Jump to content
IGNORED

The Expanse


hazard

Recommended Posts

Pričamo o Leviathan Wakes, je l' da?

 

 

 

Edit: pitam pošto je recimo i u Foundation serijalu stalno ubacivano i napred i nazad.

kakav Faundation serijal? Jel ima nesto snimljeno o Zaduzbini?
Link to comment

Stvarno, samo nam je falio još jedan I, Robot. Will Smith je verovatno previše mlad fresh da bi glumio Seldona, ali možda bi Morgan Freeman bio slobodan. Ceo Trantor bi mogao da koristi Apple proizvode...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Meni je najzanimljivije od svega kako su Avasaralu ubacili u priču, iako se ona kao lik pojavljuje tek u drugoj knjizi serijala ( Kaliban's War ) . Tako su dobro to uradili da se ni sam nisam toga setio sve dok, nakon odgledane poslednje epizode serije, nisam uzeo "Leviathan Wakes", kao ajd malo da prelistam da se podsetim detalja, davno sam čitao :), i vidim ( pošto su glave u knjizi nazvane po likovima koji su sadržajem ispraćeni ) nigde nema Avasarala glava  :D. Btw...mislim da je matora pokidala kako je dobro glumila i uopšte ne smatram da je nešto posebno iritantna. 

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pa u suštini nema neki poseban značaj za samu fabulu. Holden potiče iz neke neohipi/prema prirodi orjentisane zamljoradničke svingerske komune/bračne zajednice u okviru koje ima biološku majku ( sa kojom je Avasarala pričala ) i još nekoliko "majki" koje su ( sve zajedno) brinule o njegovom odrastanju i odgoju. Jednostavno...društvena grupa koja postoji u univerzumu kakav su autori knjige po kojoj je serija snimana, zamislili. 

Link to comment

Ja sam razumeo da je njen cilj bio  da kroz priču sa kevom upozna Holdena, pošto je on u centru zbivanja u pojasu. Da ga razume i da na osnovu toga bolje predvidi njegove postupke.

Malčice mi je to nategnuto, jer ne proističe iz knjige s obzirom da su Avasaralu ubacili u seriju iako se pojavljuje tek u drugom delu književnog serijala. ( ovo dosad snimljeno serije orjentaciono prati prvu polovinu prve knjige ) 

Link to comment
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...