Jump to content
IGNORED

Heart's beatin' rhythm and my soul keeps a singin' the blues


korindjar

Recommended Posts

Ovo drugo nisam gledao, al kod BB showa nema sta da se ne voli. I Hairspray mi je bio dobar... doduse, kada sam bio poprilicno razvaljen

Hasleru, tema je wubic...a sta kazes na ovo zensko tancovanje? narocito pratecih vokala.. :D
Djuskaju ko da tapkaju loptu za basket, debela je odlicna! Meni je pizdarija da cupam te stare snimke. Dobar je i Shake Your Tailfeather sa Ajkom i Tinom iz onog filma
Inace James Brown gledao sam cini mi se 'night train' klip na jutjubu i tamo je tata objasnio Edited by Hustler
Link to comment

Dobro, za tebe znam za BB Show. I jelda da je to jedan od retkih filmova gdi drugi deo ne zaostaje?Pogledaj Commitments.. "The Dublin Soul".. tinejdzeri koji u Dablinu osnivaju soul bend, gledajuci stare snimke Otisa, Brauna, teta Arete i ostalih..Pazi kvoutove:"Soul is the music people understand. Sure it's basic and it's simple. But it's something else 'cause, 'cause, 'cause it's honest, that's it. Its honest. There's no fuckin' bullshit. It sticks its neck out and says it straight from the heart (hvata se za medjunozje, prim. B.N.). Sure there's a lot of different music you can get off on but soul is more than that. It takes you somewhere else. It grabs you by the balls and lifts you above the shite." I, kad ga upitaju da nisu mozda malo beli za tu vrstu muzike, Jimmy odgovara:"Do you not get it, lads? The Irish are the blacks of Europe. And Dubliners are the blacks of Ireland. And the Northside Dubliners are the blacks of Dublin. So say it once, say it loud: I'm black and I'm proud."A i knjiga je prevedena..

Link to comment
  • 2 weeks later...
"Soul is the music people understand. Sure it's basic and it's simple. But it's something else 'cause, 'cause, 'cause it's honest, that's it. Its honest. There's no fuckin' bullshit. It sticks its neck out and says it straight from the heart (hvata se za medjunozje, prim. B.N.). Sure there's a lot of different music you can get off on but soul is more than that. It takes you somewhere else. It grabs you by the balls and lifts you above the shite."
He, slazem se u potpunosti, osim poslednje recenice, jer ne mislim da tu ima hvatanja za jaja, cela stvar je suvise cista.inace poceo sam da skidam ovo lancino, ali mi smeta spanski dub. ako neko hoce da pomogne pokusavam nesto preko torrenta Edited by luba
zar i ti sine brute
Link to comment
A sta ugledni PPP svet misli o filmskim popularizacijama (ove) najdivnije muzike na svetu, poput The Blues Brothers ili The Commitments?
Od dva ostvarenja koja si naveo gledao sam samo ono koje nisi naveo - Crossroads. Iako je u principu sranje, nemam ništa protiv dotičnog filma... ako je nekog metalca privukao da sluša bluz, super! Inače, topla preporuka za kompletan serijal dokumentaraca o bluzu pod palicom Skorsezea (1 je radio Scorsese, 1 Clint Eastwood, 1 Wenders, za ostala tri se ne sećam...)
Link to comment

Uf, sada gledam ovaj dokumentarac sto Bucko preporuci i odlicna stvar mogu vam reci. Gomila odlicnog materijala i dobar tok price. Pogledao sam prvu epizodu, a ostalo tokom nedelje.Inace Crossroads je dobar u smislu da je nalozio klince na bluz i pokazao im odakle je sve izaslo.

A o čemu bi ti da pišemo, koji je najbolji raspored nameštaja za slušanje muzike? Da li bluz treba slušati žmurećki ili gledajuć u plave zidove? Na koju stranu sveta da se okrenem kad slušam SRV, a na koju kad slušam Hendrixa? Prosvetli me, kruha ti.
batali, please Edited by Hustler
Link to comment

kako o čemu?pa evo recimo ti mi reci zašto voliš blues.kakva ti osećanja budi.Da li su ti važnije reči ili tonovi (i zašto)Kakav bi ti život bio bez muzikeda li ti je muzika dosadila (i zašto nije)Da li je nekad bilo više draži u traženju retkih ploča ili danas u slušanju mora mp3-jevaDa li je blues moguć van engleskog govornog područja (i zašto nije)da li je blues bolje slušati na analognim (feng šui) zvučnicima, ili na digitalijiisrovi catfish keith ili našminkani rick derringer? i zašto.šta me misim boli uvo šTA ti voliš bre? Ne interesuje me šTA već kako. Kako..i Zašto.i eto..Hustlere, oš da batalimo još? tvoja je tema..sorry

Link to comment

e ovako već može...pa evo recimo ti mi reci zašto voliš blues.- zato što mi prija za uho i za srce... zato što imam pozitivna iskustva sa bluz svirkama, i bluz muzičarima koji umeju da iznesu hiljaduputa čuto & viđeno na nov način, koji je specifilan za samo dati momenatkakva ti osećanja budi.- najlepše je slušati bluz kada su ti već pobuđene emocije... jeste stereotip da se bluz sluša kad si strašno izbedačen, ali tako je... u nekim stanjima bluz može i da me jako smoriDa li su ti važnije reči ili tonovi (i zašto)- tonovi... na reči najčešće ni ne obraćam pažnju, već ih upijam, i pored toga što znam engleski... još mi je lepše slušati 1 šabana bajramovića, jer ga ič ne razumem, ali svaki slog koji on otpeva je savršenstvo u malomKakav bi ti život bio bez muzike- ne bi bio životda li ti je muzika dosadila (i zašto nije)- nije, zato što me svako malo iznova nešto oduševi, oraspoložiDa li je nekad bilo više draži u traženju retkih ploča ili danas u slušanju mora mp3-jeva- nemam pojma za doba ploča, ja sam počeo da lovim muziku u doba napstera... bilo je svakako veće draži, jer nisam bio u mogućnosti da skidam albume na kilo, već pesmu po pesmu, po preporuci, po uhvaćenom tekstu sa radija, ili zapisano sa nekog od satelitskih kanala (vh1 classic 4 life)Da li je blues moguć van engleskog govornog područja (i zašto nije)- moguć je. v. pod šaban bajramović i toma zdravković (na momente)da li je blues bolje slušati na analognim (feng šui) zvučnicima, ili na digitaliji- najbolje u dobro ozvučenom koncertnom prostoru... isrovi catfish keith ili našminkani rick derringer? i zašto.- //

Link to comment

vidiš Lale, čudno je to..Imam drugara koji eto voli bluz i on je u svojoj ljubavi čak došao dotle da sluša one praistorijske snimke (cilindri i voštane ploče)Znaš one likove što su svirali o dasku za pranje veša? e to..Kad su jednog našeg muzičara pitali šta je za njega bluz on je rekao od prilike ovako:bluz je:ja imam mali šporet na drvao da, ja imam mali šporet na drva čovečeja imam mali šporet na drva, ali moja draga neće da kuva ručak na njemui to ljudi vole.Ne slušaju reči (reči su manje više tuga jad, elegija na majkata zemlja i sl..) ali slušaju melodiju!Međutim, melodija bluza se bazira na tri akorda.Vidi ti sad to..I ljudi i to vole..a sve dolazi od africal tribes music..brother...koreni, arhetipovi, muda, sarme...i ljudi to vole..

Link to comment

lično, mislim da je to smešna imitacija i zvuči ko i r'n'r na ruskom..ono jeste, ideja se pika, ali..nekako mi nisu belci tolko bili očajni da bi iz njih propevala iskrena, crna patnja..

Link to comment

pa belci i ne treba da pevaju crnački bluz... možda ponekom englezu leži... slušao sam jednom neki bluz na španskom, ajme majko kako je to bolno za uši!no, bluz može i na srpskom jako jako dobro da se ispeva... rahmetli šaban je znao kako!Pitao sam malog pužada mi svoju kuću prodaA puž meni odgovara:od kud tebi druže para??Kad si para ti imaona kartama i igrama si proćerdaoKad sam para ja imaoSvakome sam tada davoA sad više namam paraNemam više ni drugaraZato molim malog pužada mi svoju kuću prodaNemoj puže nemoj takoJer ti nije mene žaoSad je jesen noć je hladnaBar me pusti da prespavamI sad više nemam srećeJer voljena mene neće naravno, ništa dok ne čuješ autora kako ovo nariče

Link to comment

ma ok bre..sad ćemo bađ da "raspravljamo" o buldožeru..zabole me-zabole te.Skupili se drugari da sviraju gitari..dobra energija, zezanje..koncerti, ribe..šta fali - ništa.iapk, ja sam, kad je muzika u pitanju, malo više da izvineš - picajzla, pa ne zameri ako nekad mudroserim na tu temu..i u tom smislu..samo da napomenem da sam ponosni vlasnik NI jedne ploče domačih bendova, eto dokle je to otišlo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...