Jump to content
IGNORED

Kobasice, pršute, šunke, kuleni


slepa_koka

Recommended Posts

Kako nije vise kod hrama? Prosao sam pre par nedelja delovalo je sve isto. doduse nisam zagledao ni ulazio.

 

Pitacu rusmira, ali mislim da taj rusmir i onaj kod zemunske pijace ne vode isti ljudi. Tj. da je pijacni onaj originalni. 

 

Rusmir inace je krenuo da pravi i svirkice cetvrtkom od 6 PM do 11 PM (pozeljna rezervacija) pa ko hoce posle posla na kobaje i jos ponesto eto ti meraka :)

Link to comment
  • 1 month later...

uzimao ja, više puta, i mislim da nema boljih.

štaviše, bio sam tamo. na svojim njivama proizovde sami hranu za svoje svinje, koje isključivo prerađuju. imaju zaštitu geografskog porekla za kulen, jedini u Srbiji. osim soli, ne koriste ni jedan aditiv, dime na pravom bukovom dimu, sve odležava u komorama na kontrolisanoj temperaturi.

kulen je u katama, zreo, fermentisan, odličan. jedino bih ja voleo da je krupnije mleven

šunka takođe sazrela, mirišljava, prava. po mesu se nalaze oni plemeiti kristali proteina koji se stvaraju i u parmskoj pršuti ili u iberiko (ima toga i u starom parmezanu).

odlična mi je i pečenica i nešto što oni zovu buđola, a ustvari nije, pošto nije vrat, nego neki mišić od buta.

ništa nije presoljeno, nego taman.

jedino mi se ne dopada njihova sremska kobaja, premasna mi je, ne sviđa mi se tekstura.

 

 

 

 

Spoiler

 

Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

Jel neko uzimao nešto od ovih:
http://butco.rs


...xxx....

 pominjala ja tog pre 3-4 godine na nekom drugom topiku, nesto slicno doom doom-u, sad kad bih znala na kom i da nadjem taj post i prepisem

nasla, slajem na pm :D

Link to comment

Doneo iz Bosne visočki sudžuk. Platio tamo 500 dindži kilo. Baca u kantu za đubre sve naše suhomesnate proizvode komplet, za smešne pare pri tom.

Deru nas k'o volove, danas u zlatiborcu kupio rskavicu za pasulj, 700 dindži kilo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...