Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Da.

 

Kakva prica?

pa ruzna, da se izabrala u redovnog na silu i pretnju, ali poshto nije tachna, onda je ne bih ni prichala detaljno.

 

mnogo sam zadovoljna shto je tako. nije dobro da se bash svi izopache, mora neko i da izdrzi :)

 

 

 

u svetlu koincidencije, mislim da smo bash juche kotkuce prichali o tome, sa tim primerom, i kako sam ja dosta bila nesrecna zbog te priche, ne volim, ali eto. nije istina :D

Edited by gospa buba
Link to comment

Srbijanka, zena gospodja...

 

 

Pescanik 314. emisija - prvi deo     

07.12.2007.  
 
 
Srbijanka Turajlic: Prvo da malo naljutim slušaoce Pešcanika, a onda možemo da pricamo o drugim temama. Pre nedelju dana sam bila na jednoj veceri i u razgovoru smo pomenuli crkvu, te se ja deklarisah kao pravoslavni ateista. Svi su hteli da znaju šta to znaci i ja sam im objasnila kako ja imam neko poštovanje za tradiciju, da uvek slavim slavu, da mi je Badnje vece najdraži praznik i da jednom godišnje idem u crkvu, na Veliki petak. Na to me je jedan mladic pogledao i rekao - Drago mi je da to cujem, ali nikada ne bih rekao. Pitam ja - Zašto vi to nikada ne biste rekli? Kaže - Osoba iz Pešcanika da cuva tradiciju, meni je to neverovatno. I tu ja pocnem zaista, možda ne prvi put, ali ozbiljnije da razmišljam o Pešcaniku i o tome šta mi radimo s Pešcanikom. Mi imamo utisak da promovišemo jednu ideju, ali se ja plašim da je mi promovišemo podjednako netolerantno kao što ona druga strana zastupa svoju. Dakle, i mi zastupamo logiku - Ko nije s nama, taj je protiv nas. To me dovodi do ovog Arandelovca. Naravno da je strašno to što se desilo, ali na neki nacin mi to prizivamo. Ako ti ljudi ne vide da ih mi pozivamo na dijalog, onda oni ne vide drugi nacin da se s nama obracunaju nego silom. Ja priznajem da meni u nekim slucajevima jezik Pešcanika nije blizak. Volim Peru Lukovica, ali zaista ne volim kako on piše, ne zato što se ne slažem s njegovim idejama, nego zato što mislim da se njegov jezik ne razlikuje baš mnogo od jezika Velje Ilica. Pa ne mogu zameriti Velji Ilicu na prostakluku, a smatrati da je potpuno normalno da Pera Lukovic bude prostak. Ako tome dodate da nekoga psovka može boleti kao i šamar, eto vama koraka do Arandelovca. 
 
To nije ni apel, ovo je više moja tuga. Možda bismo nešto i mogli da uradimo, ako bismo odustali od govora, da ne kažem mržnje, a nekada je i govor mržnje, ali od govora frustracije i ako bismo poceli da plasiramo govor dijaloga. Ja imam šezdeset jednu godinu, pricam na ovaj nacin poslednjih sedamnaest godina. Da li je moguce da se za sedamnaest godina u ovoj zemlji nije stvorio niko drugi ko bi mogao o tome da prica svežije, poletnije? Ako zaista u ovom društvu ne postoji drugi krug sagovornika koje vi možete da nadete, onda je ovo društvo toliko bolesno da više nema razloga da razgovaramo.
Link to comment

Ideja o dva poprilično nezavisna departmana nije loša, vjerovatno bi bilo lakše organizovati stvari tamo gdje postoje dodirne tačke između Computer Science i Electrical Engineering. Ako to ne upali potpuno odvajanje je u svakom slučaju bolje od održavanja postojećeg stanja (makar i sa 25 godina zakašnjenja).

Link to comment

Da budemo precizniji:

 

Na ETFu na katedri za RTI postoje dva usmerenja, CE(rti) i SE(si). Za SE je mozda i realno da moze da ide posebno i neka ide, ali CE itekako blisko ide sa EE i potpuno je neprirodno odvajati ga. Uostalom to nije uspelo ni u Zagrebu ili Mariboru koji se pominju u clanku ali se vesto zaobilazi cinjenica da su ostali zajedno.

Link to comment

nije proshlo jer nije proshlo katedre, sad idu na plan b. a sushtina svega je (osim naravno u novcu) da se izdvoji sve, etf-u zabrani da uopshte ima bilo shta slichno, kako bi se zabranila konkurencija (shto je naravno u novcu), a onda i da se nekako zadrzi brend etf-a bez etfa uz neki minimalni procenat kojim bi se platio brend (i opet novac). pominje se i shta? javno privatno partnerstvo, sa shkolarinama od 2k evra, shtancovanjem 1000 eksperata godishnje i naravno lapanju od drzave.

 

obozavam taj liberalni kapitalizam sa trzishnim mehanizimom okachenim na drzavnu grud. uzasno sposobni biznismeni -_-

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment

nije proshlo jer nije proshlo katedre, sad idu na plan b. a sushtina svega je (osim naravno u novcu) da se izdvoji sve, etf-u zabrani da uopshte ima bilo shta slichno, kako bi se zabranila konkurencija (shto je naravno u novcu), a onda i da se nekako zadrzi brend etf-a bez etfa uz neki minimalni procenat kojim bi se platio brend (i opet novac). pominje se i shta? javno privatno partnerstvo, sa shkolarinama od 2k evra, shtancovanjem 1000 eksperata godishnje i naravno lapanju od drzave.

 

obozavam taj liberalni kapitalizam sa trzishnim mehanizimom okachenim na drzavnu grud. uzasno sposobni biznismeni -_-

+1 To je to

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...