Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

otvaram temu, jer se nadam da će rečiti imati itekako šta da kažu.odgledala sam prvu epizodu, veoma mi se svidela, a javlja mi se da će i ostatak biti za preporuku.gluma odlična, u epizodnim ulogama su se već pojavila bar dva ljubimca, a priča je skrojena neobično i zgodno.navali narode.

Link to comment

Jep, ovo ce se gledati. Super prva epizoda, radnja vec vidjena milion puta ali sve ostalo je vrlo profesionalno i zabavno, plus ima samo osam epizoda pa necemo morati previse da cekamo da saznamo kraj. Pored Zodiaca, najvise me podseca na Hannibala, samo sa mnogo vise fokusa na samu istragu. Samo se nadam da nece povuci Killing™ i ostaviti cliffhanger za sledecu sezonu...

Link to comment

Jeste, ali mozda nas iznenade pa neki drugi pravi detektivi™ (loseg li imena za seriju) godinama kasnije jure istog serijskog ubicu.Nije mnogo realno, ali ko se na mleko opece...

Edited by Calavera
Link to comment

Odlican su tandem McC i Woody.Sto kaze Calavera, mesto zlocina ko da je iz Hannibala. Samo sto i ja mislim da nece fokus biti na ubici (barem tako kaze kreator Pizzolatto)..

gluma odlična, u epizodnim ulogama su se već pojavila bar dva ljubimca.
Nadam da ce Clarke Peters kao svestenik imati neku znacajniju ulogu.. Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Svidja mi se, ima atmosferu, podsetila me u par kadrova na filmove iz sedamdesetih. Glumci ekstra, poznate face i u sporednim ulogama, dosta HBO-ove standardne glumacke ekipe. Naravno, Misel Monahan je poseban plus. Muzika isto dobra, spica isto kul. Gledace se ovo lepo.

Link to comment

E, pa ovako. Ovo je odlično, nema šta, gledaće se i dalje. Mnogo mi se sviđa dizajn zvuka (najozbiljnije, ne zajebavam se) i ukupna stilizacija. Sve je to vrlo jedinstveno kako treba i vozi i gledaću dalje sa radošću. I da, ovo je definitivno serija koju treba gledati u komadu, pogotovo što nema mnogo epizoda. Videću da li sam karakter.E, sad. Smeta mi što je malo presporo pretenciozna. Prihvatam unapred pokenjavanje jer orgazmiram na ultrapretencioznog Hanibala, ali to je malo drugačije. Hanibal je sav teatralan, psihojebački i dosta onirički, dok je True Detective (jes' glup naslov) psihološki procedural. Zato mi Mekonahi nekad isklizne, odnosno "vidi se da glumi". Osim toga, nije mi sasvim jasno šta serija želi da bude - drama, krimić, psihološki triler, sve to zajednoMislim, ovo jeste teranje maka na konac i jedenje govana na kraju krajeva. Čim sam čuo Far From Any Road na početku bio sam kupljen. Ko bira tako dobru muziku, ne može da napravi ništa loše.

Link to comment

Meni se dopala ta sporost, doprinosi atmosferi. Konkretno u ovoj epizodi zahvaljujuci tome mi je zavrsna scena bila jos upecatljivija. I zanimljiv je narativni postupak, npr. bas sam se iznenadio

kad je Mekonahi rekao da mu je cerka mrtva, do tad mi ta mogucnost uopste nije pala na pamet, vesto su me naveli na pomisao o nekoj otudjenoj cerki, iako je sasvim logicno bilo pomisliti i ovo drugo.

To sto kazes za gledanje cele sezone u komadu je verovatno tacno, no nista nas ne sprecava da seriju pogledamo u kompletu po drugi put kad se cela sezona zavrsi :D

Link to comment

Zabavno, gledam dalje naravno, možda o pilotu više napišem kasnije...

Mnogo mi se sviđa dizajn zvuka (najozbiljnije, ne zajebavam se) i ukupna stilizacija.
Nisam ni jednog trena pomislio da se zajebavaš, jedini problem je što praktično isto može da se kaže da je jedan od glavnih kvaliteta filma 12 Years a Slave isto to. HBO kanalizuje industriju prikaza američkog juga...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...