Jump to content
IGNORED

Retinendis feles (O držanju mačaka)


Have_Fun

Recommended Posts

 

Ima kod mene, nije ni šuma nego vikend naselje, tu i tamo možeš videti mačke kojima ne možeš prići na manje od 10 metara.

 

 

ne pika se, to je naselje. ima li neka priroda bez ljudi?

Link to comment
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    14

  • Аврам Гојић

    13

  • Have_Fun

    8

  • rajka

    8

Top Posters In This Topic

pa nije to pas jbt. ako nemaš uslove da držiš mačku sa slobodom kretanja nemoj je onda držati. mačke koji žive isključivo u kući užasavaju se spoljašnjeg sveta. i onda joj ti šta, staviš povodac? i treba da ti pobegne, dabogda pobegla svakom kome padne na pamet takva glupost. ja mačku nemam. mi samo delimo zajednički životni prostor. ja sam tu da mu obezbedim klopu i da bleji unutra kad mu se bleji unutra. kad hoće napolje da mu otvorim vrata od terase pa nek ide brate i nek živi kako mu je priroda dala, punim plućima. jeste, imaće verovatno kraći život u određenom broju slučajeva (ali kao da zaboravljate da je to životinja sa bukvalno 9 života), ali će bar živeti kako hoće, nisam ja vlasnik njegovog života. posebno ne bih se usudio nikad da sterilizujem mačora. nek piči napolje, juri sojke, cunja, nek radi šta i kako hoće, pa šta mu bog da, ko svima nama.

joj, moco, što ovako? :(

 

slažem se za ovo što si rekao da smo mačke i mi sustanari. nisam planirala da mi se useli kućni ljubimac, desilo se sticajem okolnosti, prišljamčila se. 

i moja mačka slobodno izlazi kad joj se prohte, vraća se na hranu i spavanje kad joj se prohte. nisam primetila da se promenila zato što je sterilisana. jurca, lovi, vere se po drveću, juri se s drugim mačkama.

 

moglo se desiti i da više ne bude živa, morala je na carski rez jer nije mogla da se omaci, pisala sam o tome. u sklopu te intervencije je i sterilisana. imala je tačno godinu dana.

kako sad da prihvatim da je bolje da mačak šeta slobodno i proizvodi neželjene mačiće? zamisli da se za ovu mačku niko nije pobrinuo, uginula bi negde u najstrašnijim mukama sa mrtvim mačićima u sebi.

 

pogledaj ovo što je napisao gotivac. nisam sigurna da bi mu bilo šta uskratio time što ga sterilišeš, a poštedeo bi patnje njegove potomke za koje i ne znaš da postoje.

Edited by Frau Gabrijela
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...