Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

bravo darling! savrseno! jos ja mislila sta da napravim interesantno i drugacije sa makom mom sin -, tu mi je sada u gostima, a on bas ne obozava strudlu, ali voli npr tiramisu. ovo je bas kombo koji ce mu se pouzdano svideti! fala draga!

Link to comment

tiramisu s makom, to su mi carobne reci za  novi projekat, istrazivacu u smeru krem sir mak, pa ako bude valjalo, investiracu u maskarpone :D ovo je vise trajfl s makom. 

 

ne znam da l kod tebe ima suvih visanja, ove sto su se pojavile kod nas na pijacama su mi otkrovenje. mislim da bi dobro isle visnje iz kompota, a zaledjene ne znam kako bi bez cedjenja?! soko stark piskote imaju najbolji sastav, samo brasn, secer i jaja. 

Edited by darling
Link to comment

darling bre, kada ti stižeš da praviš sve ovo, a tek da ne pitam kada pojedeš ? 

 

a nisi debela koliko sam shvatila  :)

 

divno izgleda onaj kolač sa cveklom, kao i modifikacija sa šargarepom

koji se tebi više dopada ?

cvekla ima težak ukus, zato sam pomalo skeptična, tj, prvi put čujem za kolač sa cveklom  :unsure:

Link to comment

darling bre, kada ti stižeš da praviš sve ovo, a tek da ne pitam kada pojedeš ? 

 

a nisi debela koliko sam shvatila  :)

 

divno izgleda onaj kolač sa cveklom, kao i modifikacija sa šargarepom

koji se tebi više dopada ?

cvekla ima težak ukus, zato sam pomalo skeptična, tj, prvi put čujem za kolač sa cveklom  :unsure:

 

koje stizanje, pa vis da pravim kolace od 10 minuta, jedna cinija, jedna tepsija, jesi me ikad videla da pravim tortu s tri kore i dva fila?! :) a od svega sto napravim, pojedem jedan kolac i to je to. vec drugi mi nije zanimljiv. 

 

cveklonja ima za nas neuobicajenu kombinaciju ukusa, al cudnost ne lezi u cvekli, nego u djumbiru koji se kod nas ne koristi u slatkom programu. imala sam par negativnih komentara zbog djumbira, al ne da su prestali da jedu, pojeli su sve i komentarisali kako je bzvz :D kupila sam mladu slatku cveklu, sve je bilo kako treba. ovo naravno nije kolac koji se sluzi posle obroka, ne vidim kako bi iso s bilo kojom hranom, on ide sam za sebe ko uzina. nisam imala tu koru pomorandze iz recepta, stavila sam neku iz kesice koju sam imala iz alnature sto joj je rok proso prosle godine, nije se osetila, al ja sam ionako s receptima u fazonu koga nema, bez njega se moze. i onaj trik s vitaminom c za ocuvanje boje cvekle radi! fenomenalno izgleda. 

 

a ovaj sa sargarepom je tolko tradicionalan kombinacija ukusa, da je proso ko neka reforma. svi su trazili recept, niko nije prepozno sargarepu. mogla sam bolje da za zacinim, idu cimet, djumbir u prahu, muskatni orah, i kora limuna u krem sir, ne bi bilo lose. sledeci put :)

Edited by darling
Link to comment

koje cokolade koristite za kolace sad kad nema onih Nestle po Maxijima?

mislim da Renne rece da ih ima u Merkatoru ali ovih dana slabo napustam svoj deo grada, pa moram da se prebacim na ono sto mi je dostupno.

Link to comment
3 hours ago, Host said:

Koliko osoba opsluzuje kilo torte? Ko pravi dobre torte osim cmrlj?

Fini mi odgovaraju lokacijski, jesu li im torte bolje od krempita?

awwwww:21_kissing_closed_eyes: (gde se dede onaj smajli sa puno srca)

meni fini, iako najbolji, realno nisu nista posebno. okej, sve je to korektno, al nema tu kolaca da ja padnem na dupe i da kazem hocu jos i jedva cekam da opet idem.

sta ti je to torta? imas cmrlj oridjidji pistac kolac u guliju da pojedes, mozes i da narucis za drustvo (urbana legenda je da je jednom usao neki i kupio sve sto su u tom trenutku imali) dan ranije, ako je neka posebna narudzbina napravicu ti ja, treba mi kulinarski izazov, jeftina sam, radim na feedback;)

Link to comment

s10nmh.jpg

nezvanova, banatjanine, nisam jae i ostali makoljupci, hajte da se drogiramo, nek se oci sjaje. tanananaa, predstavljam vam moju novu izmisljotinu, hasinu tortu. to je vasina s makom, recept iz narodnog kuvara, osim gde je orah, tu je mak (i malo sam smanjila secer, i umesto sauma slatka pavlaka, naravno). fil je iz crne otisao u braon paletu kad sam dodala pomorandzinog soka. inace je bio crn ko zemlja. uzivo je lepsa nego na fotkama.

internet nije zabelezio da je iko u istoriju uradio ovu adaptaciju, tako da ja sam je rodila, ja cu je krstiti: neka se zove hasina torta! 

malo sam zeznula u izvodjenju fila, ukuvavala sam zumanca, pravila se pametna, al sam na kraju sve to skrpila da lici na hasu. odlicna je za drogiranje. hasa je sve ono sto covek zeli od strudle :smile:  

 

es56ja.jpg

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...