isao uz jagnjetinu, ali slobodno moze da se uziva i uz nesto lakse. nesto skuplji od njegovog crnog burgundca, mislim da je u srpskoj kuci vina bio oko 540 kinti.

Link to comment
:lol: Carski... "Punjeno u jebežljivim Međimurskim goricama", LOLBravo, Međumurci (i međunošci)JMS, napiši valja li šta
Ma zar je to bitno ako je efekat sa etikete zagarantovan? :P
Link to comment

nego, mrsko mi je da priznam, ali taj tamuz milenijum uopste nije naivna konzumacija, naprotiv.probao sam ga na jednom od vinskih hepeningova u hajatu cini mi se pocetkom ove godine, bez ikakvih ocekivanja posto su mi onda 2 bela tamuza obadva ubersplachine - morava i rizling - i vec tada me je dojmilo, mada utiske sa sajmova ne uzimam previse zdravo za gotovo.... no zatekoh se na nekom korporativnom dogadjaju gde je ocigledno neko mislio sta i kako od vina da posluzi - pa je ispala kombinacija belo trijumf, roze varijanta, crno milenijum - ja prosarah po svemu i ovaj milenijum je onako - sto bi se reklo - dobar je kao da nije nas:).... :unsure:

Link to comment

izaslo je tvrdosko crno 2006.u najkracim crtama - postrojavanje, najbolje crveno balkansko vino od 10E.tamuz milenijum tome ne moze da pridje iako je kultivisano, civilizovano, mozda cak i previse filtrirano. priznajem da sam imao problem sa poslednjim punjenjem tvrdosa 2005, to je bilo cedjenje suve drenovine, ali ovo je nesto drugo: cisto, sveze, jako, dugacko, i vredi tih para (9.5E kod distributera - enotria, tj mico uzelac, tj srpska kuca vina).ko voli vranac, treba da proba ovo. pokazuje sta se moze uraditi od ove sorte relativno skromnih, u najboljem slucaju prosecnih dometa.

Link to comment

vracam se iz posete ruskoj guberniji cernogorii. dakle, ti su ljudi u potpunosti izgubili bilo kakav osecaj za realnost. presmesno je i pomisliti da vranac rezerva iz 2000 kosta 25 evra u fri sopu (aman, za 5 evara vise pocinju supertoskanci, alavci). vinske karte po restoranima umeju da budu vise nego pristojne, ali se multiplikator cene u maloprodaji uglavnom krece oko 3.da bog da vam plantaze 13. juli pozivele jos mnoga ljeta. :bee:

Link to comment
izaslo je tvrdosko crno 2006.u najkracim crtama - postrojavanje, najbolje crveno balkansko vino od 10E.tamuz milenijum tome ne moze da pridje iako je kultivisano, civilizovano, mozda cak i previse filtrirano. priznajem da sam imao problem sa poslednjim punjenjem tvrdosa 2005, to je bilo cedjenje suve drenovine, ali ovo je nesto drugo: cisto, sveze, jako, dugacko, i vredi tih para (9.5E kod distributera - enotria, tj mico uzelac, tj srpska kuca vina).ko voli vranac, treba da proba ovo. pokazuje sta se moze uraditi od ove sorte relativno skromnih, u najboljem slucaju prosecnih dometa.
dakle, sekondujem ovo. prethodno punjenje tvrdosa mnogo mi je vuklo na prepuno i uljasto. ovo ima i ostrinu, tacno koliko treba tanina, pola boce je ostalo od juce i nisu se izgubili. izuzetno korektno vino.interesantno je da uzelac tvrdi kako ima barem polovina kojima se vise svidjala proslogodisnja fruitastija i slatkastija varijanta. vreme je da obesimo parkera.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...