Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2017/18


Ros

Recommended Posts

po meni je upravo problem to sto je pera prvi ili drugi igrac ove ekipe

na stranu kvalitet, iskustvo i zelja, ali ocigledno je da je i ono sto je igrao u startu preveliko trosenje za njega

 

dakle, kao sto vec rekoh, ovoj ekipi fali (makar) jedan igrac koji bi bio prva opcija u napadu, tad bi sve zajedno izgledalo daleko bolje

jer imam utisak da su maltene svi igraci u ekipi pomereni za poziciju u smislu sta se od njih ocekuje, a sta su u stanju da pruze

bez obzira da li su u pitanju godine, kvalitet, neiskustvo

 

previse u ekipi imamo "radnika", igraca dovoljnog kvaliteta da budu ili postanu deo rotacije prosecne el ekipe, a premalo igraca koji prave razliku

to je i razlog zasto nam svi igraci izgledaju losije nego prosle sezone i lazic i dangubic i dobric, a evo i bjelica je posle odlicnog otvaranja sezone sad daleko od tog nivoa

kad pomenuh dangubu, upravo je sa njegovim povratkom krenula serija poraza u el i generalno dosta losije igre

 

Za Lazu ponekad imam utisak  " Puh, jebo mater, svi otisli da napune dzepove, a ja osta sam da sa ovim novima dobijam po pizdri"

 

Za Dangubu, sta znam, on je poceo da lici na nesto (nista spektakularno da bi se setio sta ga je to krasilo) pa se teze povredio i nastalo je nesto poput mita da je njegov povratak uz taj famozno popravljeni sut na kojem je radio bukvalno novo pojacanje, sto normalno nije i verovatno nikada nece biti...

 

Dobricu pak izgleda fali samopouzdanje, on definitvno moze vise

 

A za Bjelicu sam rekao da je taj bljesak od pocetka sezone daleko iznad neceg sto on moze da igra redovno. A taj "pad na dole" je samo povratak u proslu sezonu i njegovo normalno stanje (bar sto se tice EL, u ABA moze jos da plodi)

 

Po meni Rocesti igra OK, ali je drugaciji tip od Jovica, Rocesti je mnogo bolji suter, ali slabije asistira i manje razigrava ekipu, stim nije komplet paket a i 32 mu je godina. A mozda bi i mogao da hrani centre asistencijama da imamo centra koji bi mogao primiti taj pas kao Jovic-Cirbes paket... 

Edited by assignment
Link to comment
  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Apollo Creed

    346

  • Nikodije

    288

  • Joe D

    247

  • MiddleClass

    245

Top Posters In This Topic

Posted Images

kešelj je bivši košarkaš, nego ko sem u nekom menadžerskom dilu nema šta da traži u evroligašu. može se prodati priča da je zvezda u njemu htela spot up šutera koji ima određeni atleticizam, ali realno se ta priča može prodati samo nekome ko nije gledao kešelja od 2012. recimo pa nadalje. 

 

radičević je košarkaš kome ste se oduševljavali na pripremnim mečevima. 

Link to comment

Iskreno, ne oduševljavam se s nikim na pripremnim mečevima, jer je to besmisleno. Tako da se sasvim sigurno nisam oduševljavao ni s njim.

 

Konstatacija ostaje, ovo što on "igra" nije košarka.

Link to comment

Радичевић игра ужасно, то је ваљда јасно. Наравно да није он разлог ове лоше серије, али плејеви су обично најочигледнији.

Link to comment

Ročesti je verovatno top 3 pleja ako ne i bolji od toga koje smo imali ko zna koliko vremena unazad, svakako bolji od Jovića. Malo se brzo zaboravlja da je i Jović imao svoje "momente", nestajanja sa terenai da na istom izgleda užasno, a i u ovom timu nema pametnog centra sa kime bi mogao da igra svoje najjače oružje - pik n rol. Ročestijev problem je što kada si skoro pa jedini igrač koji je pretnja, nije teško napraviti taktiku i postaviti igru i zaustaviti te. A on kada vidi da je sve na njemu, psihološki pritisak je sve veći i sumnjam da mu to olakšava. Feldin oscilira i jednostavno nema kvalitet da sam kreira, Bjelica je dobro počeo sezonu ali i njega više ne puštaju da prangija za 3 sam kao duh. Lazić u napadu nepostojeći i dešava se ono što sam govorio milion puta, kada ne bude bilo napadača da nadoknađuje njegovo nepostojanje u napadu, on će biti beskoristan kakvu god odbranu da igra. Dangubić je definitivo promašen slučaj, i ne znam da li će ikad dosegnuti neku nadprosečnost, svakako mu želim da je od sledeće sezone traži negde drugde. Ova ekipa je jako limitirana i prosto ne vidim način da se dignemo bez barem 1 vanprosečnog pojačanja. Dobrić treba da igra barem 20 minuta po meču kako bi ako ništa drugo dobili jednog igrača za sledeću sezonu.

Nisam hteo da branim Lesora na početku kada ste ga polivali iako je delovao na momente tragikomično, ali on je sasvim solidan potencijal bez obzira što na momente izgleda potpuno pogubljeno što je najviše bio slučaj u početnim utakmicama, danas je odigrao leđima odlično par puta. Jako je pokretljiv i ima brz okret koji će mu teži centri jako teško braniti. Ima fenomenalnu motoriku i još bolje fizikalike, ne bih ga se odricao lako. Odbrana je svakako problematična ali on uz pravi rad može da bude sasvim solidna bekap opcija.

Btw, ne znam šta je sa Antićem, ali ako će ovako cele sezone, da igra jednu a 3 da ne igra, bolje da dovedu nekog drugog. Sa Lesorom i Bjelicom u odbrani na njihovim peticama smo toliko hendikepirani da je to smešno.

Link to comment

Jovic isporucuje odbranu vrhunskog kvaliteta. Plus razigrava saigrace i napadu odlicnim asistencijama i ima solidan procenat suta. Rocesti ne igra odbranu, ne razigrava saigrace, jeste atraktivan, vrhunski suter koji zna sebi da iskreira cistu poziciju.

 

Jovic > Rocesti

Link to comment

da dobijemo iz ove sezone makar par upotrebljivih mladih igrača za sledeću sezonu...drugo poluvreme sinoć je u tom smislu bilo ohrabrujuće. Alimp da vrati i Lazarevića u rotaciju...

Link to comment

@Milan: Zašto Jović ne bi mogao da igra pikenrol sa Lesor-om?

 

Nije da ne može, samo to sigurno ne bi šljakalo kao što je šljakalo sa Bobijem, Cirbesom i Kuzmićem jer je mlađi, siroviji i neiskusniji. Svaki od njih, možda čak i Kuzmić koji je uvek imao problema sa rukama su mi nekako sigurnije varijante za spustiti pas dole. 

 

Ja svakako verujem u Lesora, biće sve bolji, ide uzlaznom putanjom i verujem da nije doveden da bude nosioc pa nema šta da mu se zamera što ne pravi dabl dabl svaku tekmu.

Link to comment
  • radisa unpinned this topic
  • Hamlet Strašni locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...