Jump to content

Photo

BG restorani

• Please log in to reply
8266 replies to this topic

#226 Mp40

Mp40

Govnar Smrti

• Members
  • 13,423 posts

Posted 31 March 2008 - 18:43:25

čime da se fasciniram? dužinom roštilj kobasice?

Da si jeo, fasciniro bi se i tehnikom, ne samo duzinom!Dobro je Malo Korzo. Kako covek da im ne ode kad se tako agresivno reklamiraju na SVIM prilazima Beogradu. Omiljena mi je ona serija putokaza od Lipovacke sume sa Ibarske mag.Juce poginuo u Sindjelicu nakon 6 meseci pauze. Digli cene bezobrazno ali i porcije.

#227 Mister No

Mister No
  • Members
  • 2,912 posts

Posted 31 March 2008 - 18:46:07

kompletna prepodnevna prozvodnja jedne seoske klanice, plantažin vranac (sa kravatom oko flaše!) i cepter pepeljara. metalna.i?čime da se fasciniram? dužinom roštilj kobasice?

što si ti kakav gastro-fašista? što mrzim ovakva preseravanja. Majstore ako hoćeš slobodno možemo o svakakvim restoranima, od high class pa nadalje....Al samo nemoj glumiti kremu bez veze. Ovo je bilo jedno druženje u Bg prošli vikend i postavio sam slike. Ujostalom, ovo ljudi van Srbije vole jesti kad dođu kod vas u goste. Ne aranžirane mrvice, koje su loša kopija francuske kuhinje i sa paprenim cjenama i uštogljenim atmosferama. Kapiraš?

#228 Аврам Гојић

Аврам Гојић
  • Members
  • 56,966 posts

Posted 31 March 2008 - 20:10:12

Baš sam hteo da kažem da kada vidim onako kamiondžijski pretrpane porcije dobijam iznenadni poriv za zelenom salatom i rotkvicama sa jednim malim štrcom aceto balsamico-a. Ne verujem da ima išta gastrofašistički™ u nedostatku afiniteta prema gastronomskim posledicama tranzicionog životinjarenja koje je preobimno izjednačilo sa dobrim. Svaka čast porcijama u "Malom Korzou", verovatno je to meso i ukusnije u odnosu na njegove pandane duž drumova Srbije, ali to ipak nije kulinarstvo nego kauterizacija. Ima u Srbiji i lepše hrane od kancerogenog dimljenog i premasnog mesišta, koje je jedan od razloga što smo svetski lider u kardiovaskularnim oboljenjima. Kremirane svinje postale su nešto čime treba da se ponosimo...e pa neću! Ua roštilj! živeo sjenički sir, živeli puževi spremljeni na vlaški način, živela proja...pasulj...sve lepe stvari koje te zasite, ali ne ubiju.

#229 Grunf

Grunf

2+ crew

• Members
  • 2,944 posts

Posted 31 March 2008 - 20:30:02

a uz sve to najbolje idu sarajevski somuni, pretpostavljam? <_<

#230 Аврам Гојић

Аврам Гојић
  • Members
  • 56,966 posts

Posted 31 March 2008 - 20:55:26

A?! Kome treba somun uz proju?A uz sjenički sira, daj mi vruću lepinju. I ako nekome slučajno smeta što je moje nabrajanje delovao suviše multikulturno - šta ja da mu radim. Evo, volim i zlatiborske sireve, ali sjeničke volim više, pravio ih Mujo ili Vuk.

Edited by vasudeva418, 31 March 2008 - 20:56:54.

#231 Kastor

Kastor

levo krilo

• Members
  • 1,090 posts

Posted 31 March 2008 - 21:01:24

A?! Kome treba somun uz proju?A uz sjenički sira, daj mi vruću lepinju. I ako nekome slučajno smeta što je moje nabrajanje delovao suviše multikulturno - šta ja da mu radim. Evo, volim i zlatiborske sireve, ali sjeničke volim više, pravio ih Mujo ili Vuk.

Jašta. Hebeš nepunomasno bratsstvo-jedinstvo. :rolleyes:

#232 henrik larsson

henrik larsson

dupe guru

• Validating
  • 18,727 posts

Posted 01 April 2008 - 08:58:22

Onda je Trpeza pravo mesto za tebe. Porcije su klerofašistički ogromne, meso je odvratno odličnog kvaliteta, multikulturna ponuda ne postoji (zbog čega se ICTY intenzivno raspituje o vlasniku, koliko čujem), čak nema ni tradicionalne turske posne kuhinje za malo sniziti trigliceride i holesterol.a

#233 banatjanin

banatjanin
  • Members
  • 3,417 posts

Posted 01 April 2008 - 09:54:23

Što si ti kakav gastro-fašista? Što mrzim ovakva preseravanja. Majstore ako hoćeš slobodno možemo o svakakvim restoranima, od high class pa nadalje....Al samo nemoj glumiti kremu bez veze. Ovo je bilo jedno druženje u Bg prošli vikend i postavio sam slike. Ujostalom, ovo ljudi van Srbije vole jesti kad dođu kod vas u goste. Ne aranžirane mrvice, koje su loša kopija francuske kuhinje i sa paprenim cjenama i uštogljenim atmosferama. Kapiraš?

de polako.ja na slikama ne vidim nista osim količine. to naprosto nije sinonim za dobru kafanu.ako ti gastronomiju shvataš kao sukob leskovačkog uštipka sa "aranžirane mrvice, koje su loša kopija francuske kuhinje i sa paprenim cjenama i uštogljenim atmosferama", onda nemamo šta da razgovaramo.ja veoma volim i leskovačke rošilj i domaće specijalitete, ali naprosto, karadjordjevu koja je toliko duga da visi sa ovala sam video mnogo puta i dobro sad, šta treba, svaki put kad je vidim da se oduševim da bi bio pravoverni srpski gastronom? i da to smatram parametrom u gastronomiji. beslovesno zatrpavanje rupe u stomaku mesom do granica raspadanja. ovde se kvalitet restorana meri rečenicom "znaš koliko je ostalo, nismo mogli da pojedemo...." . daj, bre...

#234 Kastor

Kastor

levo krilo

• Members
  • 1,090 posts

Posted 01 April 2008 - 10:28:40

Onda je Trpeza pravo mesto za tebe. Porcije su klerofašistički ogromne, meso je odvratno odličnog kvaliteta, multikulturna ponuda ne postoji (zbog čega se ICTY intenzivno raspituje o vlasniku, koliko čujem), čak nema ni tradicionalne turske posne kuhinje za malo sniziti trigliceride i holesterol.a

Pa ima pravoslavne "posne" kuhinje: prebranac koji skoro pliva u biljnom ulju i riba možda malo manje masna od prasetine - vole pope holesterol. :rolleyes:

#235 reg

reg
  • Members
  • 2,083 posts

Posted 01 April 2008 - 12:48:49

Svaka cast ljudima u Trpezi na porcijama i cenama, ali bi bilo lepo kada pre obroka ne bi imao prilike da vidis buba ruse kako trckaraju po zidu iza tebe.

#236 Kastor

Kastor

levo krilo

• Members
  • 1,090 posts

Posted 01 April 2008 - 12:52:33

Svaka cast ljudima u Trpezi na porcijama i cenama, ali bi bilo lepo kada pre obroka ne bi imao prilike da vidis buba ruse kako trckaraju po zidu iza tebe.

Ti baš imaš oči na leđima. Il' malo radiš za konkurenciju? :rolleyes:

#237 Mp40

Mp40

Govnar Smrti

• Members
  • 13,423 posts

Posted 01 April 2008 - 12:53:39

Eh, koliko Srbija tebi treba da bude mala da ne bi bila velika... Ja znam da bi se takvi ko ti vise obradovali buba Svabama i buba Natovcima. Pravoslavna buba tebi smeta! Zatro bi tradiciju dok od nas ne ostane Arijel i Lenor.

#238 Kastor

Kastor

levo krilo

• Members
  • 1,090 posts

Posted 01 April 2008 - 13:09:58

de polako.ja na slikama ne vidim nista osim količine. to naprosto nije sinonim za dobru kafanu.ako ti gastronomiju shvataš kao sukob leskovačkog uštipka sa "aranžirane mrvice, koje su loša kopija francuske kuhinje i sa paprenim cjenama i uštogljenim atmosferama", onda nemamo šta da razgovaramo.ja veoma volim i leskovačke rošilj i domaće specijalitete, ali naprosto, karadjordjevu koja je toliko duga da visi sa ovala sam video mnogo puta i dobro sad, šta treba, svaki put kad je vidim da se oduševim da bi bio pravoverni srpski gastronom? i da to smatram parametrom u gastronomiji. beslovesno zatrpavanje rupe u stomaku mesom do granica raspadanja. ovde se kvalitet restorana meri rečenicom "znaš koliko je ostalo, nismo mogli da pojedemo...." . daj, bre...

U Trpezi svakog novog gosta korektno upozore na to kolika je porcija i savetuju mu da uzme pola porcije. Poseban mi je merak da tamo vodim strance koji kao broje svaku kaloriju i jedu na note, pa da ih gledam kako se prežderavaju i ne umeju stati pred onim gomilama mesišta. :lol: Možeš biti siguran da nije količina ta koja im uvek puni restoran.

#239 reg

reg
  • Members
  • 2,083 posts

Posted 01 April 2008 - 22:03:03

Ti baš imaš oči na leđima. Il' malo radiš za konkurenciju? :rolleyes:

Ne, nego sam otisao sa jos 4 drugara i video ih na zidu iza mene dok sam kacio jaknu. Siguran sam da i konkurencija ima buba ruse.

#240 denise

denise
  • Members
  • 632 posts

Posted 02 April 2008 - 08:44:10

jel moze neko nesto o cenama? koliko kosta da se naruci pizza na kucnu adresu?