Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Otkud znam šta ti se gleda, imaš na ranijim stranicama topica neke filmove.

 

Evo, u skorije vreme, ako hoćeš da se zabaviš, ovaj:

 

 

 

Veloce come il vento (2016)
 
Odličan film u vrhunskoj produkciji (glavne nagrade italijanske akademije za montažu, fotografiju, zvuk, glavnu ulogu i tako dalje). Ovo je baš za preporuku svakome ko voli filmove o trkama, sportu u mitskom narativu o odrastanju i duhovnoj transformaciji. Film je rađen nadahnuto (malo, malo, pa zaiskre zanimljivi momenti) i sa prilično šarma.
 
Lično mi je ovo najzanimljivi film Mattea Rovera, od koga sam začudo gledao sve dugometražne igrane filmove. Doduše, tek sam ga sada zapamtio. Mada, svaki na svoj način i raniji su mi njegovi filmovi nalazili način da ih pogledam i bili su dobri. Ovaj je odličan.
Link to comment

Je l taj Dunkirk stvarno toliko dobar ili su se ljudi isprimali?

 

Sinoc sam gledao i jos uvek sam pod utiskom (ako ti to nesto znaci, posebno sto dolazi od mene, poznatog Nolan fana :D ). Film ima malo patetikice i patriotskog sentimenta (ali i jedno i drugo u zaista maloj kolicini) i to je jedino sto mi nije prijalo. Sve ostalo, savrseno. Kamera, rezija, muzika, glumci. Zelim biti Tom Hardi (iz ovog filma) kad porastem. 

 

Mislim da nikad glasnije nisu pustili zvuk kod nas u bioskopu, ali mnogo doprinosi dozivljaju. Mislim da je jacina tona bila po instrukcijama, mada pitacu druge koji budu gledali da li je i njima bilo tako glasno. Ako jeste (i ako je operateri budu postovali), spremite se za zvucni napad, posebno sto se u filmu smenjuju trenuci tisine i buke. 

 

Izasao sam osamucen iz sale, skoro umorno od jurnjave, pritom film traje 1 sat i 45 minuta. Iskustvo je skoro kao da ste tamo sa njima.

Sve je svedeno na perspektivu pojedinca ili manje grupe ljudi u tri price koje se prate i srecu na zanimljiv nacin. Nemci se ne vide u filmu (osim aviona i par slemova na samom kraju), vise su kao sveprisutna nevidljiva sila od koje vreba opasnost. Nema razrade sireg konteksta i objasnjavanja zasto se i kako sta desilo u globalu oko bitke i evakuacije, to je sve dato u kartkim, opstim crtama. Nema odgovora na pitanje kako su Britanci imali srece, gde su Nemci gresili i omogucili im izvlacenje. Jedini, da tako kazem, klasican ratni deo je Tom Hardijeva prica, tj. borbe avionima, sve ostalo je svedeno na prezivljavanje u datoj situaciji.

 

 

Ne treba da naglasavam koliko je uzivanje gledati one siroke planove iz vazduha, ili na obali. Bioskop je pravo mesto za gledanje ovog filma.

Link to comment

 

OF HORSES AND MEN (2015)
 
Jako zanimljiv, uvrnut, film (doduse, posle spanskog filma o Drakuli i Kazanovi koji sam gledao na jednom drugom festivalu nedavno, nista mi nije vise uvrnuto). Odlicna gluma (odnosi se i na konjske i na ljudske glumce), par vrlo komicnih scena. Island, pitoreskan, muzika (glavna tema) skoro kao neko rumunsko kolo... pravo osvezenje sa dalekog severa.
 

 

 

+1

odlican rediteljski debi, Island ko lokacija iz sci-fija, naslov sve govori, nesto poput zbirke Saljive Opicene narodne price. dooobar ost

 

davajte predloge ako znate neke filmove koji obradjuju ovu temu - odnos coveka i konja. zoofilija stop. Turinski konj overen.

Link to comment

+1

odlican rediteljski debi, Island ko lokacija iz sci-fija, naslov sve govori, nesto poput zbirke Saljive Opicene narodne price. dooobar ost

 

davajte predloge ako znate neke filmove koji obradjuju ovu temu - odnos coveka i konja. zoofilija stop. Turinski konj overen.

 

Možda ovo, nisam ga gledao, ali ga pamtim kao jedan od retkih Spilbergovih koje nisam gledao, i stoji mi u watchlisti vekovima.

 

http://www.imdb.com/title/tt1568911/combined

Link to comment

Sinoc sam gledao i jos uvek sam pod utiskom (ako ti to nesto znaci, posebno sto dolazi od mene, poznatog Nolan fana :D ). Film ima malo patetikice i patriotskog sentimenta (ali i jedno i drugo u zaista maloj kolicini) i to je jedino sto mi nije prijalo. Sve ostalo, savrseno. Kamera, rezija, muzika, glumci. Zelim biti Tom Hardi (iz ovog filma) kad porastem. 

 

Mislim da nikad glasnije nisu pustili zvuk kod nas u bioskopu, ali mnogo doprinosi dozivljaju. Mislim da je jacina tona bila po instrukcijama, mada pitacu druge koji budu gledali da li je i njima bilo tako glasno. Ako jeste (i ako je operateri budu postovali), spremite se za zvucni napad, posebno sto se u filmu smenjuju trenuci tisine i buke. 

 

Izasao sam osamucen iz sale, skoro umorno od jurnjave, pritom film traje 1 sat i 45 minuta. Iskustvo je skoro kao da ste tamo sa njima.

Sve je svedeno na perspektivu pojedinca ili manje grupe ljudi u tri price koje se prate i srecu na zanimljiv nacin. Nemci se ne vide u filmu (osim aviona i par slemova na samom kraju), vise su kao sveprisutna nevidljiva sila od koje vreba opasnost. Nema razrade sireg konteksta i objasnjavanja zasto se i kako sta desilo u globalu oko bitke i evakuacije, to je sve dato u kartkim, opstim crtama. Nema odgovora na pitanje kako su Britanci imali srece, gde su Nemci gresili i omogucili im izvlacenje. Jedini, da tako kazem, klasican ratni deo je Tom Hardijeva prica, tj. borbe avionima, sve ostalo je svedeno na prezivljavanje u datoj situaciji.

 

 

Ne treba da naglasavam koliko je uzivanje gledati one siroke planove iz vazduha, ili na obali. Bioskop je pravo mesto za gledanje ovog filma.

 

Ne postoje "instrukcije" koliko glasno film treba da se pušta u bioskopu. Postoje standardi koji se primenjuju u zavisnosti od toga kako se zvuk reprodukuje (Dolby Digital, Dolby True HD, DTS, IMAX...) i to je tako za sve filmove. Ne može neki reditelj da napiše napomenu uz film "Ovaj film puštajte malo glasnije".

Možda ti se čini da je glasnije zbog te dinamike "tišina pa maksimalno glasni zvuci" što je maltene standardan postupak u dramaturgiji zvuka ili je neki majmun u bioskopu uključio neku lošu atomatizaciju ili kompresiju zvuka pa je sve otišlo preglasno.

Edited by Mercuzzio
Link to comment

Ne znam gde je sludge gledao, ali meni je u NS u Cinestaru uvek preglasno... U Areni nije, taman je kako treba...

 

E sad, navikne se čovek posle par minuta, ali dok se ne navikneš može biti baš neprijatno...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment

Sinoc sam gledao i jos uvek sam pod utiskom (ako ti to nesto znaci, posebno sto dolazi od mene, poznatog Nolan fana :D ). Film ima malo patetikice i patriotskog sentimenta (ali i jedno i drugo u zaista maloj kolicini) i to je jedino sto mi nije prijalo. Sve ostalo, savrseno. Kamera, rezija, muzika, glumci. Zelim biti Tom Hardi (iz ovog filma) kad porastem. 

 

Mislim da nikad glasnije nisu pustili zvuk kod nas u bioskopu, ali mnogo doprinosi dozivljaju. Mislim da je jacina tona bila po instrukcijama, mada pitacu druge koji budu gledali da li je i njima bilo tako glasno. Ako jeste (i ako je operateri budu postovali), spremite se za zvucni napad, posebno sto se u filmu smenjuju trenuci tisine i buke. 

 

Izasao sam osamucen iz sale, skoro umorno od jurnjave, pritom film traje 1 sat i 45 minuta. Iskustvo je skoro kao da ste tamo sa njima.

Sve je svedeno na perspektivu pojedinca ili manje grupe ljudi u tri price koje se prate i srecu na zanimljiv nacin. Nemci se ne vide u filmu (osim aviona i par slemova na samom kraju), vise su kao sveprisutna nevidljiva sila od koje vreba opasnost. Nema razrade sireg konteksta i objasnjavanja zasto se i kako sta desilo u globalu oko bitke i evakuacije, to je sve dato u kartkim, opstim crtama. Nema odgovora na pitanje kako su Britanci imali srece, gde su Nemci gresili i omogucili im izvlacenje. Jedini, da tako kazem, klasican ratni deo je Tom Hardijeva prica, tj. borbe avionima, sve ostalo je svedeno na prezivljavanje u datoj situaciji.

 

 

Ne treba da naglasavam koliko je uzivanje gledati one siroke planove iz vazduha, ili na obali. Bioskop je pravo mesto za gledanje ovog filma.

 

Vidim, Nolan te pomirio sa kriticarima. Bas lepo..

 

:D

Link to comment

Cinestar u Bigu je uzas. Preglasno. Mislim da su visoki cak u distorziji, i jos je probijao zvuk iz druge sale kad se tamo potrefi akcija a ovamo tihi delovi. Ja sam odlepio kad sam gledao Arrival, mislio sam da neki tinitus ne gine.

Link to comment

Ne postoje "instrukcije" koliko glasno film treba da se pušta u bioskopu. Postoje standardi koji se primenjuju u zavisnosti od toga kako se zvuk reprodukuje (Dolby Digital, Dolby True HD, DTS, IMAX...) i to je tako za sve filmove. Ne može neki reditelj da napiše napomenu uz film "Ovaj film puštajte malo glasnije".

Možda ti se čini da je glasnije zbog te dinamike "tišina pa maksimalno glasni zvuci" što je maltene standardan postupak u dramaturgiji zvuka ili je neki majmun u bioskopu uključio neku lošu atomatizaciju ili kompresiju zvuka pa je sve otišlo preglasno.

 

gledao sam u Cineplexxu, to je jedini bioskop u KG. Inace sam jako zadovoljan zvukom. Cesto idem i zaista sam kod ovoga primetio razliku, jos kod reklama i trejlera koji idu pre filma je bilo glasnije nego obicno i posle se tako i nastavilo. Inace, reklame i trejleri uglavnom idu dosta tisi, a tek kad film krene oni pojacaju zvuk. 

 

Ne znam kakva su im pravila i standardi i kako idu te tehnikalije, ali desi se ponekad da zvuk bude tisi, pa ga naknadno pojacavaju. Da se razumemo, kod Dunkirka se sve jasno culo, ne bih rekao da je neko nesto pustio pogresno pa da bude nekih probijanja, praskanja i neartikulisane buke, nego je bas bilo adekvatno iako jako. Nisu nam zaglunule ili pistale usi nakon izlaska, ali jeste bio napad na culo sluha. 

 

 

Vidim, Nolan te pomirio sa kriticarima. Bas lepo..

 

:D

 

Ovo je samo privremeno, presedan, jedinstven slucaj :D

 

evo npr. prosle nedelje sam gledao War for the Planet of the Apes, kritika svrsila, najbolji blokbaster ikada, tako treba to da se radi, itd. Meni je bio samo ok, cak sam blago razocaran, jer me nije dzarnuo kao Dawn of the Planet of the Apes, koji je po meni bolji film. Moglo je to bolje. 

 

 

I očekivao sam da će novi Nolan biti toliko dobar da isprovocira priču o tehničkim performansama bioskopa.

 

Pa ne moze da isprovocira nista kad niko ovde jos nije ni gledao osim mene :D 

 

Ali ovo i nije film tog tipa, koji ce da isprovocira neku idejnu raspravu, ovde celjudi ili uzivati u voznji ili nece. Mada mislim da jeste dozivljaj gledanje ovog filma. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...