Jump to content
IGNORED

Veliki točkovi


nesha taxista

Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nesha taxista

    52

  • Tazio Nuvolari

    19

  • namenski

    17

  • Talladega

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

dcp3671tg6.th.jpg Stari TAM mi je uvek izgledao kao kopija Opela Blitz. Njega je proizvodio evropski ogranak GM nakon preuzimanja firme Adam Opel AG 1929. god. Rađen je u tada najmodernijoj fabrici u Brandenburgu, koristio provereni Buick-ov šestocilindraš i bio najbolji nem. kamion WWII i možda najmasovniji sa napravljenih 100 000 kom.Mada je firma od 1940. do 1945. bila pod kontrolom nem. vlade, sam GM daleko od toga da je bio gadljiv na njihov novac.
Link to comment

Kamion koji si pomenuo je značajan i po tome što je s njim uveden čuveni znak koji su poneli svi Opeli i nose ga i danas. To se međutim desilo tek s posleratnom verzijom.small%20opel%20battery%20cover.jpgOsim u Opelu isti kamion se za vreme rata pravio i pod Mercedesovim znakom. Bilo je tu raznih verzija, kao na primer ove:2004822534873153ab.jpgsdkfzmaultier.jpgpeine01.jpgNa istoj šasiji išli su i autobusi:izrv5.JPG

Link to comment

Taj kasniji (predstavljen 1952), koji je kao što rekoh prvi poneo ''munju'' izgledao je ovako:opelblitz.jpgOpel%20blitz%201959.JPGNaravno i on je na svojoj šasiji imao autobuske verzije, što su tad pravili svi proizvođači sem Setre.og05opelblitzbus57.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...

Macka je pre više od 20 godina preuzeo Renault, a rezultat tog ''gutanja'' je Renault Magnum koji se u USA pravio pod Mackovim znakom.2000Magnum.jpgU Evropi naravno pod Renoovim:Weiss%20Renault%20Magnum%20SZ%20li.JPGKasnije je predstavljen novi model:renault_magnum_480.jpgDo pre nekoliko godina su u njih ugrađivani motori Mack i Renault snage od 390 do 560 ks, a sad idu Volvoovi 400 - 480 ks, preuzeti iz FH 12, pošto je Volvo u međuvremenu postao vlasnik svega. U Americi Mack sad prodaje samo ''njuške''.parts4.jpg004.jpgMackTruck.GIF

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Da vidimo malo svetlu budućnost:mitsubishi-fuso-canter1.jpgMitsubishi Fuso je hibridan kiper, nedavno predstavljen, natrpan gomilom elektronskih igračkica po starom japanskom običaju.
:lol: I neupotrebljiv na gradilištu.
Link to comment

Uvek postoji skepsa kod tako ušminkanih stvarčica. Prvo mi je recimo palo na pamet da je suviše nizak, a onda sam pročitao da može da se diže i spušta po potrebi. 3 tone može da ponese.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...