Jump to content
IGNORED

najbolja stvar koju ste ikad čuli, ali samo jedna.


MocaVukotic

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Teško da bi na pustom ostrvu mogla da posluži samo jedna stvar jer bi mi sve dosadilo posle tolikog preslušavanja. Ali Le Quattro Stagioni Vivaldija mogu da mi zamene celokupnu muziku. Ako već mora samo jedna kompozicija, onda glasam za Inverno - Allegro non molto, mislim da u poslednjih 300 godina  nije napisano nista lepše i moćnije.

Edited by Meazza
Link to comment
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

svaka vama cast kada mozete da izaberete jednu ...ja izginuh danima razmisljajuci i nema sanse....ubih se da odaberem od queen koja mi najbolja (a bar 10 ima da su mi sve podjednako vazne od the show must go on preko you don't fool me do rapsody...a onda uleti kralj elvis sa unchained melody...pa mi onda padne always on my mind..i tako....ode mozak u tri lepe...samo zbunjujete plavuse :40_rage:

Edited by mustang
Link to comment
7 hours ago, mustang said:

svaka vama cast kada mozete da izaberete jednu ...ja izginuh danima razmisljajuci i nema sanse....

 

U tome i jeste poenta topika i same neprirodne situacije u kojoj si primorana da izabereš samo jednu.

U RL, naravno, ne moram izabrati jednu, tačnije, biram mojih hiljadu ploča i dva terabajta muzike na kompu. Dakle, biram sve.

No, ako pokušam da se istinski uživim u tu  imaginarnu situaciju: idem na pusto ostrvo i moram izabrati jednu stvar, ne smem izabrati više, ne smem čak ni odbiti da biram jer sve osim izbora jedne stvari plaćam životom, dakle, nametnut mi je veliki pritisak. E, takva situacija me navodi da pažljivije preispitam sopstvena svidjanja i nesvidjanja. Šta uopšte znači da mi se neka stvar svidja, šta ja imam od tog svidjanja, da li me uči nečemu ili samo ugadjam sebi.

Mislim da je topik vrlo koristan, saznao sam mnogo i o sebi i o muzici pokušavajući da dosledno razmišljam u tako ekstremnim okvirima.

 

O ukusima se ne treba svadjati što je tačan prevod latinske izreke ali o ukusima itekako treba raspravljati. To je prilika da naučimo nešto o svojim ukusima.

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...