Jump to content
IGNORED

Heart's beatin' rhythm and my soul keeps a singin' the blues


korindjar

Recommended Posts

Juce sam prelistavao novi Mojo koji se bavio Motownom (koji 12. januara puni 50 godina!) i napravio je listu od 100 najboljih Motown pesama, a medju njima i gomila mojih favorita. Meni je ovo i omiljena vrsta muzike o kojoj mi je dosta tesko naci jos materijala, pa sam mislio da bi se ovde mogli razmenjivati utisaka o muzicarima, kompilacijama, textovima i svu sto je vezano za ovu vrstu muzike, ali i onima koji su danas nasledili ove genijalce.... mada je po meni vecina stvari koje danas slusamo uglavnom izaslo iz ove muzike.za pocetak evo par mojih omiljenih kompilacija Beg, Scream & Shout, 6 cd-ova pizdarije41A0QM0RNWL._SL500_AA240_.jpgSongs we taught detroit cobrassongscobra.jpgCandy records- Shakin' Fit60095783.jpgI ako neko moze da mi kaze gde mogu da skinem Mojo, posto svaku pesmu prati i mala prica o pesmi ili biografija izvodjaca, koje nisam stigao sve da procitamEvo i nesto za pocetak topika, Sweet soul music pevana belcima :)i da naucite da tancate za igranke

Edited by luba
Link to comment

PreteranoJedni od mojih omiljenih su The Contours, koje su u Motownu uvek uzimali kao drugu postavu iza tadasnjih sampiona Miraclesa, Four Tops i ostalih.220px-The-contours-do-you-love-me.jpgSamo Do You Love Me je zavrsila na bilbordovoj listi, iako je meni vecina opusa genijalna. Do you Love Me je Berry Gordy originalno napisao za Temptationse, ali je procenio da je oni nece otpevati kako treba pa ju je deo Kontursima, kojima se isprva nije svidela dok nije postala hit i donela im gomile novca. Nesto slicno je bilo i sa prvim No1 hitom Motowna - Mr. Postman Marveleta. Pesma se nije svidjala ljudima iz Motowna jer je bila suvise 'corny'. Medjutim kada su ga culi na radiju promenili su misljenje jer je pesma delovala potpuno drugacije od onoga sto su snimali u studiju.Od ostalih stvari The Countoursa tu je 'First I look at the Purse' sa super zajebanstkim odnosom prema zenama, a ritam ne moze ostaviti kukove ravnodusnim. Cini mi se da sam tu pesmu vidjao kod nekoliko garage bendova.Onda Don't Let Her Be Your Friend i Whole Lotta Women koje su dusu prodala za tancanje.Uglavnom album sa gomilom dranja, tapsanja, zajenbancije (purse, you get ugly) i dobrih ritmova - sklopio sam njihovu kompilaciju koja mi nije dosadila posle godina slusanja

Edited by Hustler
Link to comment

Svaka cast na temi, Hustler. Iako je meni Stax debelo drazi od Motowna. A i svojih pola veka je vec obrnuo. (naravno, glupo je evaluativno porediti..)A te svirke po Norveskoj i ostatku Evrope su nestvarne.. Otis, Sam and Dave i ostali, uz pratnju Booker T and the MG's, strast i prljavstina i ritam za koje Skandinavci nisu spremni, ali im ulaze pod kozu.. Try a little tenderness...Moj najvredniji posed je stoga ovo21wCkhtlwfL._SL500_AA170_.jpg

Edited by Buck Naked
Link to comment

dada, bas sa tom kolekcijom sam se dodavao torenta sa ticerom, a bad i jos neki su rekli da bi najpre gledali zenu da se skida uz bookert&mgs (meni ipak tu vise cuce neke novije stvari). staxovci su preterani, al vise mi se tanza uz motownInace evo jos jedne oke kompilacije koju je i Lancia postavio pre koji mesec, a jedan forumas mi danas poslao, pa ako se nekome dopadne Evo jos mojih favorita. Inace ne volim bas kada je sve pocelo da naginje ka disku i fanku. Oridjidji mi je prava stvarIrma Thomas koja rastura. Uglavnom tuzne pesme kao Cry On i It's Rainin' ali i jedan od odlicnih mrdaca kukova - BreakawayThe Marveletes - Super pesmice Playboy, Mr. Postman koji sam pomenuo, Too Many Fish in the Sea...

Edited by Hustler
Link to comment

Danas na Viasat History bese dokumentarac o Stax!

Inace ne volim bas kada je sve pocelo da naginje ka disku i fanku. Oridjidji mi je prava stvar
Potpis. Sto je cudno, jer sebe ne volim razumevati kao nekog traditional i old school... Ali, kada su soul i ritam-i-bluz u pitanju, onda original. Naravno, mogu i nove stvari, ali odsvirane staroskolski. Zato mi je i Stax bolji, jer je nekako prljaviji.. Motown mi je 'nako, doo-wop. Mada, not that there's something wrong with it... Al, vidi mene, opet nesto kontrastiram i konfrontiram. Nego, kada je o kompilacijama rec, onaj sjajni BBC dokumentarac Soul Deep je imao bas reprezentantivnu + forgotten beauties muzicku podlogu:61YAV2WSJNL._SL500_AA240_.jpgOvo je official:Official:Disc: 11. Soul Finger - The Bar-Kays2. Let The Good Times Roll - Louis Jordan & His Tympany Five3. Caldonia - Louis Jordan & His Tympany Five4. Jesus Gave Me Water - Sam Cooke, The Soul Stirrers5. Mama He Treats Your Daughter Mean - Ruth Brown6. Shake, Rattle And Roll - Joe Turner7. Ain't That A Shame - Fats Domino8. Touch The Hem Of His Garment - Sam Cooke, The Soul Stirrers9. Blue Monday - Fats Domino10. Ready Teddy - Little Richard11. Please, Please, Please - James Brown & The Famous Flames12. Sit Down Servant - The Staple Singers13. Shout (Parts 1 & 2) - The Isley Brothers14. Cry To Me - Solomon Burke15. Shop Around - Smokey Robinson, The Miracles16. Something's Got A Hold On Me - Etta James17. Let Me Go The Right Way - Diana Ross & The Supremes18. My Guy - Mary Wells19. Baby Love - The Supremes20. Nowhere To Run - Martha Reeves & The Vandellas21. People Get Ready - The ImpressionsDisc: 21. Where Did Our Love Go - The Supremes2. Dancing In The Street - Martha Reeves & The Vandellas3. Papa's Got A Brand New Bag (Part 1) - James Brown4. Reach Out, I'll Be There - Four Tops5. Love Attack - James Carr6. Rescue Me - Fontella Bass7. The Dark End Of The Street - James Carr8. Cold Sweat, Pt. 1 - James Brown9. I Never Loved A Man (The Way I Love You) - Aretha Franklin10. Dance To The Music - Sly & The Family Stone11. Love Child - Diana Ross & The Supremes12. Say It Loud, I'm Black And I'm Proud - James Brown13. Cloud Nine - The Temptations14. Thank You (Falettinme Be Mice Elf Agin) - Sly & The Family Stone15. Ball Of Confusion (That's What The World Is Today) - The Temptations16. What's Going On - Marvin Gaye17. Up For The Down Stroke - Parliament18. My Prerogative - Bobby BrownA songovi koji se pojavljuju u drugom (gospel), trecem (motown) i cetvrtom (stax) delu su:II The Gospel Highway Sam Cooke - Ain't that Good NewsThe Dixie Hummingbirds - I've got so much to shout aboutRH Harris and the Gospel Paraders - Have you got good religionRH Harris - You must be born againThe Staple Singers - Great DayThe Staple Singers - Sit Down ServantDale (Sam) Cook - LovableSam Cooke - You send meSam Cooke - (What a) Wonderful WorldSolomon Burke - Cry to meSolomon Burke - Everybody Needs Somebody To LoveBen E. King - Stand By MeSam Cooke - Chain GangJohnnie Taylor - Rome (Wasn't Built in a Day)Rolling Stones - It's all over nowSam Cooke - Blowing in the windSam Cooke - A Change is gonna comeAretha Franklin - You Send MeIII The Sound of Young AmericaJackie Wilson - Lonely TeardropsThe Miracles - Shop AroundThe Supremes - Let me go the right wayMary Wells - My GuyMartha and the Vandellas - Dancing in the streetEtta James - Something's Got a Hold on MeThe Supremes - Where did our love goThe Supremes - Baby LoveThe Four Tops - Reach Out I'll Be ThereMartha and the Vandellas - Nowhere to runFontella Bass and Bobby McClure - Don't Mess up a good thingFontella Bass - Rescue MeThe Supremes - Come See About MeThe Supremes - You Can't Hurry LoveThe Supremes - Love is Here and Now You're GoneThe Impressions - Choice of ColorsThe Impressions - People get readyIV Southern SoulOtis Redding - I've been loving you too long (to stop now)Otis Redding - There arms of mineBooker T and the MG's - Green OnionsOtis Redding - ShakeOtis Redding - RespectWilson Pickett - In the midnight hourSam & Dave - You Don't Know Like I KnowSam & Dave - Hold on! I'm a comin'Otis Redding - SatisfactionJames Carr - Love AttackJames Carr - The Dark End of the StreetPercy Sledge - When a man loves a womanAretha Franklin - I never loved a manAretha Franklin - Do Right Woman, do right manAretha Franklin - Respect (live, fast)Sam & Dave - Soul ManOtis Redding - Try a little tendernessOtis Redding - Sitting on the dock of the bay
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...