Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Nisam siguran da je prava tema, ali nije ni skroz pogresna - elem otac me gnjavi da mu kupim taj nutribullet. Covek po ceo dan gleda TV i cenim da u snu sanja prezentacije proizvoda iz Teleshopa...

No, reko da pitam - ima li ko ikakva prakticna iskustva s tim, valja li to icemu osim sto onima koji nemaju zube :) moze da pomogne da pojedu neku povrce koje inace nebi mogli? 

Ne vidim neku razliku izmedju tog "revolucionarnog proizvoda" i starih blendera, ali mozda mi nesto izmice? 
Link to comment
  • 1 month later...

nemam nutribulit pa ne mogu da pomognem, mada mislim da je to ista stvar kao i blender, nego je kvaka u kvalitetu sečiva i u brzini obrtaja

e sad, možda na tržištu ima da se nađe , prema tim parametrima, bolje ua manje para, ali to već ne bih znala, istina je da taj nutribulit ubi sa reklamiranjem

 

in ader njuz

 

nije me odavno ovde bilo, pa rek'o, da malo doprinesem

našoh ovaj sajt, čini mi se da ima baš dobri recepata, pa da podelim 

Link to comment
On 12/6/2017 at 11:37 AM, JakeBlues said:

Nisam siguran da je prava tema, ali nije ni skroz pogresna - elem otac me gnjavi da mu kupim taj nutribullet. Covek po ceo dan gleda TV i cenim da u snu sanja prezentacije proizvoda iz Teleshopa...

No, reko da pitam - ima li ko ikakva prakticna iskustva s tim, valja li to icemu osim sto onima koji nemaju zube :) moze da pomogne da pojedu neku povrce koje inace nebi mogli? 

Ne vidim neku razliku izmedju tog "revolucionarnog proizvoda" i starih blendera, ali mozda mi nesto izmice? 

ima bukvalno istih prozivoda, snaga, kvalitet oštrica samo se ne zovu nutri već npr magic. ja uzeo neki taj magicbullet za 30€. sve identično kao kod nb-a

 

na kraju se svede na seckanje uglavnom voća, što može da bude loše zbog unosa velike količine šećera, a ne i vlakana

Link to comment
28 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ima bukvalno istih prozivoda, snaga, kvalitet oštrica samo se ne zovu nutri već npr magic. ja uzeo neki taj magicbullet za 30€. sve identično kao kod nb-a

 

na kraju se svede na seckanje uglavnom voća, što može da bude loše zbog unosa velike količine šećera, a ne i vlakana

 

Kupljen je neki ne-originalni, proban 2-3 puta, uglavnom voce i nekako je interesovanje posle toga splaslo...  

 

Link to comment

ja pravim bas jednostavno i to je neki kao potaz od leblebija, izdinstam manji luk i sargarepu na maslinovom, kratko, dodam leblebije iz konzerve sa tecnoscu u kojoj su, kuvam dvadesetak minuta. nakon toga izblendiram tu smesu i zakuvam sa sokom od paradajza (oko pola litre) dok ne provri. od zacina aleva paprika, biber, bluk u prahu, so. može i zaatar (ako volis). na kraju pospes seckanim persunom.

zapravo, isto tako pravim i corbicu od dala, neko je ovde kacio recept za to, pa sam jednom prilikom, u nedostatku sociva stavila leblebije iz konzerve i bilo je vrlo slicno kao sa socivom. u svakom slucaju odlicno!

Link to comment

utefterila, hvala :)

 

mislim da sam kod sestara guzovic uvatila da se kuvana jela kojima treba nota paradajza spremaju sa paradajz pireom, jer je manje kiselo. i kako sam to cula, tako sam vratila paradjz iz tube u upotrebu (a secam se celog zivota da su moji koristila samo taj, i onda odjednom prestali?!), spricnem par cm u jelo i dosta sam zadovoljna paradajznoscom (paradajznoscu?!) koju dobijam. tako ko tvoju corbu, tako otprilike pravim i pasulj iz konzerve, pasta fazol na kasiku il na viljusku. probacu i s leblebijom. 

Link to comment

a ja bas volim kiselost paradajza, cak ni u sos ne stavljam na vr' noza secera, kao moja baka. kupujem ga na pijaci jer leti nikad ne stignem od popodnevnih kupanja, vrucine i letovanja da napravim sama paradajz, a neka teta na pijaci ima odlican, starinski, koji predivno mirise na celer.

no, svakako da sve treba prilagoditi sopstvenim navikama i ukusu, pogotovo kada je lako izvodljivo i uopste ne menja sustinu recepta.

 

Link to comment
5 hours ago, darling said:

:D

 

maheeme, baci recept za brutalnu supu od leblebija iz konzerve kad budes u prilici, pliz. kontam da nece biti mesa?! 

1 luk
2-3 čena belog
1-2 mrkve
štap celera
čili papridžona
palac đumbira
aleva, lovor i seme korijandera
dinstaš to lagano 10ak minuta, rkneš konzervu pelata iseckanog, konzervu leblebija i vode cca pola litre plus povrćnu kocku umesto bujona, so i biber. nemam pojma kolko vremenski, pola sata, probaš pa odlučiš.
na kraju, pre serviranja malo poprskaš limunom, u tanjir spustiš kašiku grčkog jogurta i ubačiš listove korijandera.
u osnovi to ti je to, ja verovatno ubačim još nečega što pronađem u fridžu i na polici.
tokom čitanja ćeš zaključiti da bi harissa legla ovde samo tako :)

 

Link to comment
tenks. sve imam osim leblebije [emoji3] aj dobro, i svezeg korijandera, al bez njega moze. pravicu sledece nedelje. 

Bez korijandera neće biti brutalno. Korijander i leblebija - muž i žena
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...