Jump to content
IGNORED

Ribolov


kapetanm

  

51 members have voted

  1. 1. treba li zabraniti sportski ribolov

    • da
      14
    • ne
      26
    • svejedno mi je, ne interesuje me
      11


Recommended Posts

Nabavljen Garmin echo 301c,za sad sam samo pozajmio ako se pokaže korisnim pazariću i od 1.10-11.10 se selim u Kladovo i konačno da probamo soma na bućku  :mellow: Ko se zadesi tamo može da nam se prikljči  :lolol:

Edited by Bambula
Link to comment

Za texas rig ti i ne treba jako ostar vrh jer ribi treba malo vremena da uzme.Jaka kicma stapa i kontra resavaju.Imam M.C.KG lights koji je savrsen za dzig ali je brojac ugriza na texasu bas zbog krutosti i ostrine.

Link to comment

overio novi camac juce, pao smudj od kilo na vertikalu na sred dunava. prvi put pecam ovako i mislim da sam upravo otkrio novu ljubav.

 

na texas onomad nista, par cukanja ali nista vredno, u medjuvremenu sa ortakom kupio camac tako da za texasom sumnjam da ce skorije biti potrebe, idemo na vertikalu. mozda kad poraste voda ali do daljeg ovako,

Edited by yolo
Link to comment

Ima SPRO dobre shedove za vertical.Probaj i Finn's no action gumice.Juce sam poceo sa jerkbait doduse Salmo Slider od 5cm,i odmah dve stuke.Ali su obe spale zbog malih udica.Onda sam pokusao sa Finn's gumicom od 10 cm na offset udici bez olova.Jerkao u metar vode a ispod je trava.Kad mi je spucao klen od kilo,srce mi je stalo.Mislio sam da je ko zna kolika stuka.Koliko su nase vode siromasne ribom tek sada vidim kada pecam na rekama sa slicnim vrstama ovde u Noveskoj.

Link to comment
  • 5 months later...
  • 4 months later...

Drugari, imate neku preporuku sta da radim sa cetvorogodisnjakom koji hoce da peca? U principu, verujem da nema sanse da se bavi time stvarno, pa me zanima jel ima nesto za taj uzrast da malo bacaju udicu i zajebavaju se. I da je idiot proof, posto u zivotu nisam pecao.

Link to comment

odeš u Formax ili sličnu radnju i kupiš takmičarac (to je štap bez provodnika, najednostavniji, kome se struna vezuje za vrh) od 3 ili 4 metra (sve veće dete neće moći da drži i koristi)

 

kupiš silk (monofilni konac) debljine 0,18, kutijicu malih olova, komplet kesicu malih šaranskih udica (znaju u radnji šta ti treba) i 3 - 4 duguljasta plovka nosivosti od 1 do 2,5 grama. (plovke uzmi sa bužirima, ili uzmi i kutijicu bužira) uzmi i dve - tri plastične lotrice (motalice) za predveze. na sve to kutija crvića i kesa primame za šaransku ribu. cirka će te to sve koštati 15 evra plafon.

 

kako se vezuje, pitaš nekog uživo ili pogledaš tutorijale i pitaš ponovo ovde - pomoći ću ti (daj PM ako ne vidim)

 

ništa ti drugo ne treba za početak. od kuće još jedna plastična kanta, dve stolice na rasklapanje, dobar nož (ne zaboravi!), flaša vode, pivo za tebe i sendviči ako ogladnite.

 

odaberi neku stajaću vodu u blizini, raspitaj se gde ima kako - tako ribica ili otiđite na neki revir (ada safari ili gde dozvoljvaju da se peca sa takmičarcima). ako sve pogodiš, upecaćete malo babuški, cverglana, sunčanica i tako toga.

Edited by banatjanin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...